WIZZ AIR 16

  • 63 174
  • 787
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 659
запис и обещание да взимам вече билети, че пролетта иде  newsm18

И аз обещавам! Joy Кога ще променат разписанията, може ли някой да каже? Следя Милано, променили са до март часовете вече.
Мимии, благодаря!

# 16
  • софия
  • Мнения: 25 446
По повод копието на акта за раждане на дете-добре де,нали ще имам нотариално заверено пълномощно,че детето може да пътува с мен извън Бг,защо трябва да нося и нотариално заверено копие на акта за раждане на детето?Нали си има паспорт това дете,а аз пълномощно?

Мерси за темата.   bouquet
Можете да си носите и копие от акта за раждане, но със сигурност няма нужда да е нотариално заверено. Цялата информация си я имат в системата.
Със сигурност не съм прочела някой да е написал, че е нужно и със сигурност гранчните власти могат да погледнат в системата, ако искат. Нашето е нотариално заверено, защото сме попадали в ситуации и е за пестене на нерви. Но, ако някой има нерви и време, носи само паспорта на детето и е в правото си да не предоставя никакъв друг документ. Споделяме опит. Peace

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Някой  знае ли кога да очакваме следващото намаление от 20% ?
А лятото като пътувахме с детето никакви актове за раждане не са ни искали.

# 18
  • Мнения: 6 031
Скрит текст:
По повод копието на акта за раждане на дете-добре де,нали ще имам нотариално заверено пълномощно,че детето може да пътува с мен извън Бг,защо трябва да нося и нотариално заверено копие на акта за раждане на детето?Нали си има паспорт това дете,а аз пълномощно?

Мерси за темата.   bouquet
Можете да си носите и копие от акта за раждане, но със сигурност няма нужда да е нотариално заверено. Цялата информация си я имат в системата.
Със сигурност не съм прочела някой да е написал, че е нужно и със сигурност гранчните власти могат да погледнат в системата, ако искат. Нашето е нотариално заверено, защото сме попадали в ситуации и е за пестене на нерви. Но, ако някой има нерви и време, носи само паспорта на детето и е в правото си да не предоставя никакъв друг документ.
Споделяме опит. Peace
Абсолютно съгласна!  Peace

Някой  знае ли кога да очакваме следващото намаление от 20% ?
...
Миналата година е било в началото на февруари, но как ще е сега никой не знае.

# 19
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Мимии благодаря за новата тема. Simple Smile
Запис и от мен, че предстоят пътувания Laughing

# 20
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
И аз тук...в очакване на предпролетното намаление  Flutter

# 21
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
благодаря за темата  Hug

# 22
  • Мнения: 3 506
По повод актовете за раждане - с паспорт и двама родители или с паспорт, 1 родител и декларация от другия - няма официално изискване да се носи акт за раждане под никаква форма (оригинал, нотариално заверено копие или просто ксерокопие). Аз за себе си съм предценила, че нищо не ми пречи да имам по едно копие в мен: може да ми помогне да избягна да се обяснявам и да ме мотае някой, който не иска или не може да си свърши работата (примерно - системата в момента е блокирала, не е като да не се случва по сухопътните граници). Както писах, досега никога не ми се е налагало да ги показвам, а не е като да не сме пътували, но си седят в папката - не ми тежат  Wink Виж, за нотариално заверено чак аз лично няма да се напъна, иначе е дори по-сигурен вариант. Но в крайна сметка всеки си преценява сам какво би искал да избегне и на каква цена  Peace

пп Два линка за първа страница, ако решите, че ще са полезни:

Напускане на Р България от непълнолетни лица (МВР)
(отваря се в word file)

Пътуване с деца до 18г (МВнР)

Последна редакция: вт, 27 яну 2015, 14:42 от Maria.St

# 23
  • Мнения: 596
Момичета,всички сте много полезни с всяка една информация,която добавяте към темата във връзка с пълномощното за пътуване на дете.Особено пък за спестяване на нерви и време-че то това е най-ценно на споделеният опит,да предпазиш и други хора от изпадане в неприятна ситуация.
Днес успяхме да отидем до нотариус,направихме въпросното пълномощно и се оказа,че нотариуса си работи по някаква си негова процедура и заверява и копие от акта на детето на втората страница след пълномощното и се надявам  всичко да е наред. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 567
Благодаря и аз за темата.
А за акта на детето , ами ние винаги го носим, защото фамилията на детето е  различна от нашите фамилии с бащата и по тази причина ВИНАГИ, ама винаги граничните ни го искат.

# 25
  • Мнения: 624
Здравейте, летяла съм няколко пъти с Уиз, но сега планирам едно пътуване около 20-22 седмица от бременността. Прочетох им в общите условия, че след 34 г.с. не допускат бременни, а след 28 само при разрешение от лекар, но въпросът ми е практически:
Как решават коя колко е бременна, на око ли? Т.е. задължително ли следва да нося документ колко точно съм бременна? И какъв точно е този документ. Не пише да е "разрешение" от гинеколог, защото бременността няма да е чак толкова напреднала, че да се иска мнение на лекаря, но къде принципно се отбелязва?

И на теория кой може да не ме допусне на борда? Тези, при които си чеквам багажа или директно на изхода на гейта?

Ако някой има опит, моля да сподели.

# 26
  • Мнения: X
Здравейте, летяла съм няколко пъти с Уиз, но сега планирам едно пътуване около 20-22 седмица от бременността. Прочетох им в общите условия, че след 34 г.с. не допускат бременни, а след 28 само при разрешение от лекар, но въпросът ми е практически:
Как решават коя колко е бременна, на око ли? Т.е. задължително ли следва да нося документ колко точно съм бременна? И какъв точно е този документ. Не пише да е "разрешение" от гинеколог, защото бременността няма да е чак толкова напреднала, че да се иска мнение на лекаря, но къде принципно се отбелязва?

И на теория кой може да не ме допусне на борда? Тези, при които си чеквам багажа или директно на изхода на гейта?



Ако някой има опит, моля да сподели.

Аз носих документ на български и английски от гинеколожката ми, че мога да летя. Била съм примерно 7 месец, не помня точно. НА нашето летище ми го пискаха, но на връщане не.

# 27
  • Мнения: 118
Здравейте, момичета. По време на януарското намаление купих еднопосочни билети до Барселона за октомври поради липсата на дати за връщане. Оттогава всеки ден проверявам, но обявени дати след 30 октомври няма и няма..и за други дестинации до София също...Може би е рано? Според вас кога ще ги пуснат най - накрая...
Благодаря  bouquet

# 28
  • Мнения: 6 031
Здравейте, момичета. По време на януарското намаление купих еднопосочни билети до Барселона за октомври поради липсата на дати за връщане. Оттогава всеки ден проверявам, но обявени дати след 30 октомври няма и няма..и за други дестинации до София също...Може би е рано? Според вас кога ще ги пуснат най - накрая...
Благодаря  bouquet
Миналата година ги пуснаха в края на април.

# 29
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Мими, благодаря за темата  Hug

Надявам се скоро нещо интересно да изпадне, ама се съмнявам. Зарязаха ни и това си е.
В Скопие за 2 години вече има 20 дестинации, в Ниш за 1 месеца вече 2 обявиха, само при нас едно нищо.  Sad За цените не ми се и говори...

Общи условия

Активация на акаунт