Белег по време на бременност

  • 2 624
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте, аз съм нова в сайта  Hug Hug
Приятелка на майка ми , докато е била бременна с момченцето си в 6-тия месец, седнала да гледа някакъв филм със солети в ръка , но се стреснала и се одрала със солетата по бузата. След като се родил малкия той имал същия белег, на същото място и вече със същата големина. Според вас това случайност ли е или има някакво обяснение (за което аз не съм чувала).

# 1
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   Ами има такива поверия, дето при някои случаи излизат верни Simple Smile Старите хора казват, че когато бременна жена се уплаши, стресне или открадне нещо и ако се пипне някъде в този момент, там бебто ще има белег. Simple Smile Аз знаех за това поверие и въпреки всичко моето слънчице има на челцето като леко вдлъбната линия и бял кичур отстрани на косата. Така и не помня от какво може да се получило. За белия кичур - сигурно съм се стреснала от куче, че имах няколко такива случая и съм се пипнала по косата.  Rolling Eyes За другото нямам идея защо е така. Аз самата имам кафяво петно отстрани на кръста, което според моята майка е станало, когато е искала да си пийне кафе от чашата на колежка, но без да иска е разляла чашата и от притеснение се е хванала с едната ръка за кръста.  Laughing Казват, че ако майката се сети от какво е белега до 40 дни след раждането, щял да изчезне с времето. Може всичко да са митове и легенди , незнам.  newsm78

# 2
  • Мнения: 6 736
Чувала съм, не вярвам. Дори и да има някаква истина, когато се стресне човек, не може да си спре реакцията. Така че...
Иначе аз докато бях бременна, едно дете се беше скрило зад ъгъла и като преминавах, съвсем целенасочено изкочи и ме уплаши. Помня, че сложих длани върху гърдите си, така ме стресна. На дребната нищо и няма  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 28 106
Не вярвам в суеверия. Според мен са пълни глупости.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 715
За мен това са митове и легенди.

Баба ми твърдеше, че майка ми докато била бременна си откраднала малинка и се пипнала по врата. Аз съм се била родила с белег точно като малинка. Явно е било механгиом, който по-късно се е разсеял.

И двете ми деца се родиха с хемангиоми. Нищо не съм "крала" докато съм била бременна, никъде по тялото не съм се "хващала".

Най-вероятно така в миналото акушерки и лекари са обяснявали раждането на бебе с хемангиом.

# 5
  • Мнения: 6
Не знам знам защо се връзвате на подобни глупости. И аз като бях бременна, моята свекърва ми ги разправяше тези врели некипели. После дъщеря ми се роди с хемангион на челцето и аз се изтормозих да се сетя от какво съм се уплашила. Всъщност по-късно осъзнах, че всяко второ бебе има или на челото или на вратлето, с времето просто отшумяват и изчезват.

# 6
  • Мнения: 7
Майка ми е разправяла, че когато била бременна с мен отишла да бере скришно едни цветя от една чужда градина. Обаче собственикът излязъл в този момент и тя се уплашила да не я види и се опитала да се скрие за храстите и сложила цветята пред лицето си, на челото (не че това щяло да я скрие, ама в този момент така се била уплашила, че друго не й било хрумнало да направи). Както и да е.
Та като съм се родила, не съм имала белег, обаче когато съм плачела се появявало едно бяло цвете на челото ми - точно като тези дето брала майка ми.
След време това изчезнало, но тя го свързала с този момент на уплаха.
Колко са верни тези поверия - не знам, но понякога има нещо, за което да се хване човек Wink

Общи условия

Активация на акаунт