Как да преборим грипа?

  • 4 607
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте и предварително се извинявам, ако вече темата е дискутирана. Дъщеря ми е на година и седем месеца. Разболях се от грип и от вчера забелязвам, че вече и тя киха, днес и тече носа и няма апетит,засега това. Давам детски витамин Ц, капки за нос и липов чай. Моля, кажете какво още мога да дам.  Sad

# 1
  • Мнения: 11 828
Най-добре консулт с личен лекар Peace. Иначе може да дадеш осцилококцинум или инфлуцид, а ти ходи с маска на лицето.

# 2
  • Мнения: 1 897
Това не е грип.Не свързвайте всяко респираторно заболяване с грип.Иначе за грип,но само за грип при първи симптоми оксилококцинум.Първите симптоми са:главоболие,висока температура,мускулни болки и суха дразнеща кашлица.

# 3
  • Мнения: 63
Подсилете имунитета с много добър хранителен режим, включващ много плодове и зеленчуци, риба...

Дано не е грип и двете да се оправите скоро! Wink

# 4
  • Мнения: 7
Благодаря ви момичета, каквото и да е днес сме по добре. Пазете се! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 675
Аз бих заменила липовия чай с лайка.
Аз не обичам много да ходя на лекар, а и детето ми не го водя при всяко кихане, но когато беше толкова малко, веднага отивахме на консултация при чичко доктор.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Моят син преди седмица започна със задна хрема, леко покашляше. След консулт с лекар го започнах с Цинабсин и Шуслерови соли №3 и №4. След 2 дни хремата стана и предна, вдигна Т 37,8C за един ден само - включих му и Инфлуцид.
Отделно по една ампулка детски вит.Ц, вит. Д, калциев глюконат сироп, Проспан и Марсианци Имунофорте. Отделно му изписаха и Ериус сироп за отбъбване на носа. В момента вече е ОК, само чисти още малко секрети от гърлото, но продължавам с хомеопатията, Ц-то, Д-то, калция и имуностимулиращия сироп.
Не беше грип, просто някой от многото вируси.
Давам му на ден поне по две чаши зеленчуков фреш и една чаша плодов (150мл на чаша). Наблягаме на зеленчукови супи, цели плодове и зърнени храни. Ако не обича риба, пробвай да добавяш по 5мл ленено масло към обедното хранене (вместо зехтин).
Принципно, при наличие на секрети не е хубаво да даваш млечни, защото са слузообразуващи. Не знам какви капки слагаш, но тези Виброцил, Олинт, Ксилометазолин и тн, не са подходящи за деца. Може да пробваш шуслерова сол №8 или №4, две таблетки (коригирах си поста, защото бях писала една) в 50мл физ р-р, 4 пъти по 4 капки във всяка ноздричка.
Успех и бързо оздравяване!

Последна редакция: чт, 29 яну 2015, 13:54 от Maybelline

# 7
  • Мнения: 419
Da popitam za tozi sirop - Ериус сироп - kakvo predstavliava? Shte pitam GP dali da go davam na deteto, no iskam pyrvo da sybera poveche info. Deteto mi e sopolivo sys zasyhvashti sopoli.

(izviniavam se, che incidentno pisha na latinica, no na tozi tochno comp niamam kirilica)

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Ето, прочети листовката на Ериус-а: http://apteka.framar.bg/06006884/%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%83%D1%81- … 120-%D0%BC%D0%BB-
Моето дете няма алергии, но той сиропа действа еднакво на всички, та му го изписаха за да облекчи набъбването на носната лигавица от хремата.

# 9
  • Мнения: 2
фреш от портокали е много полезен и мисля, успешно би заменил вит. Ц, което не е добре да се взима продължително време. Не зная какви капки за нос слагаш, но най-добре си е промивка  с физиологичен разтвор - хем отпушва, хем помага да не се задържат секрети и да развие бактерии. съгласна съм, че капки от типа на ксилометазолин са даже вредни, особено за деца.

# 10
  • Мнения: 419
Благодаря за инфото за Ериус. Звучи добре. Може да го пробвам.

Някакви упорити сополи са ни нападнали и двамата с детето. Вече са на етапа да засъхват и да не текат като река. Затова детето по-трудно ги изкарва (то е малко, на годинка и месец). Това, което правя е да му сложа физиолoгичен разтвор за промиване, a за през нощта слагам Виброцил, които съм разтворила с физиологичен разтвор. Фактически в шишенцето от Виброцил има съвсем малко от лекарството и повече физ. разтвор.

А "шуслерови соли" нямам представа какво са, никога не съм ползвала..

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Vodena, най-добре използвай аспиратор за нос от типа на Бейби-вак или Носко. Ние имаме такъв: http://apteka.framar.bg/30035456/%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80% … D0%B5%D0%B1%D0%B5 и отлична работа върши. Трудно ще стане да изчезнат сополите, ако не се почиства нослето редовно.


Всъщност кивито съдържа много повече вит.Ц от портокалите, но истината е, че трябва да се пие вит. Д постоянно, защото той е страхотна профилактика срещу простудни заболявания...

# 12
  • Мнения: 419
Всичко хубаво за аспиратора, но бебето мрази прахосмукачката. Вкъщи я ползвам само ако има някой, който да е с него в другата стая. Изобщо не знам ще ми позволи ли да му правя процедури с включена прохосмукачка до него...Може би ще взема механичен аспиратор.

Благодаря за инфото, Maybelline!

# 13
  • София
  • Мнения: 390
Всичко хубаво за аспиратора, но бебето мрази прахосмукачката. Вкъщи я ползвам само ако има някой, който да е с него в другата стая. Изобщо не знам ще ми позволи ли да му правя процедури с включена прохосмукачка до него...Може би ще взема механичен аспиратор.

Благодаря за инфото, Maybelline!

И моето момиченце от бебе ( сега е на 2г. ) мрази прахосмукачката, но при силни препоръки на мн майки взех и този аспиратор за прохосмукачка и се "родихме".За няколко дни ни минава, а с тези тип вакум или за уста пак е мъка и нослето не се чисти напълно В началото беше кошмар ( първите няколко пъти ), но после сама ми носи маркучето и ми казва ццццц Simple Smile
Силно го препоръчвам!!! Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Всичко хубаво за аспиратора, но бебето мрази прахосмукачката. Вкъщи я ползвам само ако има някой, който да е с него в другата стая. Изобщо не знам ще ми позволи ли да му правя процедури с включена прохосмукачка до него...Може би ще взема механичен аспиратор.

Благодаря за инфото, Maybelline!

И моето момиченце от бебе ( сега е на 2г. ) мрази прахосмукачката, но при силни препоръки на мн майки взех и този аспиратор за прохосмукачка и се "родихме".За няколко дни ни минава, а с тези тип вакум или за уста пак е мъка и нослето не се чисти напълно В началото беше кошмар ( първите няколко пъти ), но после сама ми носи маркучето и ми казва ццццц Simple Smile
Силно го препоръчвам!!! Peace

И аз точно това щях да кажа, че всяко дете недоволства от прахосмукачката, но ползата е огромна. Съкращава продължителността на сополите значително. Някои неща трябва да се правят за доброто на детето, а то не винаги ще ги вижда по този начин. Освен това е въпрос на секунди да се почисти нослето с такъв аспиратор, той дърпа веднага докато докосне вътрешността на ноздрата.

Общи условия

Активация на акаунт