Залепнала кърпа на стъклокерамичен котлон - как да изчистя

  • 2 624
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 948
От скоро имаме стъклокерамични котлони и още не съм свикнала с тях. Днес по навик, още докато беше горещ котлона, не се съобразих и посегнах с хавлиена кърпа да избърша нещо мокро. За късмет крайчето на кърпата е попаднало върху горещия котлон и веднага се разтопи като залепна върху него.  Thinking С какво ли не пробвах да го изчистя...

Има ли някакъв начин или завинаги ще си остане така???

Съпругът ми отиде да търси някакъв специален препарат, но не възлагам много надежди...

# 1
  • Мнения: 5 160
Стъргалка за стъклокерамичен плот на мокро.

# 2
  • Мнения: 576
Влажна кърпа и сода за хляб.Има и препарат за керамични плотове,на аз предпочитам содата и чистя чистя така.

# 3
  • Мнения: 576
Имах предвид и ютията.

# 4
  • Мнения: 9 652
Ето с такъв уред:
http://www.globol-bg.com/eshop/images/stories/virtuemart/product/1.png

Чисти плотовете идеално и без препарати. Струва между 1 и 5 лв. Търси го в магазините за дом. потреби.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 761
Шпатула за почистване нямаш ли? Аз чистя  котлоните с Медикс за стъклокерамика и след това което остане с шпатулата.

# 6
  • Мнения: 1 232
Ето с такъв уред:
http://www.globol-bg.com/eshop/images/stories/virtuemart/product/1.png

Чисти плотовете идеално и без препарати. Струва между 1 и 5 лв. Търси го в магазините за дом. потреби.
    Joy Joy Joy Качествените шпатулки са по 5.99 и имат резервни ножчета. От магазинчета за перилни и почистващи препарати, внос от Германия- БОРН и др.

# 7
  • Мнения: 9 652
Аз си бях взимала такава шпатула за 10 лв от Технополис, а наскоро за 1 лв от магазин за 1 лв. Честно не видях разлика.  Laughing  /първата май наистина имаше резервни ножчета, ама кой ти помни къде са били забутани и директно си купих нова./

# 8
  • Мнения: 1 232
Евтините ръждясват бързо.

# 9
  • Мнения: 8 948
Благодаря на всички!
Тая шпакла наистина свърши работа! Изчисти се перфектно.
Бях се притеснила, че опропастих печката още съвсем нова...  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт