Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора

София

Дъщеря ми /4 г./ често боледува /най-вече от отит/ поради което и се налага да взема по няколко пъти годишно антибиотик. Знам, че е вредно, но в какво точно се изразява вредата му?
Цитирай

София, кв. Редута

az ste ti kaja v kakvo se izrazqva za men vredata:
kato malko sam bila mnogo kekava i sam boleduvala mnogo ama mnogo ot kakvo li ne
sega sam na 24 godini i kogato otda na lekar i imam angina ili nqkakav drug problem koito si e za antibiotik GP-to me pita: tova pila li si go? zastoto nqmam alergiq kam lekarstva i imam rezistentnost kam pove4e antibiotici ve4e koeto na prost ezik zna4i 4e tolkova sam se tapkala s antibiotici 4e po4ti nqka ve4e nqkoi koito da mi deistva...ili mi se dava konska doza za da moje da ima efekt...
antibiotika trqbva da se dava samo v karina nujda i v mnogo precizna doza...tova e ot moq li4en opit
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Цитат на: Лекси
Дъщеря ми /4 г./ често боледува /най-вече от отит/ ...

Idea  заведи я на УНГ и да си изясните причините за честите отити.  Idea
Иначе възпалителните процеси в главата са доста опасни и там почти няма пропуск на антибиотик при лечението им  Evil or Very Mad .
Цитирай

София

Цитат на: Шани
 Idea  заведи я на УНГ и да си изясните причините за честите отити.  Idea
.

О водила съм я на много специалисти УНГ. Проблемът е, че и най-малката хрема я "удря" в ушите, а отиде ли на ДГ до 1-2 дни хремата е "готова"/за съжаление там почти всички деца са с хрема през зимния сезон/. Миналата година след 3 отита я спрях от ДГ /до май месец/ , а и тази година ще я спра поне до Нова година и после ще направия нов опит. Жал ми е, защото детето ходи с удоволствие на ДГ и научава много неща там, но няма как..
Цитирай

София

Дъщеря ми /4 г./ често боледува /най-вече от отит/ поради което и се налага да взема по няколко пъти годишно антибиотик. Знам, че е вредно, но в какво точно се изразява вредата му?
]

Според мен вредата е като при всички лекарства - товарят черния дроб. Друго - при честа употреба и неадекватно изписване, в смисъл лекаря не е преценил точно какво да изпише бактерията може да стане резистентна към дадения антибиотик.
И все пак ползата от антибиотиците, изписани правилно надхвърля вредата!!! Това си е мое мнение де  Very Happy А детенце наистина го заведете да се разбере защо прави толкова често отити и как да го избегнете. Казват, че ХИБ ваксината пази от отити, защото хемофилус инфлуенца причинява освен менингит отити и пневмонии. Моята дъщеря е ваксинирана, ама не искам да казвам голяма дума, че а съм казала, че е здрава и тя се тръшва  Shocked
Цитирай

Пловдив

Лекси и аз съм като дъщеря ти още от дете.Само да настина и хоп.....ушите се обаждат.Много е гадно.Меайка ми ме е търкаляла по една камара доктори и нищо.Дано вие успеете да намерите решението,че е адски неприятно цял живот да те болят ушите от най-малкото нещо.
Цитирай

София

Не съм чувала за ХИБ-ваксина. По-избор ли се слага и кога?
Аз пробвах с БРОНХОВАКСОМ. Направихме 2 приема, остава ни 3-ти, но се чудя дали има смисъл. След първия прием направи остър бронхит и пак трябваше да взема антибиотик, т.к. имаше много силни хрипове. А ми бяха казали, че вземайки БРОНХОВАКСОМ, може и да не я опазя напълно от болести, но със сигурност ще са по-леки и няма да се налага ангибиотик...
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Аз пробвах с БРОНХОВАКСОМ. Направихме 2 приема, остава ни 3-ти, но се чудя дали има смисъл. След първия прием направи остър бронхит и пак трябваше да взема антибиотик, т.к. имаше много силни хрипове. А ми бяха казали, че вземайки БРОНХОВАКСОМ, може и да не я опазя напълно от болести, но със сигурност ще са по-леки и няма да се налага ангибиотик...

аз пък съм страшно доволна от БРОНХОВАКСОМ-а.
Лекси, заведи я в детска пулмология( близко е до МА) - там да я "чуят" и видят.
Цитирай

Като изключим конкретната вреда върху черния дроб и бъбреците, честата употреба на един и същ антибиотик води до резистентност. Бактерията, която причинява инфекцията, мутира и става устойчива на дадения антибиотик.
Също така антибиотиците унищожават не само болестотворните бактерии, а и бактериите, които нормално живеят в човешкото тяло - например млечнокиселите пръчици в чревния тракт. Когато тази естествена микрофлора е унищожена, се засилва вероятността от нови инфекции, причинени от бактерии или гъбички. Например - при повечето жени след употреба на антибиотик се появява бяло течение, причинено от гъбички. Най-общо казано, след употеба на антибиотици човек е излекуван от инфекцията, за която са били предписани антибиотиците, но имунитетът му силно намалява и това го прави уязвим за т.нар опортюнистични инфекции, които иначе не засягат здравите организми.
Цитирай

София

Благодаря на всички за отговорите. Явно е, че ще си седим в къщи до Нова година... Crying or Very sad
Шани, а какво е детска пулмология?
Цитирай

Лекси, като бях малка, бях по същия начин като дъщеричката ти. Спряха ме от ДГ - така и не можах да си го изградя този имунитет. За всяко дете си е индивидуално, има просто по-нежни деца. На мен са ми били Гамаглобулин за подсилване на имунитета. Не знам подробности около тази ваксина, само името и уверението на майка ми, че след това съм спряла да боледувам.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Цитат на: юл4е
... На мен са ми били Гамаглобулин за подсилване на имунитета...

оффффффф  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  - ако знаеш в какви спомени ме върна. Майка ми работеше в болницата и там съответно гъмжи от болести и като се прибере слагаше кутийката със спринцовките на котлона да ври( тогава в бг нямаше еднократни  Mad ) и вика:"Айде сваляй анцунга и ела си избери по-тънка игла....и брат ти също да не си прави оглушки..."!  Shocked
Ако знаеш по колко пъти на годината се случваше това нещо... Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad !

Лекси - това е специализирана детска клиника по белодробни болести и се намира в двора на Медицинска академия (май е на ул. "Здраве", но не съм сигурна). Заведи си детето да го прегледат и да се произнесат тамошните спецове.
Успех ти желая  Very Happy .
Цитирай

София

Юлче, само да кажа, че не всички антибиотици предизвикват кандидозите при жените. Примерно цефалоспорините предизвикват, има и такива, кито не влияят така. Лошо е когато няма избор на антибиотик. Както съм аз, имам алергия към пеницилин и общо взето ми изписват цефалоспорини  Shocked
Цитирай

София

Хиб ваксината е с/у хемофилус инфлуенца тип Б. Не е задължителна в БГ, но аз смятам, че е задължителна за моето дете и я сложих. Питай педиатъра си, защото аз не съм лекар и изказах лично мнение! Very Happy
Цитирай

Цитат на: Шани
Цитат на: юл4е
... На мен са ми били Гамаглобулин за подсилване на имунитета...

оффффффф  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  - ако знаеш в какви спомени ме върна. Майка ми работеше в болницата и там съответно гъмжи от болести и като се прибере слагаше кутийката със спринцовките на котлона да ври( тогава в бг нямаше еднократни  Mad ) и вика:"Айде сваляй анцунга и ела си избери по-тънка игла....и брат ти също да не си прави оглушки..."!  Shocked
Ако знаеш по колко пъти на годината се случваше това нещо... Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad !

Абе Шани... Ми на мен само един път в живота ми са ми го слагали Гамаглобулин-а, бе! Как така по няколко пъти и то годишно!!! Shocked  Shocked  Shocked  Малииии!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора