С какво перете дрешките на Бебка - Бебо ?!

  • 6 504
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 430
Здравейте мили мами....

Искам да ви попитам дали в държавите, където живеете има прах за пране тип бг "БЕБЕ"?

Тук в Канада няма такъв и трябва да се пере с обикновен Tide, поне така ме посъветваха.Други ме казаха, че щом няма бебешки прах - да пера само със неароматизиран сапун(....май нещо не ми храсева идеята) Rolling Eyes
Кажете ми какво да правя?

 Wink

# 1
  • Мнения: 1 975
С Омо ултра или колор пера всички дрехи..... Слагам много омекотител  Embarassed

# 2
  • Мнения: 2 452
Цитат на: DidKa
Здравейте мили мами....

Искам да ви попитам дали в държавите, където живеете има прах за пране тип бг "БЕБЕ"?

Тук в Канада няма такъв и трябва да се пере с обикновен Tide, поне така ме посъветваха.Други ме казаха, че щом няма бебешки прах - да пера само със неароматизиран сапун(....май нещо не ми храсева идеята) Rolling Eyes
Кажете ми какво да правя?

 Wink


Не е вярно, че няма, ДидКа. Тук също има такъв прах. Казва се Ivory (или Ivory snow?, абе нещо такова). Продава се във всички големи супермаркети. Кутията е бяла със синьо. Обикновено е разположен в десния край на щанда за прах за пране. Има го както на прах, така и в течна форма. Аз го използвах почти до 3 годишната възраст на Изабела. Не съм използвала никакви омекотители и перях дрехите и отделно от нашите. По съвет на нашата педиатърка и досега използваме само Dove за къпане. Дано съм ти помогнала.
Лаура

# 3
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Цитат на: miravmbd

Определно в Канада имате голям избор от прахове за по-чувствителни кожи.Досега не съм виждала в тук да има прах специално предназначен за бебета,но има тези НОН БИО,които всички ползват.

Леле, с това направо ме уби. В Канада има сумарно 5 вида или марки прах за пране, които се произвеждат от 2-е фирми. Най-добрият прах е Тайд, другите просто не изпират. Айде да не ви разказвам какво значи пералня в Канада.
Диди, имам три приятелки с бебета в Монреал и трите перат с бебешки сапун и на ръка, че при тия обществени перални...

# 4
Цитат на: Sneji
Цитат на: miravmbd

Определно в Канада имате голям избор от прахове за по-чувствителни кожи.Досега не съм виждала в тук да има прах специално предназначен за бебета,но има тези НОН БИО,които всички ползват.

Леле, с това направо ме уби. В Канада има сумарно 5 вида или марки прах за пране, които се произвеждат от 2-е фирми. Най-добрият прах е Тайд, другите просто не изпират. Айде да не ви разказвам какво значи пералня в Канада.
Диди, имам три приятелки с бебета в Монреал и трите перат с бебешки сапун и на ръка, че при тия обществени перални...

Какви са рисковете, ако дрешките на бебето се перат в обществена пералня?

# 5
  • Мнения: 966
Цитат на: Sneji
Цитат на: miravmbd

Определно в Канада имате голям избор от прахове за по-чувствителни кожи.Досега не съм виждала в тук да има прах специално предназначен за бебета,но има тези НОН БИО,които всички ползват.

Леле, с това направо ме уби. В Канада има сумарно 5 вида или марки прах за пране, които се произвеждат от 2-е фирми. Най-добрият прах е Тайд, другите просто не изпират. Айде да не ви разказвам какво значи пералня в Канада.
Диди, имам три приятелки с бебета в Монреал и трите перат с бебешки сапун и на ръка, че при тия обществени перални...



 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

abe verno 4e montreal e ot 80 te god. ama 4ak pak tolkova!!!!!!!!!!!!!!

# 6
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ех сега, винаги може да се сложи пералня, ако си в добри отношения със суперинтенданта де. Аз имам, половината блок има, как иначе, обществената не е за бебета а на ръка няма да успея. Пера с течен Ivory, много е добре. Никога не ползвам омекотител. С Tide не мога да пера, съсипва дрехите, много е избелващ. Най-много ми харесва течен Cheers, но само когато нямам немски, има немски магазин в Мисисага, взимам Ариел и Персил от там  Sunglasses .

# 7
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Цитат на: Anonymous

Какви са рисковете, ако дрешките на бебето се перат в обществена пералня?


Много майки през първите месеци перат бебешките дрешки отделно от на другите членове на семейството. Лично аз също през първите 8 месеца перях дрехите на дъщеря ми отделно от нашите. По никакъв начин няма да пера нещата на бъдещото ни бебе с нашите, та камо ли в обществената пералня. Може би трябва да поясня - в големите жилищни сгради в Канада има специално помещение с много перални, където всички живущи се перат (забранено е да си сложиш твоя пералня в апартамента). В началото, като пристигнахме, няправо бях потресена от тези перални - огромни (побират 2 пъти повече пране от европейските), перящи по 30 мин., сушилнята отделно (забранено е да се простира по балконите). Първите месеци преди да сложа нашите дрехи в пералнята, първо я дезинфекцирах с мокри кърпи, сега вече не го правя. Случвало ми се е да пускам по два пъти едни и същи дрехи, защото не са добре изпрани (неизпрана кал по дънките) или защото някой от другите живущи просто ми изхвърля на земята мокрите дрехи и си слага своите. Мои познати пък се простиха с някои от по-хубавите си дрешки докато се сушат, защото някой от другите перящи си ги е харесал. Иначе самите перални помещения са чисти само около час след като мине чистачката (след обяд вече трябва да гледаш къде стъпваш), а машините миришат на влага и застояло.
Какви са рисковете за бебето... ами не знам, а и честно казано не искам да разбирам от собствен опит (явно и не съм единствена). Научена съм, че е много важно дрешките на бебето да се перат отделно (поне в началото), както и че задължително се гладят.
Всеки има право на личен избор, аз само споделих мнението си.

# 8
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ели, случила си на суперинтенданти. При нас не разрешават, нали собственика печели, от това, че ти переш на неговите перални. Все пак сме решили да се сдобием с портативна пералня и да си я ползваме нелегално иначе и аз не знам как ще се справя с прането на ръка.

# 9
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Снежи, не знам какъв риск има наистина, но е и доста времепоглъщащо да се пере долу. С бебето сама кога да ходя да зареждам, кога да прехвърлям да суша, кога да ги вземам. Ако закъснея - знаеш какво става. До осмия месец бременна прах всичко долу и повече не издържах, много ми тежеше. Затова сложихме една мъничка в гардероба в коридора, като се затвори не се вижда  Sunglasses . Нямам сушилня обаче, много са шумни  Cry . Затова хола често е сушилня  Laughing . Не знам само докога да му пера дрешките отделно, не мога да се реша да ги сложа с нашите, дето се търкаме по метрото, из магазините и асансиорите ...

# 10
  • Мнения: 966
Цитат на: Sneji
...........................
Sneji kat te pro4etox napravo se yjasix abe ti da ne jiveesh v niakoi diarbekir  Shocked  Shocked  Shocked . mI ne e tolkova strashno jiviala sam v takova jilishte sas obshta peralnia, peralnata ne beshe savsem losha a niakoi da mi otkradne dreshka mi to tova ot teoriata na absyrdite. Sly4valo mi se e da ida po kasno i da si nameria drexite vav syshilniata grijlivo slojeni samo par4ki pyskam i gotovo., sega si kypix evropeiska i si pera na volia no jiveia vav kashta po to4no etaj ot takava.

# 11
  • Мнения: 2 452
Цитат на: eli_c
 Не знам само докога да му пера дрешките отделно, не мога да се реша да ги сложа с нашите


Аз перях отделно до това лято (2.5 г). Добре е да ги переш отделно поне до 1 година. Най-вече защото (предполагам) използваш непарфюмиран продукт и така намаляваш рисковете от алергизация на детето. Както казах по-горе, аз използвах Ivory snow за дрехите на Изабела. Ако искаш да премахнеш петна (най-вече когато започне захранването) има много трикове. Например можеш да напръскаш петната с Tylex (спрея за пръскане на душ/вана след къпане). Звучи абсурдно, но върши работа. Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

Лаура

# 12
Аз ползвам на FAIRY non bio или PERSIL non-bio

# 13
  • Germany
  • Мнения: 224
Oh, kakvi nesta si namirate samo, az tuk takiva prahove ne vigdam Close galko 4e ne se e vkliu4ila nqkoq mama ot Germany... Cry

# 14
  • Мнения: 177
Много майки през първите месеци перат бебешките дрешки отделно от на другите членове на семейството. Лично аз също през първите 8 месеца перях дрехите на дъщеря ми отделно от нашите. По никакъв начин няма да пера нещата на бъдещото ни бебе с нашите, та камо ли в обществената пералня. Може би трябва да поясня - в големите жилищни сгради в Канада има специално помещение с много перални, където всички живущи се перат (забранено е да си сложиш твоя пералня в апартамента). В началото, като пристигнахме, няправо бях потресена от тези перални - огромни (побират 2 пъти повече пране от европейските), перящи по 30 мин., сушилнята отделно (забранено е да се простира по балконите). Първите месеци преди да сложа нашите дрехи в пералнята, първо я дезинфекцирах с мокри кърпи, сега вече не го правя. Случвало ми се е да пускам по два пъти едни и същи дрехи, защото не са добре изпрани (неизпрана кал по дънките) или защото някой от другите живущи просто ми изхвърля на земята мокрите дрехи и си слага своите. Мои познати пък се простиха с някои от по-хубавите си дрешки докато се сушат, защото някой от другите перящи си ги е харесал. Иначе самите перални помещения са чисти само около час след като мине чистачката (след обяд вече трябва да гледаш къде стъпваш), а машините миришат на влага и застояло.
Какви са рисковете за бебето... ами не знам, а и честно казано не искам да разбирам от собствен опит (явно и не съм единствена). Научена съм, че е много важно дрешките на бебето да се перат отделно (поне в началото), както и че задължително се гладят.
Всеки има право на личен избор, аз само споделих мнението си.[/quote]
 #Crazy  #Crazy   #Crazy   какво е това чудо бе?!искрено ти съчувствам

Общи условия

Активация на акаунт