Женска консултация - Варна

  • 16 743
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: X
Скъпи бъдещи и настоящи майчета, моля споделете при кой лекар ходихте на женска консултация?
Много се колебая и ще ми бъдете полезни.
От коя г.с се записахте на ЖК и останахте ли доволни при съответния лекар?
Може да ми пишете и на лично съобщение.

Благодаря предварително.
  bouquet

# 1
  • Мнения: 96
Здравей. Искам да предупредя да не ходите при Елена Димитрова в Еквита. Ще се включа след малко да поясня, че малката ми госпожичка е много нервна Simple Smile

# 2
  • Мнения: X
Благодаря ви, всяко едно мнение ще е полезно.
 Hug

Аз четох много добри мнения за д-р Станислав Славчев, но звънях няколко пъти и не ми вдигат телефона. Явно са супер натоварени и заети и започнах леко да се разколебавам.
Най - вече, защото ако ми потрябва спешен контакт, недай си Боже, нямам идея дали мога да се свържа.

Мислех и за д-р Мариана Георгиева от Окръжна, но четох и един недобър коментар за нея.. Confused
Иначе е мила и внимателна.

# 3
  • Мнения: 176
Здравей. Искам да предупредя да не ходите при Елена Димитрова в Еквита. Ще се включа след малко да поясня, че малката ми госпожичка е много нервна Simple Smile
+1. Аз също бях при нея, не ми запомни името до 9-тия месец. Говори само ако я питаш нещо и то с 2 думи ти обяснява. Гледа ме на ехограф 3 пъти в началото на бременността. Консултацията протичаше с кантар, мерене на кръвно и опипване на корема. Иначе за болничен нямаше проблем. Втори път при нея не бих отишла.

# 4
  • Мнения: X
Благодаря ви, значи тази лекарка попада в черния списък.

Относно болничните, наистина държа на тях, защото карам нощни смени и не издържам, много ми е лошо... Дано да ми дадат.. Praynig

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Здраевй и от мен!
Аз ходя в Майчин дом при Анна Атанасова.Сега във вторник ще се записвам при нея на ЖК.Страхотна  е нямам думи за нея.Първата си бременност също я карах при нея.Не бих я заменила.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 381
Здравей!
Аз бях при д-р Антоанета Бочева в Сити Клиник. Много съм доволна. Консултацията представлява теглене, мерене и всеки месец ме гледаше на ехограф. С болничните също няма проблем. Обяснява всичко на разбираем език. В медицинския център има и лаборатория, което лично за мен беше много удобно, когато трябваше да си пускам излседвания. Записах се на женска консултация към 9-10г.с.
Леко бременеене ти пожелавам!

# 7
  • Мнения: X
Благодаря ви момичета.  Hug

g-bone, Yana Pencheva да ви попитам по здравната каса ли преглеждат или не?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Благодаря ви момичета.  Hug

g-bone, Yana Pencheva да ви попитам по здравната каса ли преглеждат или не?
Ами моята докторка не е със здравна каса.Пакета за ЖК при нея е 570 лева.В 3-я месец внасяш 370 лева и после в 6-я още 200 лева.И включва абсолютно всичко.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 381
Моята преглежда по ЗК. Взех си направление от личната лекарка и с него ми заведоха ЖК. След това вече нищо не съм носила.

# 10
  • Мнения: X
Супер сте, благодаря ви.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 224
За нищо.    bouquet
В коя седмица си и от кой квартал?

# 12
  • Мнения: X
Още съм в 5г.с, удобно ми е около центъра по принцип или към моловете.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 153
И аз да се включа, че съм в чудене. Разбирам че в Майчин дом е 570лв на частно и вкл всичко. За сравнение по ЗК каква е цена за ЖК?

# 14
  • Мнения: X
И аз да се включа, че съм в чудене. Разбирам че в Майчин дом е 570лв на частно и вкл всичко. За сравнение по ЗК каква е цена за ЖК?

http://maichindom-varna.com/bg/prices1.html
Това е от сайта на Майчин дом:
Женска консултация
(включва биохимичен пренатален скрининг   +    4D фетална морфология със запис)
555 лв.
Женска консултация - интензивна
(включва биохимичен пренатален скрининг   +    4D фетална морфология със запис)
610 лв.
Женска консултация по здравна каса
(доплащане за допълнителни прегледи и ултразвукови изследвания)
* Женска консултация по здравна каса не включва биохимичен пренатален скрининг и 4D фетална морфология
335 лв.

# 15
# 16
  • Мнения: 8
Здравейте. Аз ходих при д-р Надежда Тодорова в МЦ "Св. Анна". Всеки месец преглеждаше на ехограф, измерване на кръвно и тегло. За болничен не е имало проблем. Внимателна е, обяснява. Работи със здравна каса. Записа ме в 10-та г.с. Изследванията бяха пак по здравна каса и ги правих в "Сити лаб" /срещу входа на Окръжна болница/. Тъй като тя не изражда, трябваше да си реша при кой друг лекар да е раждането. Беше в АГ.

# 17
  • Мнения: X
Здравейте. Аз ходих при д-р Надежда Тодорова в МЦ "Св. Анна". Всеки месец преглеждаше на ехограф, измерване на кръвно и тегло. За болничен не е имало проблем. Внимателна е, обяснява. Работи със здравна каса. Записа ме в 10-та г.с. Изследванията бяха пак по здравна каса и ги правих в "Сити лаб" /срещу входа на Окръжна болница/. Тъй като тя не изражда, трябваше да си реша при кой друг лекар да е раждането. Беше в АГ.

Много благодаря. Една моя позната също ходи при нея и е доволна.
От толкова много мнения за различни доктори, наистина не мога да реша какво да правя...

Мисля да отида пак при моята и ако не остана доволна да се запиша при някой от изброените други.
Иначе и аз мисля да раждам в АГ, живот и здраве.  Wink

# 18
  • Мнения: 8
Здравейте. Аз ходих при д-р Надежда Тодорова в МЦ "Св. Анна". Всеки месец преглеждаше на ехограф, измерване на кръвно и тегло. За болничен не е имало проблем. Внимателна е, обяснява. Работи със здравна каса. Записа ме в 10-та г.с. Изследванията бяха пак по здравна каса и ги правих в "Сити лаб" /срещу входа на Окръжна болница/. Тъй като тя не изражда, трябваше да си реша при кой друг лекар да е раждането. Беше в АГ.

Много благодаря. Една моя позната също ходи при нея и е доволна.
От толкова много мнения за различни доктори, наистина не мога да реша какво да правя...

Мисля да отида пак при моята и ако не остана доволна да се запиша при някой от изброените други.
Иначе и аз мисля да раждам в АГ, живот и здраве.  Wink
Успешно и леко раждане. Всичко да мине добре ти желая.

# 19
  • Мнения: X
Много благодаря.   bouquet

# 20
  • Мнения: 703
А тези които пишете, че всеки месец са ви преглеждали на ехограф и сте били на ЖК по здравна каса, плащахте ли отделно за прегледите с ехограф, защото по здравна каса се полагат само 3 за цялата бременност.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 8
А тези които пишете, че всеки месец са ви преглеждали на ехограф и сте били на ЖК по здравна каса, плащахте ли отделно за прегледите с ехограф, защото по здравна каса се полагат само 3 за цялата бременност.  Rolling Eyes
Здравей. Не съм плащала допълнително за прегледите. Лекарката всеки месец от бременността ми ме гледаше на ехо. Явно се полага по здравна каса.

# 22
  • Мнения: 96
Здравейте. Сеа да обясня за Елена Димитрова. Както каза момичето на 1 стр. не говори. Дори да я питаш с 1 дума ти отговаря, аз ходих по спешност и ми каза само оооо това е чувствителна матка. И аз супер мн се стреснах и я питах какво ми има сериозно ли е, тя ми отговори с не. И съм плакала цял ден докато всъщност разбера че няма нищо тревожно. И почти всяка жена го има.. 1 път само ми говореше почти като хората и той е когато таткото влезе с мен. Явно от респект към него, незнам. На раждането случайно ми се падна тя на смяна, акушерката докато ме израждаше тая само правеше физиономии и когато дойде нейния ред, да прави нещо като кюртаж и да шие ми сложи упойка и дори не изчака да ме хване. Неискам да плаша бъдещтите майки но си умрях от болка. А бях чувала че шиенето не се усещало.. И в крайна сметка понеже тя никога не ме беше гледала за очаквано тегло или колко ми се отваря таза, родих бебе 4.400 а съм доста слаба и с доста тесен таз и съм на 19 години, наложи се да ходя да ми леят куршум за да се оправя сле 20 дена..

# 23
# 24
  • Мнения: 8
Ужас. Нямам думи за невежеството.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 5 884
И аз съм в Майчин дом, при Максим Яков.
На интензивни консултации съм, много доволна.

# 26
  • Мнения: 8
аз бях със второто си дете при  станислав славчев в окръжна, винаги е бил на разположение 24 часа  7 дни в седмицата обеснява всичко каквото ме интересуваше и накрая се разбрахме за ражданвто а това са нометара за запосване на час  0878987725 и 0520821661 пожелавам леки бремености и раждания на всички бъдещи мами  ylinfant 1crib

# 27
  • Варна
  • Мнения: 469
И аз съм при д-р Славчев в Окръжна болница.На всеки преглед ми прави ехограф без да ме таксува(аз съм в 9месец),защото по ЗК доколкото знам само първите 2ехографа са безплатни,а после по 25лв.Каквото ме е интересувало  винаги обяснява.Моят съвет към бъдещите майки,които ще ходят при него-преди прегледа си намислете (или както правех аз си записвах) въпросите,които ме вълнуват,защото ако не го питаш нещо не ти дава никакви обяснения и прегледа минава изключително бързо.Той е голям специалист и има много пациентки,за това понякога гледа да мине по-бързо прегледа.Но ако предварително си намислила въпроси и го питаш ти дава нужната информация.Успех:)

# 28
  • Варна
  • Мнения: 113
Аз мисля да запиша ЖК при Маргарит Друмев в Майчин дом. Четох добри отзиви за него, макар и да няма много, но пък е по Здравна каса и Майчин дом определено ми харесва като обстановка и отношение. До колкото разбрах цялата ЖК струва към 350лв., но не включва фетална и БХС. Надявам се да е ОК.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Аз мисля да запиша ЖК при Маргарит Друмев в Майчин дом. Четох добри отзиви за него, макар и да няма много, но пък е по Здравна каса и Майчин дом определено ми харесва като обстановка и отношение. До колкото разбрах цялата ЖК струва към 350лв., но не включва фетална и БХС. Надявам се да е ОК.
Иначе струва 570 лева.Но със тях,идва същата работа.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 5 884
Доктор Друмев е чудесен избор, особено за жена, която иска да роди нормално, той много подкрепя естественото раждане. Отзивчив, спокоен, дава информация.
Мен ме ши по време на секциото, още не знам как се е справил, но вярвам, че всичко е наред.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 113
Доктор Друмев е чудесен избор, особено за жена, която иска да роди нормално, той много подкрепя естественото раждане. Отзивчив, спокоен, дава информация.
Мен ме ши по време на секциото, още не знам как се е справил, но вярвам, че всичко е наред.

Супер, много се радвам да чуя това за д-р Друмев, тъй като в нета почти не открих инфо за него. Проблемът е обаче, че това ми е втора бременност и ще трябва да е секцио, понеже и първото раждане беше със секцио. Само не разбрах твоето секцио той ли го прави?

# 32
  • Варна
  • Мнения: 5 884
Моето секцио го прави доктор Яков, а доктор Друмев беше асистиращ оператор. Яков ме оперира и извади бебето, Друмев ме заши и проверяваше състоянието след това.
Аз наистина страшно много го харесвам, много ми е спокойно с него. Не мисля, че ще е какъвто и да е проблем да направи секциото ти.
Запиши си час, запознай се с него, поговорете, събери впечатления и виж дали ще ти допадне.

Общи условия

Активация на акаунт