Украса по дрехи - САМИ

  • 43 849
  • 96
  •   1
Отговори
Та .. по случаи темата "правите ли си сами" ....
моя въпрос е .. Как си правите сами дрехи?
Нещо мъниста, оцветяване ... може и снимков материал да приложите
а бои от къде си купувате, как се казват, колко струват, как се ползват?
и мъниста,пайетки, звездички и подобни .. не става ли много скъпо?
 Thinking
п.п.:може и за герданчета и гривни да споделяте Hug

# 1
  • Мнения: 4 371
Аз обичам да си украсявам дрехите с мъниста и пайети. Малко ми е пипкаво шиенето, а и аз не го владея много, но се справям някак си Blush
Последното, което си правих е един кафяв потник, на който приших пайети по бието.
Също обичам да си слагам ширити тук таме.

# 2
  • Мнения: 18 542
Дуцка, ширитите от къде ги купуваш?

# 3
  • Мнения: 4 371
Ширити, мъниста, пера и др. Crazy се продават в един магазин за платове на Солунска до зоомагазина. Като тръгнеш от пл.Славейков към Витошка се пада в ляво, след Етере.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Бои за рисуване по дрехи можеш да намериш в някой специализиран магазин за художници. Във Варна имаше под Операта едно такова и там съм виждала бои за коприна и памук, съответно маркери и спрейове в различни цветове. Наскоро видях, че е преместено и не знам къде.

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ще ми простите, ама нямам време и нерви да снимам, даже албумче не съм си отворила никъде.  Blush
Аз рисувам по дрехите с маркери най-вече, много е удобно. Също и разни дрънкулки зашивам, маниста, всякакви боклучета. Преди доста години една чехкиня, приложник, беше изпратила ккато дар огромно количество маниста. Е, не съм виждала такива другаде, страшно са красиви. От тях съм правила какво ли не - обеци, герданчета - най-вече за глезен, обици, шила съм ги по какво ли не. При манистата имаше и камъчета (подобно на Сваровски-те, стъклени, прозрачни), със сребърна "държачка", която се забива в плата, слагаш камъчето и то стои - няма падане.
Така си бях направила един бял потник - с камъчета. Страхотен стана, все ме питат от къде е, а самият потник случайно го забърсах от някаква сергия с намалени пред ЦУМ, струваше 1 ли, 2 лв.  Mr. Green
Навремето правех обеци - изрязвах от капачки за буркани, опушвах ги на свещ, после с лак за коса фиксирах и има закачах разни жички и маниста, много ефектни бяха моите обеци от буркански капачки.  hahaha

# 6
  • Мнения: 1 063
Дуци, точно на време идва твоя постинг. От няколко дни се каня да пусна тема (или да проверя за съществуването на такава) за магазин за мъниста, пайети. И почти всеки ден минавам през този магазин, но кой да се досети? От Tally Weijl си бях купила мин. есен бюстие, ами те как са шили мънистата, още преди да го поднося и вече се разпадат. Явно е било и мъничко разшито преварително, аз не съм забелязала. Както не ми се занимава с шиене, си отворих работа. Но понеже за пръв път ще шия (с пайети, маниста), не ми звучи отегчително.
А  Vasilisa Umnica направо си е талант!!!

# 7
  • Мнения: 663
Бои за рисуване по дрехи можеш да намериш в някой специализиран магазин за художници. Във Варна имаше под Операта едно такова и там съм виждала бои за коприна и памук, съответно маркери и спрейове в различни цветове. Наскоро видях, че е преместено и не знам къде.
Книжарница Слънчоглед е това, преместиха я на ул.Шипка, и в София я има.

# 8
  • Мнения: 5 313
В момента си рисувам тези дънки:



Как мислите,че е по-добре:
-само със синьо и черно или да слагам и розово?
Не стават ли доста кичозни?Ако имате някакви други идеи казвайте докато не съм ги минала с ютията. Peace

# 9
  • Мнения: 339
В София боички за рисуване върху текстил има в магазините за материали за художници- на Шипка 6 например, в Orange също ( Vasilisa Umnica ми беше казала преди време в друга тема, за което и благодаря  Hug)
Brianna, дънките вървят чудесно- на мен ми харесва розовичкото  Peace

# 10
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Много са готини дънките, и двата варианта си ги бива. На мен ми харесва повече без розово, ама аз съм по минимализма Mr. Green.

# 11
  • Мнения: 231
brianna, дънките стават страхотно. На мен, като че ли, ми харесват повече без розово, но и по двата начина е добре. Хайде моля те задоволи любопитството ми, като ми кажеш как горе-долу се прави това нещо...Много ще ми интересно да се занимавам с такива нещица, ама първо нямам време, и второ хич не съм наясно с бои, маркери и тн. Само веднъж съм правила нещо подобно върху едни дънки - направих сърчица и звездички,  боядисах ги в сребристо зелено с някакъв спрей, който имах под ръка и ги заших - стана доста добре в интерес на истината, а после дънките се превърнаха в пола, ама...тя пък се оказа тясна Joy hahaha

# 12
  • Мнения: 1 393
Навремето правех обеци - изрязвах от капачки за буркани, опушвах ги на свещ, после с лак за коса фиксирах и има закачах разни жички и маниста, много ефектни бяха моите обеци от буркански капачки.  hahaha
Стига бе- и аз точно по същия начин ги правех! Laughing
В осми или девети клас, не помня точно, но някъде 89 да е било- толкова бяха популярни моите капачкови обици с маниста (аз също им инкрустирах и различни орнаменти и фигурки с шило и отверка), та в един момент се бях видяла в чудо- всичките ми съученички и прителки ме караха да им правя и на тях) Simple Smile

# 13
  • Мнения: 6 155
Вrianna, много са готини дънките  Peace Без розовото повече ми харесват Rolling Eyes
А с какво ги рисуваш?

# 14
  • Мнения: 5 313
Biby,рисувам ги с тези бои:


Купувала съм ги от Пловдив.Големите струват около 6.00 лева,а малките около 3.00 лева.Рисувам ги с обикновенна четка за рисуване.Когато рисунката стане готова се глади отгоре с ютия и става като лепенка.

 Ariolka,тази шарка не съм си я измислила аз.Като си купих дънките,на мястото на това,което рисувам сега имаше мъхесто покритие от синьо и бяло.Още при първото пране в пералнята паднаха мъхчетата и на места остана само лепило.И понеже нямах голям избор какво да ги права реших да ги нарисувам върху лепилото.
Хич ме няма в обясненията,дано сте ме разбрали.

Последна редакция: чт, 09 мар 2006, 18:18 от brianna

Общи условия

Активация на акаунт