Искам да кажа ... (21)_26.01-01.02

  • 53 470
  • 1 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 965
Кой искаше снимки? Ето няколко, не съм никак добър фотограф предупреждавам:) ОТ първите години имам много снимки, чудя се кои да покажа:)
Хонг Конг- най- голямата седяща статуя на Буда. Забележете човекът, който снима колко малък изглежда.


Кбинков лифт, с който се изкачихме на The Peak, за да снимаме града от високо. за съжаление имаше мъгла. Кабинката е със стъклен под и си е доста вълнуващо:)

Гледката:

С лодка в Абърдйин- рибарско селище Хонг Конг:

Друг изглед към града:

Макао- малкия Вегас, но това минава само, ако не си виждал големия:)

Местен танцов състав с тардиционни носии:

Птичи поглед към Макао:

Подът в едно от казината е с вградени златни кюлчета, да минеш по тях за късмет, при нас не помогна:)

Дърво на желанията, пред храма на Седящия Буда, пишеш на листче, молиш се и слагаш, моето желание в действителност се сбъдна:)

Средно голям жилищен блок в Хонг Конг:)) Екскурзоводът каза, че има около 20 000 жилища Shocked Това е едната секция, баха мился общо три. Апропо тук сме плащали серозна сума за най- малката хотелска стая, която съм виждала! Единственото място където можеш да натъпчеш багажа си беше под леглото:) Банята изискваше специални акробатични способности, за да се изкъпеш. То вярно им е  скъпа земята, ама от вратата да се качвам на спалнята е малко...откачено:))

Последна редакция: пн, 26 яну 2015, 16:06 от JACKLIN*

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 7 292
Добро утро! Ние с детето ще се гледаме тази седмица,но не защото е болна,а понеже реших да си я оставя малко в къщи.
Аз през нощта сега трудно спя,не мога да си намеря място. Снощи спах полуседнала-полулегнала на дивана.
Реших да прегледам готварската тема и ако има нещо лесно като за пишман готвачка да го пробвам Simple Smile
Жаки,много хубави снимки!

# 17
  • София
  • Мнения: 23 072
Добро утро!  Grinning

Жаки, чудесни снимки. И хубавото е, че са с коментари!

Имам един въпрос - мога ли да се пропия с ликьор?  Blush Сутринта си сипах в едно малко шише от лидълския бийлис и си донесох в офиса. Тайно люскам по една глътка. Сигурно съм изпила половината от голямото шише вече. Добре, че от неделя почвам 90-дневната диета, иначе преминавам в графа пиянки.  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 6 301
Е-е-е-е, страхотни снимки  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 15 019
Жаки, чудни снимки!

# 20
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Ехаааа! Жаки, благодаря за снимките Hug

Аз учех сутрин - мога да стана в 5, но до обяд. После не ме търси. Мъжът ми беше обратното - по нощите. Обаче е имало случаи и когато учех вечер, защото през деня бях на работа, после докато оправя детето, вечеря и засядах... Не ми беше от най-приятните моменти, ама нямаше как.
Кой както му е удобно и възможно, важното е изпитите да се вземат Simple Smile

Тони, нали има алкохол вътре, не ти ли действа? Как на работа пиеш newsm78 Вярно ще минеш в графата пиянки Joy
Аз не пия сладки алкохолни и нямам идея как се отразява и колко е алкохола вътре, ама все пак.

# 21
  • София
  • Мнения: 10 825
Добро утро!
Не съм чела предишната тема от вчера. Нещо важно пропускам ли?

Жаки, супер снимки! Давай още.
В тези "компактни" блокчета в Хонконг собственици ли живеят или наематели? Много ми е интересно дали всички си плащат таксите за входа  Sunglasses

Едно време бяха много модерни домашните ликьори.... то купешки така или иначе нямаше, де. Та майка ми правеше много хубав шоколадов такъв и си пиеха от него с приятелки, като ѝ дойдеха на гости на кафе. Аз много обичах да си пийвам от него тайничко Blush

# 22
  • Мнения: 22 414
Добро утро. 
Канех се да правя вишнев ликьор тази година, но беше минал сезона на вишните.

# 23
  • Мнения: 421
Добро утро и от мен .

Не можах да изчета всичко от последния ден , много сте писали .
Jacklin страхотни снимки . Бих гледала още с удоволствие .
В неделя се загледах по Диема и даваха филм сниман в  Бора - Бора - ей това е раят за мен на
земята . Имам чувството , че в някой минал живот съм живяла на такова място . Такъв копнеж ме обзема , като видя океан и пясък . Размечтах се , рано сутрин и това ме подсеща , че трябва да се работи . И аз като Sunny 29  не съм била в отпуск повече от 1 седмица наведнъж от 15 години . Само веднъж преди  8  год. бях 2 и то защото ходих на лечение . В тази посока ужасно завиждам и то не съвсем благородно на всички учители .
Лек ден на всички.

# 24
  • Мнения: 11 641
Жаки, страхотни снимки  Peace

Успешна нова седмица.

# 25
  • София
  • Мнения: 23 072
Тони, нали има алкохол вътре, не ти ли действа? Как на работа пиеш newsm78 Вярно ще минеш в графата пиянки Joy
ЕлиТ, не знам колко е алкохолът вътре, но вчера изпих поне 250 гр от раз и ни-що! В офиса ни е демокрация. Моя колежка си пийваше уиски, като чашата си й стоеше върху бюрото. А аз съм си скрила шишенцето в шкафчето до мен, само капачката му се подава.  Mr. Green

# 26
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
Добро утро!
С кеф ще изпратя тази седмица, дано да е лека и бърза. Януари ми е най-гадния и депресивен месец от годината.

# 27
  • Мнения: X
Жаки, какво е това дебелото яке?  Shocked
Вчера ходих да си купувам боти от намаленията, че не издържах на цените. Хубаво си купих два чифта, но сега стоя и се чудя кога точно ще ги нося. Тук "зимата" почна някъде на 31 декември и май вече свърши.  Mr. Green Такова яке като това, с което си на снимката съм си домъкнала от България, но 1-2 пъти само го слагах и заврях. Дъщеря ми сутрин я карам да го слага нейното, но следобед се връща по пуловер или анцуг. Много ме кефи такава зима, но не искам да се сещам какво е лятото.

# 28
  • Мнения: 12 965
Чек, нали ти казвам, от 35 градуса в Тайланд, се озовахме на 10 в Хонг Конк, нямах никаква подготовка за зимни дрехи и се оборудвах от първата сергия с неща, които после оствих там, под въпросното яке бях с три тениски и ризка:) Клин и плетени гети:) Аутфитът ми е потресающ, ама студ мода не признава:) Духаше и от мъглата се усещаше още по- студено. Бе, не уцелихме време явно.
Другия път ще кача от Сингапур някоя снимка, там имам весела случка с едни пикола и една скрита в стената врата, в един много луксозен хотел:))

# 29
  • Мнения: 4 569
Добро утро!

Жаки, много хубави снимки!

Общи условия

Активация на акаунт