Движения на плода

  • 2 170
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
Здравейте, усещам бебчо от 17г.с. тогава го усещах като треперене на нерв. Към края на 18г.с започнах да усещам леко по-силно движенията(като потупване) и така и до днес 21г.с. Притеснявам се защото: усещам движенията само и единствено в легнало положение, не стават по-силни отколкото в 18г.с. и понякога са доста чести,а друг път доста рядки.  Може ли това да е знак за някакъв проблем, трябва ли вече да усещам силни и ясни движения независимо от положението на тялото, при вас как беше?

# 1
  • София
  • Мнения: 8 638
Според мен няма за какво да се тревожиш.Нормално е в легнало положение да го усещаш повече. С времето ще започне и като седиш...например се протяга и ти образува една топка под ребрата и сякаш ще те пробие. И е нормално по някое време да шава повече, друг ден да си поспива.Към края на бременността също намаляват и не го чувстваш толкова.

# 2
  • Мнения: 6 764
Прекалено рано е да усещаш силни движения и няма някаква норма колко пъти трябва да го усещаш. И аз като теб първоначално само легнала по гръб и предимно вечер я усещах. Преди 25 г.с. дори имаше дни, в които или въобще или веднъж имаше леко потупване. Има и по поспаливи бебета, които си кротуват Wink Ще дойде време след някой друг месец когато ще ти се иска да се кротне малко  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 11 755
Виж аз съм най шашнатата бъдеща мама и ще ти кажа че всичко е ок! Истинските ритници почват след 26та седмица, когато бебето стане горе долу 1 кг.  Преди това особено ако си много активна ще го усещаш само по гръб и е нормално.

# 4
  • Мнения: 610
Имаше дни и доста в по-късна бременност , когато не го усещах толкова много. Беше много кротко бебче, за разлика от сега Simple Smile. Имаше някакви норми около 28 ма гестационна седмица еди колко си движения на час... Нямаше такова нещо при мен , кротуваше си детето и това е. А има и значение и плацентата ти дали е предна, ако е предна не се усеща толкова много...

# 5
  • Мнения: 559
Не се притеснявай, по принцип и по-нататък ще забележиш, че бебо се движи най-много, когато си легната/ седнала. Те се успокояват и успиват от движенията ти, те им действат като люлка. Simple Smile  Бъди спокойна, даже си усетила движенията на бебчо доста рано, при мен беше след 20г.с. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 63
Твоето тяло е напълно неподвижно като си легнала и го усещаш по-силно, нормално е. Моето бебе постоянно си играеше на Кунг-фу панда в корема ми и въпреки това усещах най-силно точно когато съм легнала. Пък и да, рано е.. Ще видиш след един месец какво става  Peace

Имай предвид, че всяко бебе си е различно - зависи и от предлежание, и от плацента това колко го усещаш. Щом на ехографа всичко е наред, няма защо да се притесняваш  Wink

Общи условия

Активация на акаунт