Пиле DUC

  • 21 735
  • 14
  •   1
Отговори
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Здравейте,

Търсих тема по повод тези пилета, но намерих само нещо много старо и неактуално. Някой от вас купувал ли е такова пиле? На опаковката твърдят, че са хранени със зърно и царевица, без изкуствени хормони, антибиотици и тн. Доста са скъпи - пиле около килограм излиза към 11 лв. Знам, че се продават в Lidl и ХИТ.
Та какво ви е мнението?

# 1
  • Мнения: 139
Вкусът им не е като на домашна ярка. Не си заслужава цената.

# 2
  • Мнения: 1 038
Къде е видя тази цена от 11 лв и в Хит и в Лидл за малко под 8 лв за килограм и определено са по вкусни от обикновени пилета по 3-5 лв за килограм.

# 3
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Ми така ми казаха, нямам идея колко струват. Кокошки като имам време от баба на село си взимам  Mr. Green

За първи път чух за тия пилета и реших да питам, че то всичко е задръстено от хормон и антибиотик, исках мнение. Това е.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз лично не ги харесвам. Пък и нямам доверие на царевицата, с която ги хранят (и заради която имат такъв гаден жълт цвят).

# 5
  • Мнения: 2 134
Вкусът им не е като на домашна ярка. Не си заслужава цената.
+1 Peace ГМО

# 6
  • София
  • Мнения: 197
До колкото знам технологията на пилетата DUC е френска. Проблемът е, че френската фирма, която държи патента за такова производство има забрана за производство във Франция след бурен скандал в медиите. Разкрито е, че хранят пилетата наистина с царевица и др. зърно, но царевицата е била ГМО. След като затварят завода във Франция, отварят такъв тук.
Да, наистина пилетата не се хранят със смески, в които има наблъскана повече химия, отколкото натурални храни, а се хранят с царевица, ечемик и др. зърно.
Но тук стои отново големия проблем за ГМО-то и което е най-страшното - в България никой не го контролира. Та аз не им вярвам!

# 7
  • Мнения: 8 866
От какво естество са съображенията ви по отношение на ГМО?

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Преди време се усъмних в особено жълтият цвят на мазнината в тавата.Потопих в него хляб-стои като оцветен с жълта сладкарска боя.Попитах брат ми който е ветеринар и отговорът беше че са специална порода и се хранят с определена царевица и тн.Но това дали се спазва в Бг аз не съм убедена.Купувам ги от време на време,но този жълт цвят не спира да ме притеснява.Е няма го при домашните пилета определено.Иначе като вкус са една идея по-добри от другите които купуваме.
И аз много им се чудех и се коментираха скоро в темата за Лидл

# 9
  • Мнения: 11 336
Доволна съм и купувам от тях. Смятам, че на пазара са най-подходящото за семейството ми.

Жълтия цвят не се дължи само на храната им, а и на породата. Самата порода е по-устойчива и не иска толкова антибиотици и ваксини.

Това с ГМО царевицата е малко смешно да ви кажа  Crazy Въобще къде наблизо се гледа такава, че да им излезе на сметка да я доставят за храна на животните? И защо смятате, че знаете с какво се хранят например прасетата, чието месо купуваме?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 508
Въобще къде наблизо се гледа такава, че да им излезе на сметка да я доставят за храна на животните?

Цените в момента са такива, че от където и да е да се доставя нещо, с всичките му разходи за транспорт, пак излиза по-евтино от нашенското.

# 11
  • Мнения: 11 336
Въобще къде наблизо се гледа такава, че да им излезе на сметка да я доставят за храна на животните?

Цените в момента са такива, че от където и да е да се доставя нещо, с всичките му разходи за транспорт, пак излиза по-евтино от нашенското.

Хихих Мисля, че нито една от нас не е експерт по царевицата и нейната цена Simple Smile Ама доколкото помня от едни лекции царевицата у нас е една от най-евтините суровини.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Купувала съм и ми харесва.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 084
Продават се и във фантастико и пикадили... а сигурно и на доста други места.
Купувала съм,  но не цяло пиле, че не ядем толкова пилешко, ми разни  филета и бутове. Много ми харесват.

# 14
  • Мнения: 196
Купувам единствено тях. Във фризера винаги имаме заредени 3-4 пилета.

Общи условия

Активация на акаунт