Другите хора около бременна жена

  • 12 862
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373
Интересувам се вашите близки, приятели, колеги говорили ли са с вас за бременносста ви , изразявали ли са чувства, емоции и дори планове за нероденото дете.. как се чувствате или чувствали...  newsm78

# 1
  • Мнения: 8 949
Да, в рамките на приличието.
Ако ми е било неприятно да разговаряме, просто съм слагала точка на разговора. Не съм случвала на прекалени досадници.

Теб какво те притеснява?

# 2
  • Мнения: 373
Незнам дали е точно притеснение или дразнение, но ми се струва в едни момент, че се експонира темата и малко още като нещо бъдещо, което не се е случило малко за нероден Петко....това ме притеснява ако мога така да кажа newsm78

# 3
  • Мнения: 6 764
Родителите ни много се радваха. Приятелите ни също, дори ние сме почти последните от компанията, които още нямаха дете. На работа сме предимно жени. Аз и още 2 колежки сме по-млади иначе другите имат големи деца, дори едната колежка има и внуче. Питала съм ги за съвети, много мило се държаха с мен, пазеха ме, да не стане течение, ако някоя е болна да не ме зарази, храна постоянно се носеше към бюрото ми  Mr. Green Като цяло близките ни хора знаеха и то съобщихме към края на 4 месец. Това за плановете не го разбирам. Как някой ще си прави планове за моето дете? Планове правим с таткото. Никой не ни се е месил. Живеем отделно, естествено майка ми все се тревожеше за нещо, но това е нормално. Като изключим нормалните за една бременност неразположения си бяха много хубави 9 месеца.

# 4
  • Мнения: 8 949
Ами покажи, че не ти е приятно и може би ще престанат.
Предполагам се касае за определен човек или двама-трима.
Повечето хора смятат, че бременността е деликатна тема и не настояват с въпроси. Освен ако не са ти прекалено близки.

А ако е първо дете/внуче е напълно разбираемо вълнението.

# 5
  • Мнения: 373
Имам предвид, като планове че като се роди ще си играят с него, с това ще правят онова-ще правят и т.н....

# 6
  • Мнения: 8 949
Ами мечтаят си хората, не им се сърди!  Crazy

# 7
  • Мнения: 6 992
Приказките за на това ще си играят, на онова ще си играят, даже не съм ги и забелязала.
Дразнеха ме безкрайно като ме питаха какъв е полът на бебето, все едно има някакво значение.  Rolling Eyes И ме дразнеха като през целия март и април ме питаха "не стана ли време вече"  Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 780
Преди да забременея се дразнех на бременните си приятелки, че само за това говорят/тъй като и те в последствие и аз сме млади и повечето на нашата възраст и хабер си нямат още да стават майки/. И като ги видех...сякаш нямаше какво да си кажем вече. Живеехме в два различни свята. И така докато не забременях и не започнаха да ме вълнуват същите теми. Тогава обаче си знаех, че на приятелките ми не им е приятно да говоря само за това и е досадно да им разправям как ми се е гадело или съм имала спазни, докато те обсъждат снощната дискотека. Отговаряла съм като ме попитат нещо. Съобразявали са се с мен винаги и за всичко. Нормалните неща. Само една от приятелките ми беше взела бременността ми присърце и постоянно се грижеше за мен. Като изключим, че на всяка почивка по време на лекциите имаше по една дежурна с мен до тоалетната...това 100% ги е дразнело, но не са се оплаквали  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 25 599
Имам предвид, като планове че като се роди ще си играят с него, с това ще правят онова-ще правят и т.н....

Пускай си ги край ушите.
Сега само си приказват, като се роди бебето, надали ще се натискат толкова.
Но и да имат някакви претенции, тогава ще му мислиш. Не си търси излишни проблеми там, където още ги няма.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 483
Дразнеха ме тези, които и обясняваха, че не трябва да се лакирам, боядисвам, подстригвам и т.н. защото ще направя нещо на бебето.

Дразнеха ме и тези, които ме питаха които грубо омаловажаваха проблемите през втората ми бременност , която не беше никак прекрасна, отнасяха се с насмешка и пренебрежение. Говоря не за съседи и случайни познати, а за хора, които би следвало да са загрижени за бебето, за по-голямото ми дете и евентуално за мен.

Тези, които се вълнуваха, питаха, мечтаеха за бебетата ми, пипаха ми корема... те ме радваха.

# 11
  • Мнения: 21 440
Интересувам се вашите близки, приятели, колеги говорили ли са с вас за бременносста ви , изразявали ли са чувства, емоции и дори планове за нероденото дете.. как се чувствате или чувствали...  newsm78


  Ами да, изразявали са, чакахме си детето с радост, е , и с известна предпазливост все пак. колеги и приятели, които знаеха, също. Не съм крила  и не са ми били неприятни разговори.., пола също се знаеше и го казвах.

  Съвсем наскоро  моя много близка роднина роди дете, като през това време сме се чували регулярно, през друг човек, наистина, а с майка и сме се виждали, и сме говорили за сто неща,и изобщо не знаех, че е бременна. Доста ми е обидно, като се има предвид, че сега се очаква да се радвам активно и да вземам участие в бебешките работи. Даже смятам да си променя отношението към тях тайно. Очевидно, е че не сме толкова близки, колкото съм си мислела.
 
 

 

# 12
  • Мнения: 373
Ние споделихме с всички и всички се радва, но има хора като че ли преиначават нещата, бъдещето и тези думи ми се струват неподходящи....

# 13
  • Мнения: 46 510
Разбирам те. Дъщеря ми беше първо внуче и за двете страни. Освен това се наканих след 7 г. връзка, брак и т.н. Всички бяха на седмото небе. А аз не понасях и дума да чуя, не харесвах какво ми предстои - прегледи, изследвания и подобни, не ми допадаше мисълта за болници и раждания, въобще чувствах се отвратително и исках просто да забравя, че съм бременна.
Просто им кажи да спрат да говорят за това. Като дойде бебето, тогава ще се радват.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 479
Като се видя точицата за пръв път бях с една приятелка при баща й (АГ), милата се разплака, толкова много се развълнува, чак аз се почувствах темерут  Joy Много мило ми стана от реакцията й! Говоря с приятели с това - интересно им е, разпитват, грижа ги е. Имам и такива, които знам, че по принцип са по дръпнати и не им се сърдя, че не ме питат постоянно как съм, как е бебето и тнт.
От роднини имам изказвания и начертани схеми до абитуриентския бал на момъка... ето това вече ме дразни, защото за мен най-важно е да е живо и здраво и всичко да мина както трябва, а не къде ще го водя и какъв ще го правя (за това последното даже нямам намерение да му се бъркам). Не го правят с лоши чувства, но мен ме дразни!  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт