Уголемено четвърто мозъчно стомахче??

  • 13 865
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте, пиша защото от 3 дни не знам къде се намирам, като че ли за един ден, рухна целият ми свят...Водя бременноста си при д-р Чорбова, в клиника Вита, до момента всичко беше наред, имам направени абсолютно всички изследвания, на 24г съм, имам БХС, кръвта и т.н. Постоянно се правят изследванията ми за пълна кръвна картина, урина и ецт. На последната консултация, която беше в 18 г.с. при водещата ми лекарка която ми направи и феталната морфология тогава, тя ми даде телефона на доц. Томова и ми каза да си запиша час при нея ЗА СЪРЧИЦЕТО. Речено-сторено! Обадих се и записах час, трябваше да е 20-21 г.с., и за това ме записаха за 26.01, обаче аз реших да си направя цяла ФМ, заради диска и исках мъжът ми да види повече неща. До момента никога не се е прокрадвало съмнение при никого за бебето, както и при Томова, всичко вървеше прекрасно първите 30 минути, сестрата не спря да слага "чекове" на всички неща, за които гледа- мозък, сърце, глава, бедрена кост, брои пръстите на бебето и така, бяха постоянни хвалби, колко е красиво, колко е оформено, как всяка една част от него си отговаря на седмицата. По едно време замлъкна и почна да гледа нещо, без да говори, мери, струва и след 10 минути каза, че има увеличено четвърто мозъчно стомахче, като на заключението бе записала дори диагноза Денди Уокър синдром, аз започнах да плача още в кабинета и, мъжа ми я питаше точно какво значи това, тя не отговори нито веднъж, каза, че лекарите не може да казват само хубави работи, и на нея не и било приятно да го каже, но това било. Каза, че тя е сигурна в себе си, но ние, ако не сме да отидем да проверим другаде, тя беше категорична!Питах я, как в 18 г.с. това не се е видяло при д-р Чорбова, като тя ми прави ФМ и каза, че всичко е чудесно, как така за 2 седмици изведнъж не е...обяснението беше, че може да не е видяла. Веднага се обадихме на д-р Чорбова с идеята и тя да види, тя изобщо не погледна снимките, а веднага почна да ме успокоява, каза че се случва, по-добре по-рано и някакви такива неща ми говореше, направо ме срина, попитах я дали видя снимките, тя каза- да, видях, вижда се. никой не ми казваше какво значи това, оправя ли се, не може ли да е временно, какво става??????? Даде ми телефона на д-р Мазнейкова, за която съм чула ужасни неща и не искам да ходя при нея, не знам защо само се препращат при познатите си, това за пари ли е? Не знам как да ви опиша какво се случва с мен, цяла нощ и цялото време след прегледа не съм мигнала, рових в интернет, гледах си снимките, гледах снимки в интернет, няма кой знае каква информация за това заболяване, а и аз не вярвам, че го има на моето бебе. Сутринта в 9ч по спешност ме записаха при д-р  Иво Тодоров, от инвитро клиника "Братя Тодорови" Доктора беше категоричен, просто каза, че д-р Томова е по-скоро добра в ехокардиографията, каза, че самият той изпраща пациентки за сърцата на бебетата при нея, но според него няма място за притеснение, каза, че всико е в норма, гледа доста обстойно, каза, че най-вероятно и се е видяло така от позиционирането на бебето, защото лежи със завъртяна на страни глава, каза, че освен уголемено стомахче, има куп други маркери, като "lemon head", което значи друга форма на главата- неправилна, малкия мозък е симетричен, каза, че има изменения в стъпалата, както и къса бедрена кост, като и тя и той повтаряха, че бебето е дългокрако и нямаше нито един друг маркер от горе изброените, с мъжа ми и двамата сме много високи. Каза да не се притеснявам и все пак за мое успокоение ми даде телефона на д-р Стратиева, която работи в "Света Петка" 20-та поликлиника, била работила във Великобритания точно ФМ, както и била по патологична бременност, записах си час за утре, първият свободен, направо съм съкрушена, вярвам на д-р Тодоров, всички казват, че е адски добър диагностик, но и тя ме уплаши...това имам чувството, че ще ми е за цял живот, още повече, че Томова говореше за прекъсване на бременноста, а той ми каза, че има редица изследвания преди да се предприеме такава сериозна крачка. Моля ви за съвет, ако някой се е сблъсквал с нещо подобно, ходене по мъките...не знам, ще се побъркам до утре...моля се с цялото си сърце и душа baby_neutral Sad Cry

Последна редакция: ср, 28 яну 2015, 09:38 от dreaming_f@abv.bg

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Здравей, досега не се сещам да съм чела някоя бъдеща майка да разказва за увеличен четвърти вентрикул, повече са случаите с увеличени латерални вентрикули. Моят син имаше от 20 г. с. такава дилатация, която ту намаляваше, ту се увеличаваше, но след раждането се установи доста над нормата. Една година го следихме и всичко влезе в нормата. НО както казах, при вас явно нещата са малко по-различни. Д-р Стратиева е много добър избор, напоследък чувам доста неща за нея.
Д-р Чорбова и д-р Тодоров не знам какви точно специалности имат, но със сигурност не са фетална морфология. Д-р Томова освен ехокардиографии прави и ФМ, тя също има достатъчно опит. В крайна сметка каква насока ви даде тя, какво да се предприеме?

# 2
  • Мнения: 28
Нейната насока бе, да отида при някаква нейна приятелка...д-р Георгиева май каза, но почна да вдига рамене и да говори за аборт, като постоянно повтаряше, че това е положението, но едва ли не, ако не ни харесва да се чуем и с друг специалист. Никакъв подход, никакъв професионализъм!

# 3
  • Мнения: 183
Д-р Марков, от клиника Марковс е много добър, с куп специализации в други страни, дали няма да може да те погледне?! В Майчин дом, ако има някакви съмнения за нещо, изпращат при него, много му вярват, но знам ли?
0899130550 e GSM му, по принцип е много зает, при него се чака месец, но ако му обясните, не вярвам да ви върне...

Последна редакция: ср, 28 яну 2015, 10:42 от Deliana Ivanova

# 4
  • Мнения: 28
Току що звъннах, вдигна жена, която ме прати в графика за Март, когато е доста късно, както самата тя каза...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Аз не вярвам д-р Марков да те върне, ако отидеш на място и обясниш ситуацията. Поне така съм чела тук, също и за другите специалисти по ФМ - Виолета Димитрова май се спрягаше като специалист.. Никой няма да те върне, ако обясниш тревогите си. Не съм от София и не съм се сблъсквала с подобен проблем, така че не мога да препоръчам конкретно специалист, но искрено ти желая всичко да остане само като лош спомен и да се радваш на здравото си бебче. Търси второ, трето и десето мнение ако трябва, бременност не се прекъсва ей така, само защото един лекар го е казал. Предполагам, че и амниоцентеза може да се направи като крайна мярка. Успех, пиши утре след прегледа.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
При Марков трябва да поискаш по спешност, чувала съм, че приема извънредно, но не знам как точно става. Ти каза ли на жената, че е спешно за второ мнение....
Но мисля, че е по-добре да изчакаш утре д-р Стратиева какво ще каже.
Когато има проблем с бебето- потенциален или истински, докторът, който го е установил трябва да действа по три начина- ако счете, че това не е точно от неговата компетенция, да препрати при друг доктор, който да даде категорично становище. Второ- да насочи за проследяване на проблема, ако това е възможно и трето- да препоръча прекъсване. Ако д-р Томова не е подходила по един от тези начини, направо е престъпно, а не просто непрофесионално.
Тази д-р Георгиева гинеколог ли е?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 966
При Марков, ако обясниш какъв е случая, мисля че ще те приемат по спешност. Не знам защо така предубедено подхождаш към д-р Мазнейкова, аз раждах при нея и само хубави неща мога да кажа за всички лекари там.  Помисли си пак и за преглед при нея, такива неща много често се дължат на недостиг на кислород заради проблеми с кръвотока, а тя е един от най-добрите специалисти по доплерова диагностика в БГ, а и не се чака с месеци за час, най-много няколко дни. Успех  Hug

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Току що в друга тема четох горещи препоръки за д-р Михова от Надежда. Би могла да опиташ и там, но като начало наистина изчакай утрешния преглед.

# 9
  • Мнения: 28
Връщам се от преглед при д-р Славкова от Фемина, започна прегледа и на 5-та минута, вече наблюдаваше главата, гледа я доста време, а и бебето беше застанало адски неудобно както винаги, накрая викна колежката си, мисля, че се казваше д-р Варгалева, която също погледна, преместиха ме в нейният кабинет и отново потвърдиха една на друга, че липсва вентрикул. Не съм им давала предишните ми изследвания, нито съм казала, че някой ме праща...според тях го няма и единственото друго, което може да се направи е ЯМР, което по техните думи, няма да отрече това, което те виждат. Все пак се обадих на доц.Пенев от Сити Клиник, на когото ми дадоха телефона за ЯМР и не знам защо той каза, че е рано и трябва да е поне 22-23 г.с. Не зная има ли смисъл да правя ЯМР, защо е рано? Попитах има ли възможност да се появи този вентрикул, но те казаха, че не е възможно. Обясниха ми, че ако родя, цял живот ще гледам болно дете, казаха, че по-нататък се изменят мозъчните ямки и се получава друго заболяване-хидроцефалия. Съвета им е, възможно най-скоро да направя аборт... Cry Толкова много ме е страх...не спирам да плача, не знам кое е правилно, кое грешно....

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Ужас, много съжалявам!!!
Няма как в този етап на бременността да се появи какъвто и да е орган Cry
ЗАщо първо са видели, че е увеличен, а сега- че изобщо го няма Thinking Утре си при Стратиева, нали? Виж нейния съвет и вземи решение. Моля се за теб да намериш сили, за да преживееш всичко Praynig

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 212
И аз не знам какво да кажа Sad Но наистина този вентрикул липсва ли или е увеличен? Двете мнения са абсолютно противоположни... Съжалявам много за това, което се случва...

# 12
  • Мнения: 28
Според думите на доц. Томова е увеличен, а според тези две докторки-липсва. Другото което е и двете спрягат Денди Уокър синдром...чудя се има ли смисъл да ходя и при Стратиева, хем не ми се иска да се отказвам така лесно, хем и убиват надеждата ми все повече, а в същия момент знам, че за такъв аборт е опасен с напредването на бременноста, страх ме е много  Sad
Забравих да питам, може ли да се направи амниоцентеза, за да се види за този синдром?

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Предполагам теоретически може, но не знам дали го правят.
Ето това намерих в нета
"Пренатална диагностика с ултразвук и кариотипиране могат да покажат дали плода е носител на това заболяване." Това кариотипиране, ако все пак се прави отнема време....

# 14
  • Мнения: 183
Сигурно могат да ти направят амниоцентеза, но май резултатите излизат след 1, та може и 2 седмици, ако не се лъжа. Сега има някакво ново изследване, кръвно което върши същатата работа като амниоцентезата- Пренатест, но май беше до първи триместър, попитай някой лекар за него...

Общи условия

Активация на акаунт