Колко сме пристрастени към интернет?

  • 5 282
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 590
Без интернет НЕ МОГА!
Без фейсбук не само че мога, ами въобще ми е по-комфортно Laughing

# 16
  • Мнения: 46 508
Няма проблем аз.
Работата ми е свързана изцяло с интернет, иначе мога да не отворя компютър с дни.
Не ползвам Фейсбук или др. социални мрежи.

...Изобщо не се сещам за дейност, която да е възможна само виртуално...

Аз например чета почти само електронни книги, без нет това би било невъзможно, а хартиените не са ми удобни заради шрифта. Не че няма да чета тях, ако няма други, но за мен са 2 различни неща, не алтернатива.

Стрийт вю-то пък е незаменимо в едната ми работа, няма друг начин за 1 секунда да видиш мястото визуално.


# 17
  • Мнения: 4 841
Разговорът ми напомни стария виц, че "Според анкета, проведена в интернет, 100% от хората ползват интернет"  Mr. Green  И моята работа, комуникации и т.н. са свързани с интернет, което е видно и от времето, което прекарвам във форума.

Но въпросът аз го разбрах по-скоро като "Можете ли да живеете без интернет", и затова отговарям смело, от първо лице единствено число - мога. Правим го всяка година семейно през отпуската, като бродим по места, където няма обхват на мобилните телефони, а най-близкият стационарен е на 10-15 км... Ако по някаква причина нямам достъп до интернет, просто ще полагам малко повече, и друг тип усилия, но не мисля, че ще се отрази драстично на качеството ми на живот.

Не се опитвам да ви убеждавам в нищо, излагам личната си гледна точка, за моето си битие.

# 18
  • Мнения: 14 654
Не знам колко съм пристрастена, сигурно много, защото остана ли без нет, се изнервям и веднага започвам да звъня на доставчиците, а като ходя на почивки, местата, които не предлагат интернет, веднага отпадат като опция. Ако нямам нет, ми се отваря доста свободно време, защото няма да мога да върша половината си работа, та може да почна да бродирам.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 457
   При мен го нямаше около 5 минути, не ми беше проблем.Повече ме дразни, когато се опитам да пусна нещо, пиша, пиша, цък на изпрати, а мамата  я е хванала липсата. Моментално ми се изпарява желанието да пиша.

# 20
  • Мнения: 4 418
Или по-точно как се отрази ЕДИН час липса на фейсбук на хората.

ФБ = Интернет?  newsm78


Изумих се как сякаш стана масова истерия.

Как разбра, че е масова?  Thinking


Хората чак звъняха на телевизиите за да питат какъв е проблема, по сутрешните блокове веднага почнаха да коментират, а вероятно част от хората са били на ръба да се самоубият.

Щом се звъни по сутрешен блок, значи самоубийството е на една ръка разстояние.  ooooh!


Какво ще стане ако случайно нещо се случи със фейсбук при положение, че хората не успяха да изкарат час?

Е как какво, самоубийства!  Laughing

# 21
  • Мнения: 4 418
  При мен го нямаше около 5 минути, не ми беше проблем.Повече ме дразни, когато се опитам да пусна нещо, пиша, пиша, цък на изпрати, а мамата  я е хванала липсата. Моментално ми се изпарява желанието да пиша.

Копираш преди да пуснеш. Пък и като дадеш назаден, си стои мненийцето.

# 22
  • Мнения: 9 474
Дори не съм разбрала,че няма Фейсбук,значи хич не съм пристрастена  Mr. Green

Обаче и за мен интернет не е равно на Фейсбук. Виж,като ми ограничат достъпа до бг-мамма и ми изпише грешка 500 или просто спре интернета по някаква причина,тогава вече  #Cussing out    Mr. Green

# 23
  • София
  • Мнения: 23 079
Горките хорица дето истерясват за някакъв си фейсбук.
Мен само грешка 500 в мамата може да ме изкара извън строя.  Joy

# 24
  • София
  • Мнения: 1 115
Понякога си мисля,че ако няма за около половин ден ще  е по добре.Иначе само се ровя нещо.
Но е факт ,че мн сме свикнали с интернет.Не мога да си представя живота си в момента без интернет.

# 25
  • Мнения: 17 546
И все пак мисля, че не съм толкова зле де! От петък ми е зле домашния нет, от събота практически нямах. Пуснаха го днес. Верно, че имам нет и на таблета, и на телефона Mr. Green , но честно изпокарах се с половин НЕТ1, защото не можаха да отстранят повредата 4 дни и ме вбесиха. smile3511

# 26
  • Мнения: 7 690
" Изобщо не се сещам за дейност, която да е възможна само виртуално"

Има такива, които може и да ги изпълниш в реала, но ще е много по-скъпо, трудоемко, на практика неприложимо.

Съгласна съм с Мамасита. Не всяка дейност свързана с интернет, като цяло, има аналог в реалния живот. Не малка част от сайтове за информация, онлайн магазини, центрове за обучения и други подобни съществуват единствено като интернет платформа.
Не твърдя, че повечето не биха има ли/ или нямат заместители в реалния живот, но извършването на цялата процедура по-скоро би била тромава и отнемаща повече време и организация.




нямам нищо против да остана без интернет, но само ако всички останали също нямат

Точно тази мисъл ми мина през ума и смятам, че е валидна и при мен.
Без фейсбук бих свикнала, макар самата социална мрежа да предразполага към такова воайорство, че и два дни без нея и се чувствам като аутсайдер с ограничен достъп до живота на другите Laughing

Факт, че социалните мрежи отключват нарцистични и други психически разстройства, в този ред на мисли крашването на Фейсбук/Инстаграм/Туитър в действителност може да докара до истерия и самоубийства.







# 27
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Мен само грешка 500 в мамата може да ме изкара извън строя.  Joy
Joy Joy Joy

# 28
  • Мнения: 408
Няма нищо по-ценно от времето! Пазаруването и плащането на сметки онлайн дават точно това, много, много спестено време. Да не забравяме и разговорите с близки в чужбина. Преди 14 години си купувах телефонни карти, които не бяха никак евтини и не даваха много време за разговори. Да живеят скайп и подобните му, имаме ли време и желание, и денонощно можем да си бъбрим.  Когато съм на почивка, не само мога без интернет, не се и сещам за интернет. В ежедневието обаче не мога. Без фейсбук мога винаги, затова и не го ползвам изобщо.

# 29
  • Мнения: 918
Без интернет е на практика невъзможно да си поръчаш строго специализирана литература. Има заглавия, които липсват дори в каталога на националната библиотека, но се продават в амазон.
 
Без интернет няма начин да кандидатстваш при определени работодатели, защото те изрично те предупреждават да не им изпращаш автобиография на пощенския адрес или по имейл. Попълваш онлайн формуляр и толкова. Само българските държавни служби практикуват обратното - ходене на крака и с готово свидетелство за съдимост.

Без интернет не мога, но без социални мрежи - да. Фейсбук не ми допада особено и малко съжалявам, че най-накрая си направих регистрация.
Иначе съм свикнала да купувам билети, книги и други неща през интернет, да проверявам какво ли не, да се разплащам...
През ваканцията изкарвам 1-2 седмици без интернет и нямам проблем, но това е друго.

Общи условия

Активация на акаунт