Неприятна изненада от мобилен оператор

  • 36 238
  • 254
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 474
На мен ми казаха, че може и да не въвеждаш определени номера като приятели, а срещу удръжката на тази сума имаш 100 безплатни минути към Теленор (които са за определено време) и след това започва да тегли от останалата сума.
Нещо такова беше. не я използвам активно за разговори, трябваше ми да тествам нов апарат
Точно!
Във всяка такава предплатена карта е вкарана група Приятели по подразбиране. Независимо, че нямате вкарани номера в групата, сумата се тегли автоматично. Пуснете отказ от групата в офис или на 123 и ще я махнат и няма да дърпат пари. Така беше докато работех в Глобул. При Теленор може дда е различно, но не пречи да опитате.

# 241
  • София
  • Мнения: 930
При зареждане на предплатена карта към Теленор от 10 лева ми взимат 2,40 за група за приятели, която реално нямам.  #Cussing outКак да се оправя без да ходя до офис, че пак ще ме врънкат за договор и накрая ще им тегля една.  #2gunfire

Спокойно, проблемът се решава лесно. Точно преди 10 дни оправих нещата да не взимат 2.50 лв от предплатена карта на девер ми.
Всички бивши карти B-connect Теленор ги направиха "Предплатен план Теленор", ето това:
http://www.telenor.bg/bg/private/plan/view/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0 … D0%BD%D0%BE%D1%80
За всяко зареждане ти взимат 2.50 лв.и получаваш 100 безплатни минути към група приятели, което не е лошо, ако имаш такава група. Но ако нямаш, не ти трябват.
Обаждаш се на оператор и казваш, че искаш да преминеш към "Стандартен предплатен план Теленор", ето към това:
http://www.telenor.bg/bg/private/plan/view/%D1%81%D1%82%D0%B0%D0 … D0%BB%D0%B0%D0%BD
и повече няма да ти взимат 2.50 лв.
Но има някакво условие, написано най - отдолу, че ако отидеш на  "Стандартен предплатен план Теленор" повече не можеш да се местиш на други планове.
След като направих това за картата на девер ми, през моя телефон му заредих 10 лв и не му взеха 2.50.
Може и чрез СМС, там е написано как.

# 242
  • Сф
  • Мнения: 10 660
Когато си купуваш предплатена услуга , нов клиент ,

ето какво пише на книжката от картата " С предплатения пакет на Теленор  ползвате
Стандартен предплатен план на Теленор


Ето го стандартния:   http://www.telenor.bg/bg/private/plan/view/%D1%81%D1%82%D0%B0%D0 … D0%BB%D0%B0%D0%BD

опа, в условията : след като преминете на  Стандартен предплатен план на Теленор няма да имате възможност да преминавате към други предплатени планове;

Мисля, че  ни взимат при презареждане 2, 50  лв  newsm78 , днес ще презареждам за първи път , но така ми бяха казали от офиса! Всеки път по 2,50 и виждаш ли, затова на договор било по- изгодно  Shocked - е ми  не  е по-изгодно, но това е друга тема.   Peace

Та за тия 2,50...
Освен да правя група?? Ама за какво?- 0,25 ст минутата...

Е добре де , могат ли да се избегнат тези 2, 50 които дърпат или не могат?
Сега ще звънна да питам...

Ще си постна и в "Днес Теленор обра бълг. народ", че и там се опитваме да си помагаме по- малко да ни прецакват мобилните оператори!

# 243
  • Сф
  • Мнения: 10 660


Трябва да се обадите- можело да се махнат тия 2,50лв и да се ползва целия кредит !

 Но от телефона с картата трябва да е обаждането на 123. Не знам обаче на какви цени ще ви таксуват разговорите  после, т.е. само групата ли отпада - питайте.Мен не ме бъркат тия неща, ние сме на Теленор всички.
 Аз ще направя така- махам ги тия 2,50 за прекрасните им 100 мин за 14 дни и си зареждам от кредита от 6 лв , Т50 от допълнителните мин за предплатени карти за 1,50лв.
И на 3месеца ще си презареждам кредит за по 6 лв, айде пък да видим  Wink

# 244
  • Мнения: 484
Момичета, благодаря ви  bouquet

# 245
  • София
  • Мнения: 331
Благодаря и от мен! bouquet
Снощи махнах групата Приятели. Баща ми се чудеше защо му теглят 2.50 лв. постоянно.

# 246
  • София
  • Мнения: 930
Абе, вие прочетохте ли изобщо какво съм написала?!?!
Що ли се хабих изобщо да пиша половин страница ? Thinking
То човек ви пише точка по точка какво до правите, а вие пак така  newsm78 newsm78 newsm78.

# 247
  • Сф
  • Мнения: 10 660
Абе, вие прочетохте ли изобщо какво съм написала?!?!
Що ли се хабих изобщо да пиша половин страница ? Thinking
То човек ви пише точка по точка какво до правите, а вие пак така  newsm78 newsm78 newsm78.


Прочели сме, не се нерви! Laughing
Просто ми е нова предплатената карта и предполагам на всички ни набутват стандартния план и групата автоматично без да знаем! Така или иначе се маха и на 123 и се ползва целия кредит!

Цитат
  Абе, вие прочетохте ли изобщо какво съм написала?!?!
Що ли се хабих изобщо да пиша половин страница ? Thinking
То човек ви пише точка по точка какво до правите, а вие пак така   
Напротив помогна ни из дебрите на плановете  bouquet

# 248
  • Мнения: 780
Предплатена карта, получена като "подарък" за лоялни клиенти преди 8-9 години. Използва се от детето ми. Преди 2-3 седмици ми се обаждат от оператора с предложение да ми предоставят не знам си колко мега байта или каквото беше там....интернет трафик срещу незнам си каква месечна такса.Категорично съм отказала. На 14.11. зареждам предплатената карта.Срещу сумата от 20 лв. получавам 500 мин.разговори към оператора и отделно 20 лв.разговори към други  оператори.На 20.11 детето ми се опитва да ми позвъни и чува..."сумата по сметката намалява,моля презаредете"...Разговорите, които са водени от телефона са само към моя номер, този на баща и, баба и.Всички номера са към въпросния оператор. След разговор с оператора, ми се обяснява, че сумата намалявала заради това, че има генериран интернет трафик/или нещо подобно/. Настоявам тази услуга да се спре.Не можело.Била част от общи условия някакви.Обяснявам, че когато е взета тази карта, не е имало такива телефони, подобни услуги и не желая да ми я натрисат.Не можело....да съм променяла настройките.ОК, промених ги.Но не желая тази услуга.Какво мога да предприема?

# 249
  • Мнения: 1 235
Не съм сигурна дали разбрах. Месечен абонамент ли имате или просто е влизано в интернет? Ако е само второто, то от настройките трябва да се оправи и детето да не влиза в интернет (не изключвам възможността да го прави умишлено, просто трябва да му се обясни). Може и случайно да е влязъл телефонът в интернет, на мен ми се е случвало няколко пъти, така и не разбрах как - пак на ваучер, намален кредит, без да съм говорила - обадих се на оператор - интернет трафик било. Промених настройките, не съм имала повече "случайни" влизания.
Ако обаче имате месечен абонамент за интернет вече не зная как се процедира.

# 250
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Като не искаш някаква услуга, не я ползвай. Като я ползваш, ще си плащаш. Лесно е.

# 251
  • при късмета
  • Мнения: 24 000
Като не искаш някаква услуга, не я ползвай. Като я ползваш, ще си плащаш. Лесно е.
Включили са я без да я уведомят, не разбра ли?
На мен Мтел преди ми направи този номер, бяха ми включили интернет без да съм го искала, при действаща от години карта. Само при преминаване през иконата започваше да търси връзка, че и да ти таксува трафик. Едва го спрях защото ми твърдяха, че трябвало да се включва във всички договори по презумпция.
Спряха го едва като казах, че с разпечатката ще отида в КРС. Че и суми коригираха от излязлата вече фактура.
Сега е по-трудно това упражнение защото май всички включват интернет трафик в услугите, като неделими от телефонните

# 252
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Като не искаш някаква услуга, не я ползвай. Като я ползваш, ще си плащаш. Лесно е.
Включили са я без да я уведомят, не разбра ли?
...
Връзката с интернет е услуга както разговорите и смс-ите. Както не можеш да си спреш да пишеш смс-и, така не можеш да спреш да имаш интернет. Спираш си нстройките на телефона да се свързва с мрежата и си готова. А ако не знаеш как става това, защо изобщо си купуваш устройство, с което не знаеш как се работи?

# 253
  • при късмета
  • Мнения: 24 000
Аз дори със смартфон не бях, като ми спретнаха този номер. Апарата имаше възможност за интернет, но само от оператора. Въпроса е, че като съм сключвала договора, дори нямаше такова нещо, като мобилен интернет. В действащ договор и то безсрочен, без да го има писмено, защото при подписването му услугата не е била достъпна, го включиха допълнително, без да преподписвам договора. На своя си глава.
И това го правят всички оператори.
Имам и друг номер към Теленор. на фирма е и не оставят договорите да станат безсрочни, а ги преподписват на всеки 2 години. Август месец ги накарах от моята карта да махнат интернета при преподписването. Може значи и без да те лъжат, че е задължително да ти влиза в договора, а ти да си следиш настройките на телефона.
Аз го спрях от картата заради детето. Има игри на телефона ми понякога играе онлайн, вместо изтеглените игри. Така, че хората си имат съображения за причините какво искат да им влиза в договора като услуги и какво не. И имат пълното право. Като ти включат услуга, която не си заявявал изрично, те са в грешка, не ти.
Както и всеки решава за себе си за какво му е устройство, което си е купил, нали сам си го плаща

# 254
  • Мнения: 780
Аз дори със смартфон не бях, като ми спретнаха този номер. Апарата имаше възможност за интернет, но само от оператора. Въпроса е, че като съм сключвала договора, дори нямаше такова нещо, като мобилен интернет. В действащ договор и то безсрочен, без да го има писмено, защото при подписването му услугата не е била достъпна, го включиха допълнително, без да преподписвам договора. На своя си глава.
И това го правят всички оператори.
Имам и друг номер към Теленор. на фирма е и не оставят договорите да станат безсрочни, а ги преподписват на всеки 2 години. Август месец ги накарах от моята карта да махнат интернета при преподписването. Може значи и без да те лъжат, че е задължително да ти влиза в договора, а ти да си следиш настройките на телефона.
Аз го спрях от картата заради детето. Има игри на телефона ми понякога играе онлайн, вместо изтеглените игри. Така, че хората си имат съображения за причините какво искат да им влиза в договора като услуги и какво не. И имат пълното право. Като ти включат услуга, която не си заявявал изрично, те са в грешка, не ти.
Както и всеки решава за себе си за какво му е устройство, което си е купил, нали сам си го плаща
Точно!

Общи условия

Активация на акаунт