Предстои ни кръщене,помагайте!!!

  • 5 224
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте,нова съм ,но се надявам на малко помощ от ваша страна, имам малка дъщеричка на 1 годинка и сме решили тази година да я кръстим. Започвам да организирам кръщенето,но то се оказва тежка работа.Решили сме да бъде април месец ,но още на дата не сме се спряли. Моля помагайте, дайте предложения за фирми или магазини,от където мога да поръчам покани,подаръчета за гостите и всичко останало.... Ще ви бъда много благодарна ако ми дадете препоръки за някой магазин,тъй като доста разгледах ама незнам на кой да се спра.
Благодаря Ви... Grinning

# 1
  • Мнения: 4 752
Аз съм чувала за един сайт ''Моето кръщене'' - не съм го посещавала, но смея да мисля, че имат симпатични неща. Причината е, че съм виждала техни неща в един ресторант близо до вкъщи и като цяло ми допадат. Предполагам обаче, че не са много евтини, защото има доста ръчна изработка.

Можеш и сама да направиш и поканите, и подаръчетата за гостите. Виждала съм много красиви картички (ръчно изработени) в един магазин ''Крео'' в мола на Опълченска (това, при положение че си от София) - за рождения ден на сина ми взех от там малка картичка за всяко гостенче (плетени бяха, много сладурски), купих детски хартиени пликчета от Джъмбо и сложих в тях по един шоколадов бонбон, една кутийка със стафиди и една дребна играчка за всяко дете . Ние живеем в чужбина и тък така е прието - за рождения ден се подготвят дребни подаръчета за гостите. Правили сме също за погачата и прощъпулника, но тогава бабата (моята майка) надмина себе си - то не бяха кутийки, то не бяха стикери, то не бяха цветни хартии, ... - аз по-лесно го давам.

Поканите също сама правя - купувам нарязана хартия, цветна, като за картички от някой магазин за художници и надписвам. За последния рожден ден детето искаше да лепим стикери, та сложих по един стикер. Не са нищо особено, но на мен ми е приятно да се занимавам с това въпреки че никога не съм си падала по подобни занимания. Явно с годините човек се променя  Laughing Та, виж какво има в интернет, вземи някакви идеи и ако имаш време и желание, можеш да си поиграеш малко.

На нас също ни предстои кръщене - иска ми се да е тази година, докато детето е още малко, ама стиковката ни е малко сложна. А и исках в манастира "Дамян и Козма'', ама той се оказа далече от София.

Ще се радвам да споделиш какво си намерила и решила да правиш!

# 2
  • Мнения: 20
Аз съм чувала за един сайт ''Моето кръщене'' - не съм го посещавала, но смея да мисля, че имат симпатични неща. Причината е, че съм виждала техни неща в един ресторант близо до вкъщи и като цяло ми допадат. Предполагам обаче, че не са много евтини, защото има доста ръчна изработка.

Можеш и сама да направиш и поканите, и подаръчетата за гостите. Виждала съм много красиви картички (ръчно изработени) в един магазин ''Крео'' в мола на Опълченска (това, при положение че си от София) - за рождения ден на сина ми взех от там малка картичка за всяко гостенче (плетени бяха, много сладурски), купих детски хартиени пликчета от Джъмбо и сложих в тях по един шоколадов бонбон, една кутийка със стафиди и една дребна играчка за всяко дете . Ние живеем в чужбина и тък така е прието - за рождения ден се подготвят дребни подаръчета за гостите. Правили сме също за погачата и прощъпулника, но тогава бабата (моята майка) надмина себе си - то не бяха кутийки, то не бяха стикери, то не бяха цветни хартии, ... - аз по-лесно го давам.

Поканите също сама правя - купувам нарязана хартия, цветна, като за картички от някой магазин за художници и надписвам. За последния рожден ден детето искаше да лепим стикери, та сложих по един стикер. Не са нищо особено, но на мен ми е приятно да се занимавам с това въпреки че никога не съм си падала по подобни занимания. Явно с годините човек се променя  Laughing Та, виж какво има в интернет, вземи някакви идеи и ако имаш време и желание, можеш да си поиграеш малко.

На нас също ни предстои кръщене - иска ми се да е тази година, докато детето е още малко, ама стиковката ни е малко сложна. А и исках в манастира "Дамян и Козма'', ама той се оказа далече от София.

Ще се радвам да споделиш какво си намерила и решила да правиш!

Благодаря ти за инфото,сега ще го прегледам сайта ,относно сама да си направя всичко отпада, толкова съм сханата в ръцете,че нямо до къде... Laughing
Аз си представям за покана нещо като папирус сам или в някаква кутийка,не искам да е тип картичка определено,искам нещо нестандартно,но и не много скъпо разбира се,тъй като се очертават около 60 човека гости и трябва се съобразя с бюджет....

# 3
  • Мнения: 3 114
Пиши за магазини в кои град те интересува.

# 4
  • Мнения: 29 276
Аз искам да питам - почерпката после вкъщи ли трябва да е или на ресторант?

# 5
  • Мнения: 3 114
Аз искам да питам - почерпката после вкъщи ли трябва да е или на ресторант?

Ами вие си преценяте.
Не е задължително да е на ресторант.

# 6
  • Мнения: 29 276
 newsm78 Знам ли и аз?!? Досега всички, на които сме ходили, все в ресторант са черпили... Каква трябва да е почерпката? Имам предвид като обяд или като почерпка?!?  newsm78

# 7
  • Мнения: 20
Принципно ме интересува за гр.София,но може и онлайн магазини. Относно почерпката мисля да е в ресторант,но обедно ще е кръщене,определено. Църквата сме я избрали вече в манастир Свети Мина ще я кръщаваме със сигурност,за ресторант още оглеждаме.

# 8
  • Мнения: 4 752
Сега разбирам - ти ще правиш голямо кръщене! Тогава наистина е по-добре да поръчаш нещо, че за 60 човека голяма врътня ще бъде. Интересни идеи имаш. Ще се радвам да споделиш, като се материализират. Аз надали ще направя нещо грандиозно, но ми е интересно. За мен кръщенето е нещо много лично и мисля да поканя единствено семейството - баби, дядо, прабаба, лели, чичо (10 души) и две много близки семейни приятелки, не повече от 15 човека.

За почерпката - отдавна вече не каня за такива мероприятия у дома: ресторанти, зали под наем (не знам дали има такива в БГ, но при нас са много разпространени и много се използват), детски кътове в зависимост от случая. А дори да каня у дома (последно го правих за прощъпулника) пак използвам катеринг отвън - панделки мога да връзвам, ама да готвя за толкова много хора - няма кога да стане! Ако обаче имах двор, щях да спретна една софра (с кетъринг) на двора Simple Smile

Успех с подготовката!

# 9
  • Мнения: 29 276
Нашето кръщене няма да е много хора, но то и най-близките пак са 15-20 човека +4-5 деца. Едни наши познати кръщаваха в манастир и после в двора на манастира се черпиха. Ама за София май няма как да стане.... newsm78

# 10
  • Мнения: 20
Нашето кръщене няма да е много хора, но то и най-близките пак са 15-20 човека +4-5 деца. Едни наши познати кръщаваха в манастир и после в двора на манастира се черпиха. Ама за София май няма как да стане.... newsm78

В манастира,където ще я кръщаваме има голям двор и маси,но мен не устройва ,защото мислим да е април месец и времето незнам дали ще е подходящо за празнуване на вън. Иначе идеята много ми харесва. Относно броя на гостите, и аз исках да е с по-малко гости,но при нас няма как да стане ,много ни са големи родите,а и имаме много приятелски семейства,общо взето 60 човека са най-близките.

# 11
  • Мнения: 4 752
На мен лично ми харесва като идея.

Това, което не ми харесва, са цветът на панделките (може би на живо да изглеждат по-добре, виж ги), блестящата джаджа по средата (бих го махнала, но виж какво ще остане отдолу и дали не държи нещо друго) и фактът, че текстът е в стихотворна форма (т.е. за всички еднакъв) - прилича ми малко на текстовете, които масово използваме по друг повод и които винаги са ми звучали като отбиване на номера. От наличните цветове бих избрала червено за момиче, а най-добре бяло, ама не обърнах внимание дали има. Честно казано, имам проблеми с розовия цвят и с лилавия цвят - не ми допадат, особено в лъскав вариант.

Важното е обаче на теб да ти харесва - ти да си направиш удоволствието, ти да останеш доволна, тогава всички около теб ще бъдат доволни.

А за сайта ''Моето кръщене'' и аз ги прецених като скъпи само като ги видях как изглеждат на живо.  Laughing

Идеята за почерпка в двора на манастира много ми допада, ама е рисковано, без значение по кое време в годината. Аз съм родена през юни и на моя рожден ден всяка година вали дъжд. Но ако имат някакво подходящо помещение на закрито, също е вариант.

# 12
  • Мнения: 20
Благодаря ти Нединка за препоръките,мен обаче точно камъчетата ми допаднаха,аз си падам по блещукащите,относно текста и мен това ме притесняваше и им се обадих направо,те ми казаха ,че това е примерен текст,могат да ги изработят с текст по мое желание,а относно цвета май ще се спра на екрю,защото е неутрално,пък аз си падам по златото като цяло и кърпата с бродерия мисля да е със златна бродерия. Тъй като ми казаха ,че имат много поръчки и сроковете са 7/10 дни за изработка,мисля още днес да отида да ги видя и направо да ги поръчам,ама ще трябва да отида и до манастира и до ресторанта да запазя направо часове.Чакам мъжа ми да си дойде от работа и тръгвам по задачи,после ще пиша отзиви. Grinning

# 13
  • Мнения: 4 752
Успех - това са хубави емоции.   bouquet

# 14
  • Мнения: 20
Сега се прибрах и нямам търпение да пиша, поръчах си поканите,вече си имаме и дата.Ще кръщаваме на 19 април,поканите на живо са още по-хубави,поне на мен много ми харесаха,поръчахме ги с екрю панделка,защото розовото и лилавото ми се сториха много ангажиращи,освен това си избрахме и останалите неща, и те ще са в серия с много красив ангел и екрю панделка.Но засега поръчах само поканите ,защото още се чудя за подаръчетата за гости.
Освен това за кръстниците поръчахме специална покана,изработена върху бутилка червено вино и пак с някаква украса в екрю и златно ще е.Много ми хареса.
Общо взето много съм доволна от магазина и от обслужването най-вече. Момичето беше изключително любезно,обясняваше ми за всичко подробно. Даже поканите ще са готови в понеделник и ще почнем да ги раздаваме. Много съм доволна,днес свърших чудесна работа... Laughing
Сега почвам да избирам всичко останало,а то не е малко. Момичето от магазина даже ми каза, че ако поръчам всичко от там ще имам и 10% отстъпка,което мен ме устройва чудесно,защото за 60 човека гости хич не е евтино... Wink
Разбрахме се в понеделник като отида да си взема поканите, да си поръчаме и всичко останало,просто трябва да го избера. За подаръчетата се чудя между дървен магнит в кутийка или мини шоколадче в кутийка,и двата варианта ми харесват,направениса и двата модела в тази серия с ангела,но още съм в мислене.

Общи условия

Активация на акаунт