Аз ли съм луда..или не знам

  • 20 156
  • 391
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 610
Аз пък си помислих, че е отговорен млад човек, който държи на семейството и семейните ценности. Реално вие не сте семейство, дори не живеете заедно, не можеш да очакваш, че ще заделя пари за теб. Второ не можеш да кажеш как ще бъде щом реши, че наистина си жената на живота му и ти предложи брак. Може да е също толкова отговорен и към собственото си семейство, както към сегашното. АЗ бих попитала той мисли ли някога да има собствено семейство и въобще какви са м плановете в тая насока, ако ти каже да мисля ала бала с теб и т.н. Тогава ти можеш да попиташ , ок а как ще се издържаме ...  

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
 Laughing Хах ама авторката как знае колко взима , колко дава , колко му остават  . Ти да видиш  Mr. Green
Кой какво дал и за колко купил от неговото семейство  Whistling
Цак-цак  Money Money

# 17
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236

+1

Мързи ме сега да обяснявам, може после.

Само едно нещо ще кажа - на 20 г. си!

А той на 23... човекът помага на семейството си, едва ли на 23 години ще тръгва да мисли за сватба и деца, дори и от 5 години да сте заедно. На толкова години се мисли за учене, работа и купони, не са семейства...Доста хора искат да помагат на родителите си. За разлика, обаче от цитирания пост, аз не съм на мнение да го зарязваш. Щом се обичате , бъдете заедно. Не е нужно веднага да "ставате семейство".

# 18
  • Мнения: 5 300
аз съм студентка и уча, и работя през уикенда на нашите помагам дотолкова, че да си изкарвам пари за джобните, излизания и т.н. все пак нямам кой знае какви възможности с работа 3 дена седмично. И да нормално е да им помага, но в някакви граници в рамките на нормалното, не е нормално ти да нямаш пари за собствените си нужди, за да задоволяваш своите, говорили сме за квартира, но тогава няма кой да гледа мама и дете...не знам може би аз мисля грешно, но предполагам, че всяка жена би искала тя да е на първо място, а след това останалото, защото в момента се чувствам и аз не знам как като някоя, която им разваля реда в къщата, с искането да излезе вечер на кафе, щот съм имала и такива случаи да му кажа пред нея ай да излезем тая вечер и тя да ми казва стойте си тука кво ще давате пари по заведения...

# 19
  • Мнения: 4 418
Каквато и да е темата и за най-малкото сдърпване да е,съвета винаги е един същ-зарежи го/я.

Не винаги е така, но дори и да беше така, какво, да кажеш на черното бяло просто за да има разнообразие ли?  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 4 841
Не бих уважавала и не бих се доверила на мъж, който хуква с *** напред подир някоя жена, и изоставя семейството си в очевидно труден момент. Браво на момчето, че е поело функцията на глава на семейството и подкрепя най-близките си хора с цената на лишаване от някои привидно крайно необходими "екстри" като кола за разходки и кабелна телевизия  Laughing
Дали, кой кого и как точно манипулира, няма как да бъде установено от външен човек - има обстоятелства и детайли, които се виждат само отвътре, и за които хората не обичат да говорят.

Имам познат, който беше в сходна житейска ситуация, и много му се възхищавам. Не изостави майка си и малкия си брат. Много пеперудки хвърчаха и отлетяха, накрая намери жената, която не се уплаши от това, че той има и синовен, освен съпружески дълг. Минаха през много трудности, работиха много здраво, но успяха. Вече отдавна всички живеят отделно, но имат здрави и хубави отношения - и двамата сина към майка си, и помежду си като братя. Малкия много добре осъзнава какво е направил брат му, и израснал с този пример пред очите си, също е отговорен и семейно ориентиран човек.

Просто подобните трябва да се събират с подобни, и от самото начало да е ясно каква е визията за общото им бъдеще, за да няма после хър-мър.

# 21
  • Мнения: 5 300
знам колко има, защото той ми казва без да го питам,казва ми, когато му кажа да излезем Grinning почват обяснения колко е дал на майка му как трябва да има пари за цигари все едно съм му казала,че трябва той да плаща сметката,но за него е обидно жена да го черпи,а на мен просто ми се излиза не ми се забива в къща, той не може да го разбере като повдигна въпроса ми казва ми намери си друг, който ще те изкарва всяка вечер, аз друг не искам, обичам гоо...ужас толкова ли е грешно човек да иска да излезе  а колкото до годините те не са фактор, баща ми на 24 вече е имал дъщеря Simple Smile

# 22
  • Вестерос
  • Мнения: 38 236
И защо да си луда? Всеки си има някакви проблеми. За мен този човек не работи от собствено желание. Просто трябва някой да го прави, защото семейството му няма да има пари. Най-лесно е да се ходи по заведения и родителите да ти кихат пари всеки ден. За мен този човек е отговорен. Естествено, че ще дава повечето пари на майка си. Все пак и той живее там. Говори с него за излизанията, млади хора сте, трябва да се забавлявате. Но не мисля, че трябва да му държиш някаква сметка какво прави той с парите си.   bouquet



П.П. И моят на 24 е имал дъщеря, НО това е било преди 30 години... Такива неща не трябва да се сравняват. Тогава масово са се женили млади. Това въобще не е довод.

# 23
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Добре де , ок права си за някои неща  Simple Smile
Ние тук какво да направим  Crazy говори с него  Wink

Темата за какво е  за съвет , да споделиш , да се оплачеш ?

# 24
  • Мнения: 5 300
Вие ми изкарахте едва ли не,че му искам парите, говоря за съвсем нормални неща за млада двойка, като развлечения,забавление,живота не е само черно бял всеки човек има нужда от разнообразие. Аз имам чувството, че сме като семейни от 20 години единственото излизане е до магазина и обратно да висим в тях, случайно къщата да не се подмести. Но от тази жена не съм останала с добро впечатление, аз не виждам в нея любов към него, а само към малкия, цялата къща е окичена с 20 снимки на брат му и нито една негова, нито една...Да не казвам,че се е случвало с мои пари да купя някви работи сладки ли не помня какво и на другия ден тя да държи сметка на него защо не сме дали на малкия (сякаш съм длъжна). Освен всичко преди известно време беше за 2,3 месеца без работа и тогава го беше изгонила от тях, не му даваше да яде, аз идвах, купувала съм с моята мизерна заплата 50 лв седмично да му готвя, лишавала съм се, когато съм била на лекции аз да не ям,за да има после той кво да яде и сега изведнъж като почна да вади пари стана пак нейния син,аз не знаам каква майка е просто

# 25
  • Мнения: 487
..Да не казвам,че се е случвало с мои пари да купя някви работи сладки ли не помня какво и на другия ден тя да държи сметка на него защо не сме дали на малкия (сякаш съм длъжна).

Нямам думи на чуждо дете бих дала, какво остава за братчето на човека когото обичам! Оттова което прочетох, може момчето да не е случило нa майка, но определенно не е случило и с теб! Така, че моито мнение по добре си потърси купонджия, които да задоволява всичките ти капризи!

# 26
  • Мнения: 5 300
Аз винаги съм му давала и съм му купувала на брат му, когато съм имала възможност и съм искала, но такова натякване, че едва ли не съм длъжна няма как да го приема направо ми опротивя. Какво значи защо не сме му дали? Ами другия и син изяде всичко дай сега аз да ги изхранвам, за него съм готова на всичко и последната стотинка да си дам, но да ми вменяват чувство, че трябва и малкия да поддържам ми идва малко в повече, не всеки път мога да купувам и на него тя му е майка да му купува

# 27
  • Мнения: 80
Сега... От това, което чета тук изобщо не иде реч за помощ, а за издържане. Разбира се, похвално е за момчето, че се грижи за семейството си, но не е похвално от страна на майката, че така го използва. (За това обаче се позоваваме само на думите на авторката все пак.)
Тук има едно вменяване на вина, на насилена отговорност. Вероятно често му повтаря, че сега той е мъжът в къщата и тем подобни думи, с които майките понякога сбъркват живота на невръстните си синове, защото объркват ролите по този начин.
Трудно се получава отделяне в един такъв объркан модел. Най-малкото няма да е безболезнено. Ти сама реши дали си готова да минеш през това и дали си струва. И аз като toffi ще кажа- на 20 си. Твоичкият явно отдавна е влязъл във филма "майки и бащи". Остава ти да си избереш дали искаш да си майката

Последна редакция: сб, 31 яну 2015, 06:51 от Kremena_psy

# 28
  • Мнения: 4 418
Мише, ами твоите родители, какво мислят по въпроса?


Браво на момчето, че е поело функцията на глава на семейството.

Поел той, ама на грешното семейство. Пак че роднини му идват, че можеше да поеме функцията към непознати. Но то и те са хора нали (непознатите)?



За мен този човек е отговорен.

За мен глупав, а и с такава майка, горко й на бъдещата му жена.



...по добре си потърси купонджия, които да задоволява всичките ти капризи!

Колко гадно звучи това, ужас, да има някой с който да се забавляваш и да ти угажда.  Laughing

# 29
  • Мнения: 295
Здрава, права жена, 8 години без работа.  Rolling Eyes
Честно, не го разбирам. Да са и живи и здрави момчетата, че цял жиивот ще я издържат. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт