Как да преместя децата си от едно ОДЗ в друго?

  • 4 337
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 473
Здравейте!
Имам въпрос, на който не успях да намеря отговор и си позволявам да го поставя в нова тема.

Майка на съм на три деца, като първото ми дете е в извън градинска възраст (ученичка в гимназия), а второто и третото са близнаци, родени 2009г. Близнаците посещават редовно ОДЗ, към момента в 3-та група.
Желанието ми по ред причини е да ги преместя в друго ОДЗ, което е на територията на същата община като това, което посещават. Адресната регистрация на цялото семейство е също във въпросната община, като желаното ОДЗ е в непосредствена близост до дома ни. При приема ползвам по две точки предимство - за многодетна майка и за близнаци, което на практика ни класира при всички случаи.

Моля, ако някой е запознат с реда за осъществяване на това желание, да сподели!
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 2 731
Защо не попиташ директорката на избраната градина .Тя ще ти даде най точен отговор .

# 2
  • Мнения: 4 473
Не успях да се срещна с директорката. Домакинката ме прие и ми обясни тривиалните неща - как няма места и т.н.
Писах запитване и в сайта на ИСОДЗ, но още нямам отговор.

# 3
  • Мнения: 2 731
Не успях да се срещна с директорката. Домакинката ме прие и ми обясни тривиалните неща - как няма места и т.н.
Писах запитване и в сайта на ИСОДЗ, но още нямам отговор.
Ами настоявай за среща или намери и телефона .Успех ти желая !

# 4
  • София
  • Мнения: 38 200
Кандидатстваш отново през сиситемата.
Обаче ако няма мест и не пускат - няма.
Така има една градина до нас - точно 5 пъти съм ходила да питам - няма и няма.
Кандидатствах за преместване в една друга, отвориха нови групи и ни приеха.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Кандидатстваш отново през сиситемата.
Обаче ако няма мест и не пускат - няма.


Така е.

# 6
  • Мнения: 4 473
Влязох си в профила в ИСОДЗ точно с идеята да кандидатствам по т. Преместване, но не предлага изобщо опция Кандидатстване. Дори не знам кога е срокът за това, кога е класирането, нищо. Rolling Eyes Помислих си дали да не направя нова регистрация, но се притесних да не би това да е в разрез с правилата и да загубя местата на децата си, защото ако правилно съм разбрала - кандидатстваш за преместване, но заеманите към момента места се пазят до освобождаване от родителя.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Като влезеш в профила вляво има опция кандидатури, като влезеш в нея, над името на детето има линк- Добави градина. Мисля,че така става. Опитай.

# 8
  • Мнения: 709
strelche®, може. По принцип излиза градината, която детето посещава,но имаше опция да продължиш нататък и да добавиш кандидатура в желаната градина.
Другата опция е чрез темата а за размяна. 

# 9
  • Мнения: 3
Здравейте, детето ми е набор 2013г. и посещава 188ОДЗ в Младост 4, желанието ми е да си разменим местата с дете прието в 189ОДЗ в Младост 1, ако има желаещи моля звънете ми на 0889 382580 - Вяра

Общи условия

Активация на акаунт