Една питанка...

  • 2 572
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 210
Днес бях на лекар за изследвания разни и лекарката ме посъветва да погладувам 20 дни на чай и плодове, по този начин да изчистя организма си и след това бебеправенето щяло да има резултат.
Мноооого се чудя момичета...
Първо 20 дни не са малко , а и после още 10 захранване , един месец точно ...
Второ знам ли да не ми стане нещо , доста съм изчела, но някак се страхувам.
Трето и четвърто са по оптимистични... Тъй каот ще сваля излишните килограми (уж) и теоретично ще се изчисти организма от токсините, но после какви проблеми ще настъпят , зная ли ...
Доста съм обуркана и имам нужда от съвети.
Зная, че ще има и за, и против, но все пак искам  да чуя и вашето мнение  newsm78


Благодаря предварително !!!

# 1
  • Мнения: 26
Според мен има риск да си нарушиш хормоналния баланс и да има проблеми с цикъла след това гладуване.

# 2
  • Мнения: 2 123
Има много материали по темата - мненията са противоречиви. Пусни търсачката, а междувременно прочети и тази тема.

Гладуване и забременяване

# 3
  • София
  • Мнения: 6 360
ох, не си мислете, че каквото ви каже лекар, трябва да се приема за чиста монета на 100%!
и между тях има некомпетентни, невежи, глупави и безотговорни хора - както и във всяка друга професия!

тая специално, с този си съвет, може да ходи да се гърми.

# 4
  • Мнения: 104
Според мен една толкова драстична промяна не би се отразила добре на организма. Но и килограмите, които са в повече, ни пречат. Така че намери някакъв компромисен вариант, като същевременно не се отказвай от бебеправенето. newsm10

# 5
  • София
  • Мнения: 6 360
Днес бях на лекар за изследвания разни и лекарката ме посъветва да погладувам 20 дни на чай и плодове, по този начин да изчистя организма си и след това бебеправенето щяло да има резултат.

да добавя още нещо. тази "лекарка" дава ли си сметка, че ако бебеправенето не дава резултат поради лошата спермограма на мъжа ти, можеш да се скъсаш от изчистване на токсини и резултат пак няма да има??!
вместо да ти препоръчва да гладуваш, да ти беше препоръчала мъжът ти да направи една спермограма - нещо, с което се започва винаги, когато има съмнение за стерилитет!

# 6
  • Мнения: 7 716
Или ако например са ти запушени тръбите,  да умреш от глад, пак няма да забременеш.
Как може да има такива безотговорни хора.

# 7
  • Мнения: 1 629
Не ми е понятно как лекар може да даде подобна препоръка Shocked Ето ти няколко теми по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63827.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18939.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14873.0

# 8
  • Мнения: 178
Защо не вземеш да си смениш лекарката? За първи път чувам такава глупост. Имам приятелка,която е доста пълничка и няма проблем със забременяването..Върви при специалист.!!! УСПЕХ!

# 9
  • Мнения: 747
Знаете ли, че Боридан тъкмо научил магарето си да не яде, и то взело, че умряло от глад? Mr. Green
Вени, тая лекарка, дето ти е дала тоя акъл, сигурно е завършила факултета по шарлатанство и шаманизъм. То бива глад, ма един месец...
Ако имаш много кг в повече, наистина не е зле да отслабнеш, но много постепенно. Известно е, че прекомерно затлъстяване води до ендокринни проблеми (вкл. и спиране на менструацията), но дали това е твоя проблем?

# 10
  • Мнения: 210
Ами ...
Чак да см тоолкова дебела не.
176 съм висока и съм 61 килограма  Thinking
Но тя повече за пречистване на организма го предложи...
Знам ли.. То аз си решавам, ама започнах да се притеснявам..
Аааа , пропуснах да отбележа, че от 16годишна съм с мигрена и съм на много силни лекарства сега, та тя го каза и с цел лекуване на миргенатата, защото през бременността щяла да се засили, а тогава няма как да вземам лекарствата и разни такива ...

# 11
  • София
  • Мнения: 6 360
Ами ...
Чак да см тоолкова дебела не.
176 съм висока и съм 61 килограма  Thinking
Но тя повече за пречистване на организма го предложи...
Знам ли.. То аз си решавам, ама започнах да се притеснявам..
Аааа , пропуснах да отбележа, че от 16годишна съм с мигрена и съм на много силни лекарства сега, та тя го каза и с цел лекуване на миргенатата, защото през бременността щяла да се засили, а тогава няма как да вземам лекарствата и разни такива ...

абе тая лекарка по какво е специалист? гинеколог ли е или какво?

аз бих ти препоръчала сериозно да я смениш. много ми е подозрително невежа...

# 12
  • Мнения: 1 205
Воденето на диети и рязкото сваляне могат само да ти навредят, но не и да ти помогат.
Тая луда ли е ... да се пречистваш. Да иде тя да се пречиства. Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 113
Вени, за да пречистиш организма си всички диетолози препоръчват да гладуваш 1 ден в седмицата и то на плодове и чайчета, и така доста дълго време. А това с 20 дни и след това захранване... просто не ми се коментира, определено  #Crazy #Crazy лекарката нещо ми се струва смахната и никак няма да помогне с бебеправенето. До колкото знам за бебе се препоръчва още да се ядат повече слънчогледови семки и пшенични зародиши, които са богати на витамин Е. А мъжете трябва да ядат повече ябълки и ориз, които са богати на магнезии и спомагат за подвижността на сперматозоидите Rolling Eyes. Това е от мен... ако един ден ще правя бебе ще тъпча драгичкият ми с ябълки, обаче в никакъв случай не бил гладувала Twisted Evil newsm78

# 14
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Вени,точно с твоя ръст съм и съм се боядисала руса,но тия 61 кг ако ги достигна ,значи съм станала Клаудия Шифър.
Аз без да съм спец. да ти кажа за мигрената съм чела,че като забременеят при много жени пристъпите изчезват,и понеже също често съм страдала от такова главоболие наистина потвърждавам,че при мен става точно така-като съм бременна ме е боляла главата общо 2-3 пъти.
Тая докторица пак е "блеснала" с това пречистване на организма.
И на мен не ми вдъхва доверие нещо.
Според мен просто се опитай да съблюдаваш един по-здравословен живот във всякакъв смисъл,с повече разходки на чист въздух,движение умерено,балансирано хранене и т.н.,тия работи ги знаеш.
А иначе по темата с лечебния глад,наистина се е обсъждала доста пъти тук,може да си пуснеш търсачката и ще се убедиш.Но не виждам ти какво ще лекуваш с глад,най-много да си объркаш нещо.
А на очен лекар ходила ли си скоро?(във връзка с мигрената те питам)Знаеш сигурно,при мигрена има и храни,които трябва да се избягват-кафе,шоколад,цитруси май...

# 15
  • Мнения: 104
Аз наистина съм потресена. С твоите височина и килограми .......
Много жени биха ти завиждали. За какво гладуване става въпрос? Едва ли то ще ти помогне да излекуваш мигрената.  Просто забрави за него и давай смело напред. fingerscrossed

# 16
  • Мнения: 210
Гинеколог е мдам.

абе чак Клаудия Шифър не съм , но ако сваля още 3 килца, т.е. до 58 ще стане едно френско гадже..., но засега такива мераци нямам де.
Уж се храня здравословно, но точно без кафе, шоколад и портокали не мога, ще трябва да ги спирам Thinking

Аз затова ви попитах момичета, нищо не захващам ей така Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 6 360

ми кат е гинеколог, кво се е фанала да ти лекува мигрената Simple Smile
да я остави на невролозите!

още по-лошо, щом е гинка, а те съветва да лекуваш неставане на бебе с гладуване. тая е некоя откачалка, ше знаеш...

# 18
  • Мнения: 3 760
По принцип подкрепям лечебното гладуване, но:
1. Захранването продължава толкова дни, колкото е било гладуването,
2. За несвикнал човек 20 дни са много. Максимум 10 /ама пак са много/.
3. Всяко гладуване над 10 дни трябва да се наблюдава от лекар. Тя предложи ли си услугите?
Иначе предполагам ти е препоръчано не като средство за отслабване, а като начин за очистване от токсините.
За мен най-подозрителен е фактът, че ти е препоръчала 2 пъти по-късо захранване, отколкото трябва при такова гладуване. А щом се дъни тук ще се издъни и другаде.

# 19
  • Мнения: 2 120
Ще падна. Ти виждаш ли се колко си висока и колко килограма тежиш? За какви диети ти е говорила тази лекарка. Тя гинеколог ли е или диетолог. Не я слушай. Просто яж повече храни богати на витамини.

# 20
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
По принцип подкрепям лечебното гладуване, но:
1. Захранването продължава толкова дни, колкото е било гладуването,
2. За несвикнал човек 20 дни са много. Максимум 10 /ама пак са много/.
3. Всяко гладуване над 10 дни трябва да се наблюдава от лекар. Тя предложи ли си услугите?
Иначе предполагам ти е препоръчано не като средство за отслабване, а като начин за очистване от токсините.
За мен най-подозрителен е фактът, че ти е препоръчала 2 пъти по-късо захранване, отколкото трябва при такова гладуване. А щом се дъни тук ще се издъни и другаде.

 newsm10 newsm10 newsm10

# 21
  • Мнения: 210
Милички, таиз прословута лекарка е гинеколог-ендокринолог и затова уж се занимава с всичките ми проблемища там -от типа мигренозни състояния, ниво на инсулин, кръвна захар и прогестерон...
Но аз не съм се наела да гладувам, то се иска мн воля затова, а аз принципно обичам да си хапвам и такава драстична промяна не зная как ще я възприема ...



Благодаря ви за изказаните мнения, всички до едно ги приех и ще следя препоръките ви !!!

# 22
тая  добре ли е недеи гладува  а смени  лекарката newsm64 newsm64 newsm64 newsm64 newsm64 newsm64

# 23
  • София
  • Мнения: 2 530
След десетдневно гладуване на чай и плодове забременях. Много мой приятелки забременяват точно след диета. Аз съм твърдо ЗА Simple Smile

# 24
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
С гладуване и отслабване не се забременява.  Naughty
Аз понеже съм си слабичка /167-8 см, 45кг сега/ ми казаха че по-трудно ще забременея. Затова и се храня на воля, колкото се може повече.  Sunglasses Качих 3 кг., че бях и 42.  Embarassed До 50кг имам време  Laughing

# 25
  • Мнения: 115
И аз да споделя личен опит - преди години се наложи да гладувам 20 дена на плодове и чай, при д-р Емилова. Казвам "се наложи", защото бях придружаващ... Свалих 8 кг, без да искам, при 181см станах 62 кг. Кожата ми придоби сивкав оттенък, не можех да се съсредоточавам изобщо, даже книга ми беше трудно да чета. Страхотна мигрена 3 дни, на легло, на тъмно. Взе, че ми дойде по същото време - страшен кръвоизлив се получи. Не можах да изляза 3 дни от стаята, защото превръзката не издържаше и 30 мин (нощна, 8 капки). Може и да беше съвпадение, но месеци след това трябваха да се възстанови цикъла ми, наложи са да пия противозачатъчни, за да спрат кръвоизливите. В момента, в който ме смениха и си тръгнах, не съм се захранвала изобщо, зашото имах чувството, че буквално ме напускат силите.
Обаче - човекът с когото бях там имаше да сваля 15-тина кг. Чувстваше се ПЕРФЕКТНО, разхождаше се, кипеше от енергия, имаше сили да изкачи Мусала...и така и след захранването си.
Та така - явно е строго индивидуално.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 360
След десетдневно гладуване на чай и плодове забременях. Много мой приятелки забременяват точно след диета. Аз съм твърдо ЗА Simple Smile

аз пък забременях докато правехме ремонт у дома.
горещо препоръчвам този метод на всички!  Wink

# 27
  • Мнения: 210
Ами ние отидохме при д-р Емилова на преглед само и за мое учудване точно тя каза,че не бива да се гладува при моите килограми, само лунната за пречистване да спазвам и всичко щяло да е наред ...

Но на мен пак ми дойде днес  #Cussing outи ми докривя нещо , ама какво да се прави няма отказване...

# 28
  • Мнения: 2 123
Вени, поне вече имаш по-ясна позиция по темата с гладуването. Нека ти се поразмине малко лелята и после спорт, секс  и... бебе/та! Peace

# 29
  • Мнения: 2 120
Ама стига с тия тинтири-минтири, Лунни и всякакви диети.
Ако се чувстваш по дебеличка и дискомфортно, пази нормален режим, три нормални хранения изобилстващи на зеленчуци и печено месо, солта и захарта в минимални количества, междинно един два плода, течности, сокове, почти без сладкиши. за 10 дни гаранция 4 килограма.
Ама другите дивотии ги зарежете.

# 30
  • Мнения: 210
Ама стига с тия тинтири-минтири, Лунни и всякакви диети.
Ако се чувстваш по дебеличка и дискомфортно, пази нормален режим, три нормални хранения изобилстващи на зеленчуци и печено месо, солта и захарта в минимални количества, междинно един два плода, течности, сокове, почти без сладкиши. за 10 дни гаранция 4 килограма.
Ама другите дивотии ги зарежете.


Ами аз съм с нормални килограми, дори малко под нормата според някои таблици, но не вярвам аз мн мн , защото то си е и до форма и дебелина на костите и т.н.
Та висока съм 176 и съм 59 килограма(вече, преди два дни бях 61), ама като зная при лелята как пълнея ... ooooh!

# 31
  • Мнения: 2 120
Леелеее, много си `дебела` Grinning
Зарежи диетите, от диета няма да забременееш.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 360
Та висока съм 176 и съм 59 килограма(вече, преди два дни бях 61), ама като зная при лелята как пълнея ... ooooh!

с това трябваше да почнеш!
предлагам модераторите да заключат темата, защото очевидно имаме случай на вманиачаване, а не на човек, който има реален проблем.
излишно е да се прави трафик повече за тая глупост...

Общи условия

Активация на акаунт