Боледуване на децата ни – тема 22

  • 42 798
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 588
И ние сме болни Sad Cry Cry

# 32
  • Мнения: 3 785
Тета,радвам се за вас Hug
Ние се върнахме от зъболекарката и с моя късмет уцелих едно младичко,дето бая се зачуди какво да прави,но поне прибяга до съседния кабинет да се консултира.
Каза ,че зъбът не се клати,не е набит навътре и нямало опасност за зародиша.Ако почнел да я боли,да ходим да го вадим.Да я наблюдавам...ей тва най го мразя.Аз или не обръщам внимание или се втелявам Sad Сега ще има да проверявам 3пъти на ден с фенер в ръка...
Иначе пък зъбките са перфектни.Това беше първото ходене при зъболекар.Не съм немърлива,просто не исках да тормозя детето след толкова лекари и със зъболекар,да не плаче,а тя не гъкна.

# 33
  • Мнения: 21 270
Ирина ,какво ви е ?
Бързо оздравяване !  Hug

umi zoomi  ,дано не се стига до вадене на зъбчето и всичко да е наред!  Hug

# 34
  • shumen
  • Мнения: 17 991
Ирина,оправяйте се скоро.Какво му има на детенце?
Тета,радвам се,че е по добре Бобчо.
Уми,дано е добре зъбчето и да се разминете с ваденето.
Блуесес,възможно е.

# 35
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
И аз тук, да не ви изпусна  Wink
Лисе, благодаря   bouquet

# 36
  • Мнения: 1 005
Момичета в чудо се виждам с тези боледувания: днес му е 7-ми ден на алгументин и ми вдигана 38,3 темп. Не ми се беше случвало, а не кашля, няма сополки( по три пъти на ден дърпам с бейбивак, но нищо не излиза). Педито казва да пускам пак кръвна картина, но тя ще му е трета от началото на годината, чудела се да няма някъде инфекция newsm78, почти съм сигурна, че нищо няма да излезе и този път Sad

# 37
  • Мнения: X
Момичета в чудо се виждам с тези боледувания: днес му е 7-ми ден на алгументин и ми вдигана 38,3 темп. Не ми се беше случвало, а не кашля, няма сополки( по три пъти на ден дърпам с бейбивак, но нищо не излиза). Педито казва да пускам пак кръвна картина, но тя ще му е трета от началото на годината, чудела се да няма някъде инфекция newsm78, почти съм сигурна, че нищо няма да излезе и този път Sad

Може би е хванал нов вирус щом няма други симптоми и старото разболяване отшумява...

# 38
  • Мнения: 2 352
Дано да няма активност в тази тема въпреки сезона и настъпващят грип.
Момичета в чудо се виждам с тези боледувания: днес му е 7-ми ден на алгументин и ми вдигана 38,3 темп. Не ми се беше случвало, а не кашля, няма сополки( по три пъти на ден дърпам с бейбивак, но нищо не излиза). Педито казва да пускам пак кръвна картина, но тя ще му е трета от началото на годината, чудела се да няма някъде инфекция newsm78, почти съм сигурна, че нищо няма да излезе и този път Sad
Права е педиатърката да иска кръвна картина. Имаче не е изключено да е прихванат някой нов вирус, защото след прием на АБ имунитета се срива и вирусите пробиват много по-лесно. Бързо да отшумява.  Hug
Уми, много е хубаво, че ги извеждат децата. Дори и на такова време. А 2 см сняг за децата се единствено огромна радост. За зъбчето - известно време зайчето ти може би ще е добре да не хрупка твърди неща и корички.
Госпожите миналата седмица бяха поизвели малко децата на дворчето. Голяма радост беше.

# 39
  • Мнения: 1 103
И аз да се запиша,да не ви изтърва!Всички болнички да оздравяват!Аз тръпна вече,кога и дали ще има и в Пловдив грипна епидемия,че то с тия температури друго не очаквам! Tired

# 40
  • Мнения: 21 270
Ваня  Hug

Момичета ,аз снощи спах отделно от моите хора,според вас колко време да е така?  newsm78

Иначе започнах да си правя инхалации - добре се отразяват  Peace

Малката й даваме инфлуцид само и мед + джинджифил + пие чайове и изцедени портокали и мандарини.

# 41
  • София
  • Мнения: 192
За зъбчето, на мен ми се случи с малкия. Тамън беше изкарал няколко зъба, проходи и се спъна. При падането си удари зъбчето в крак на един походен стол/ метален/ , счупи едно ъгълче, посиня венеца и го болеше известно време, но сега всичко е ок минаха три години и половина от тогава. Ходи си с отчупено парченце. Имай в предвид, че самия зъб след това е по-ронлив и ако го нарани пак ,може да се счупи. Средния ми син е с изграден постоянен преден зъб, удари го едно дете в градината с една метална кола и го счупи. От тогава го изграждаме няколко пъти, сега е с метална пластинка вътре и отгоре изграден. Яде си всичко без проблем и ябълки гризка даже  Wink
За болестите в градината  ooooh! - сутринта две сестри ги проверяваха на вратата, коса и гърло  Peace Нашите излизат почти всеки ден, стига да не вали. Кални са винаги , но мокри никога, прозореца в групата е отворен постоянно на ножица, спят, ядат, играят, така е. Аз съм доволна и децата също. Боледуват по-често от вируси от колкото от настинка.На мен ми предстои операция на 9 и трябва да се пазя много, не мога да пия асперини и подобни, та за това ходя с маска в ДГ  когато водя малкия. Е няма да ви казвам как ме гледат / не децата/ родителите. Все едно съм извънземно. Ако всички спазваха елементарни правила за грипа, нямаше да има епидемия, а те останат вкъщи болничен и тръгват по магазини, градски транспорт да си свършат работа и пламва епидемия  Naughty. Моя ЛЛ бележка не дава без контролен преглед дали е оздравял. Даже големия на 16 години го пратих сам за бележка и ЛЛ ми звънна да ми каже, че детето е там  Mr. Green
Пожелавам бързо оздравяване на болните  Peace
ПП. Давам саностол, вит.Ц и рибено масло на малкия, пият вместо сок -смлян лимон, ендише/ не знам така ли се пише/ и мед разредени с вода. Цедят го и пият по една голяма кана всеки ден.

# 42
  • Мнения: 3 785
Лисе,след трети прием на АБ би трябвало да не си заразна.Иначе вируса е във въздуха,няма как да стоиш изолирана.То най заразен е човек преди и при първи симптоми.

# 43
  • Мнения: 21 270
umi zoomi ,благодаря  Peace

gergana R.  , добре е,че имате здравен филтър в градината  Peace

# 44
  • Мнения: 5 943
Лисе, това, че спиш в другата стая и правиш всичко възможно да се изолираш, (за мен) не е гаранция за незаразяване. Ами че тя от едно случайно кихане на някой в магазина /примерно/ може да се зарази  Rolling Eyes А и наистина във въздуха си циркулира твоя бацил така или иначе. Абе мой съвет е да не се втелясваш толкова  Hug

Общи условия

Активация на акаунт