Нужда от съвет за 16 годишно момче.

  • 13 990
  • 135
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 12 662
По мое време беше забранено, намаляваха поведението. 

# 46
  • Мнения: 24 467
На бас, че няма да те уведоми, ако пуши!
Laughing
На бас, че идея си нямаш!
 Joy
Все пак у нас не е у вас, ти не си аз и това, което е у вас, най- вероятно не е у нас и по други места.

По мое време беше забранено, намаляваха поведението. 
И по мое. Ако пушиш в училището или в района. Пушалните, иначе, и учителите ги знаеха.  Simple Smile

А пристрастяването важи за всички. Както и всеки има възможност да се откаже, ако прояви мислене, воля, вземе такова решение и е последователен в изпълнението, не на думи, разбира се

# 47
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Стига бе, нали сме горе долу на една възраст - аз като бях ученичка се пушеше в тоалетните в училище Crazy. Не се виждаше от дим, ама уж беше забранено...
По въпроса за забраните - аз съм на мнението на Анди. Моите може и да пропушат, но не и с моята благословия и никога няма да захапят пред мене цигарите. Поне малко ще им спестя от пушенето, ако не друго Twisted Evil. А и съм убедена, че рано или късно човек се връща към правилата, които е имал вкъщи като дете. А ако те са - пуши, мама, щом така си преценил за здравето си.....ще си пуши во веки веков.

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Кое е това дете, което ще отиде при мама и ще каже "мамо, аз пуша"?  У нас, у вас, то си е противоестествено да си причинява такива съобщения и последващи разговори. Защо да го прави?

Поради обективните причини, които споменах относно промените в мозъка, по-точно това, че челните дялове на кората при тийновете не са узряли (межежду другото, узряват едва към 21 години при възрастните индивиди), те са и по-склонни към пристрастяване, защото я няма рационалната спирачка. Затова и точно в тази възраст, в пубертета, са толкова прилепчиви към всякакви пристрастяващи субственции и поведения. Това, което по природа още не е узряло, няма как да се разчита на него, че ще се държи като зряло. Елементарно е!

# 49
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Именно. Особено за алкохола и наркотиците това важи с пълна сила.

"Защо тийнейджърите не бива да пият алкохол?
•    Мозъкът се развива до началото на 20-ата годишнина. Злоупотребата с алкохол преди това може да го увреди. "


http://ladyzone.bg/article/semeistvo/tiineidzhri-i-alkohol-opasn … kombinatsiya.html

Източниците по тия теми са безкрайно много.

# 50
  • Мнения: 24 467
Нали е ясно съдържанието на понятието "благословия" и по точно:"Позволение, съгласие, разрешение", според БТР, т.е. една активна позитивна позиция по отношение на дейността, както и че никой в темата тук не говори за това?
Понеже често става обърквания, та поради тази причина го пояснявам.  Sunglasses
.........
Какво би/не би ми казало мое дете мисля тук в тази тема няма човек, който може да знае по- добре от мен.  Simple Smile Та няма и как да го обсъждам с вас. Това, което за едни е непонятно и невъзможно, за други е нормално. В случая- говоря за споделянето.
Аз съм палила цигара с майка ми и съседката като ученичка. Това едва ли предполага, че съм пазила в дълбока тайна порока си.

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
да, наясно съм какво означава, затова точно нея използвах. Има благословия, има и мълчаливо съгласие. Изобщо, всяко действие или бездействие, което има послание, че родителитя е ок. В повечето случаи родителят просто се прави, че не знае, защото така е по-лесно, отколкото да се стигне до конфронтация с детето. Като в правото е - каквото не е изрично забранено, се смята за разрешено.

Да, да, всички си познаваме децата най-добре, пък те взели, че ни изненадали!  Wink

# 52
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Абе моля ви се, иначе обясняваме как всичко от детството се отразява, как ако в смейството темата за секса е табу - цял живот ще си бъде такава за детето, как ако няма нежности и ласки - малко или много детето пораства студено и неудовлетворено, а пък за цигарките и другите работи - не било баш така. Е, хайде де Laughing.
Ако темата за цигарите е ясно формулирана - негативна, такава ще си остане в съзнанието на детето и е в пъти по-сигурно, че сериозен пушач няма да стане. Поне доколкото зависи от родителя. Пък нататък - наследство, гени на пристрастяване, всичко си казва думата.
Иначе малко звучи като темите за бременните пушачки - е, какво пък толкова, то така или иначе е мръсен въздуха, една цигара по-малко или повече....все тая. Ами не е така.

# 53
  • София
  • Мнения: 17 259
По въпроса за забраните - аз съм на мнението на Анди. Моите може и да пропушат, но не и с моята благословия и никога няма да захапят пред мене цигарите. Поне малко ще им спестя от пушенето, ако не друго Twisted Evil. А и съм убедена, че рано или късно човек се връща към правилата, които е имал вкъщи като дете. А ако те са - пуши, мама, щом така си преценил за здравето си.....ще си пуши во веки веков.

 Peace
На твоето и на Анди мнението съм и аз. Чак ми е чудно, че нещо толкова базово може да е предмет на спор.

# 54
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Вероятно, ако бяхме ученици, щеше да ме наречеш презрително "зубрачка".  Joy

Точно. Закова го. Чела нещо, не разбрала нищо, повтаря като папагал, без никаква мисъл.

И това трябва да ме обижда ли? Тези, които наричат другите зубрачи, са най-комплексираните в клас, защото усещат, че нямат капацитета да учат и да са първи. Сори, драга, това ще си го носиш цял живот! Лив уид ит! Няма как ти да прецениш какво съм разбрала, защото си некомпетентна. Все едно да ме преценява метачката от Чистота! При мен такива номера не минават!

Е този тон точно! Simple Smile
Ограничен и скандалджийски. Не, не се ласкай, ни ме ядосваш, ни ме дразниш. Ако не беше забавно, не бих ти дала и минута.

Прощавай, но ставаш смешна. Вероятно в произволна избрана образователна степен си с по-нисък успех от мен. И какво от това? Да се фукам? Пред кого и защо? Какво ми дава това? Е, права си, плюс е, че никога не съм зубрила и никой не си е позволявал да ме нарече така, колкото и да е бил ограничен /според теб/. Но хвалба?! И какво? Първа къде? Ти къде казваш си първа? Риторично питам.

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Приключи ли ти репертоарът от опити за обида към мен? Пробвай, можеш още, сигурна съм! Още малко ти трябва!  newsm18 newsm18 newsm18

О, давай да си премерим образователните степени! Идеята е твоя, значи за теб е казването на резултатите от образователните степени!

# 56
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Приключи ли ти репертоарът от опити за обида към мен? Пробвай, можеш още, сигурна съм! Още малко ти трябва!  newsm18 newsm18 newsm18

О, давай да си премерим образователните степени! Идеята е твоя, значи за теб е казването на резултатите от образователните степени!

Не, благодаря. Твоят стил определено не моят. Простата логика може да те напъти какви са ми резултатите след като смело предполагам. Или искаш лични данни? Simple Smile Много смело!
Отговорих ти на въпросите:
Какъв тон?

Коя схема от поколения точно работи? Кое е това зрънце?
Ми, хубаво, ако щеш чети! То си е за теб!... и мъдростта.  hahaha

Това, което много те ядосва теб, и Трещерица е, че няма как да опровергаете това, което пиша. Просто няма за какво да се закачите, защото тези неща не ги знаете. Липсва ви знанието, начетеността, за да имате мегдан после да помъдреете. Вероятно, ако бяхме ученици, щеше да ме наречеш презрително "зубрачка".  Joy
Много мили всъщност. А тонът ти продължава и в последното мнение. Simple Smile
Нищо не съм предлагала.

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво стана с образователните степени? Каква проста логика? Хайде, де, напиши ги! Ти даде идеята - имай доблестта да продължиш!

Много обичам, когато някой няма как да постави равностойни аргументи на тези, които аз представям, няма как да отрече тези, които аз представям, не му остава нищо друго, освен да се опитва да дискредитира мен като личност. Шах и мат!

# 58
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Следващият път някой ще те докладва за спам.

Стреляш в нищото и пишеш общи приказки и когато ти написах, че бъркаш се опитваш да ме изкараш мен пишеща врели некипели.

Съжалявам, но не се получава. Началото е поставено от теб. Тук:

Какъв тон?

Коя схема от поколения точно работи? Кое е това зрънце?
Ми, хубаво, ако щеш чети! То си е за теб!... и мъдростта.  hahaha

Това, което много те ядосва теб, и Трещерица е, че няма как да опровергаете това, което пиша. Просто няма за какво да се закачите, защото тези неща не ги знаете. Липсва ви знанието, начетеността, за да имате мегдан после да помъдреете. Вероятно, ако бяхме ученици, щеше да ме наречеш презрително "зубрачка".  Joy

Грубо, общо, хлъзгаво и недоказуемо. Най-малкото.

ПП Да, и аз като Трещерица смятам, че попадаш в дефинията на "зубрач", но не защото знам по-малко или съм успяла по-малко. Както намекна по-натам.
Въобразявам си, че можеш да го осъзнаеш. Начетеността не е основа за мъдростта. Та вероятно няма да стане, но нейсе.

# 59
  • София
  • Мнения: 62 595
Докладвай ме! Кое точно ще изтрият? Аз много искам вашите с Трещерица постове да си стоят, за да могат всички да ги прочетат! Тъкмо ще се види кой на кого какво е казал и кой какъв е! Осъзнаваш ли в какво неудобно положение се поставяш? Аз нищо обидно на никого не съм написала, нито съм спамила.

Общи условия

Активация на акаунт