Теста ми вече е силно положителен ,но имам леко зацапване.

  • 2 180
  • 21
  •   1
Отговори
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 162
Позволявам си да отворя нова тема ,т.к. много от вас боже би не влизат в старата ми "Втора бледа чертичка........."
Копирам си последния постинг от там:
Нека да дам отчет: Не дочаках петък сутринта ,а още днес си направих тест/шуър чек/ и за по малко от 10 секунди СА ПОЯВИ СУПЕР ДЕБЕЛА ВТОРА ЧЕРТА!!!!!!!!
Вчера обаче се притесних т. к. имах съвсем леко /към две капки/ светло кафяво към бежаво зацапване. По тази причина сутринта след теста се обадих на гинеколога ми и дори вече го посетих. Днес ми е 9 ден закъснение и той каза ,че е малко вероятно да види нещо- така и стана , приположение ,че ме гледа и на вагинален и коремен ултразвук.Каза да отида другия четвъртък до тогава ще трябва да се види плодното сакче. Питах го да пия ли накакви хапчета /чела съм тук че на много от момичетата им изписват урогестан или дуфастон/ , но той каза категорично не.
Момичета кажете вашето мнение по въпроса моля ви ?
Благодаря за поздравленията и стискането на палци - донесоха ми късмет така , че продължавайте защото явно пак ще имам нужда.

# 1
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Тъкмо ти четях старата тема Laughing
Според мен обаче,колкото и късна да ти е била овулацията и по-късно да е станало бебето,с 9 дена закъснение би трябвало да се види сак с вагиналния УЗ.
Може би зависи от апарата и от този зад апарата.
Аз бих отишла и при друг лекар,вместо да седя една седмица да си тровя нервите.
Успех ти желая!  bouquet

# 2
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 162
Куки, специално в човека зад апарата имам пълно доверие. Той е шефа на Тина Киркова /д-р Янков/, към него се обръщам за всичките ми гинекологични прегледи от 7 години.Затова не ми се ще да ходя при друг.

# 3
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Чудесно!
Тогава не питай тук,да получаваш разнородни мнения и да се шашкаш само излишно.
Просто направи каквото е казал човека.
Все пак той е лекаря,а ние можем единствено да предполагаме.

# 4
  • Мнения: 2 123
Чудесно!
Тогава не питай тук,да получаваш разнородни мнения и да се шашкаш само излишно.
Просто направи каквото е казал човека.
Все пак той е лекаря,а ние можем единствено да предполагаме.

А аз да допълня... От опита си при предишната бременност, при която също имах зацапване след положителния тест мога  да ти кажа аз какво направих - но-шпа и дуфастон - сутрин и вечер по 1 и така 1 седмица. Също държа да ти кажа, че  на 10 дни закъснение при преглед се видя много ясно плодния сак! Според мен отиди на друг лекар /не искам да те тревожа, но все пак докато не се види плоден сак в матката и със зацапване... това понякога са симптоми на извънматочна.../
А иначе стисканет он апалци продължава.  bouquet

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
виж човека си е прав - при положение, че сакче даже не се вижда - седиш и чакаш
бъди смела и се успокой - каквото е писано ще стане! но е невъзможно да се задържи нещо ако то още преди да може да се хване бремеността е тръгнало към зле - затова е повече от излишо да пиеш хапове
най-вероятно си бременна - затова се пъзи, почивай повече и изчакай - сигурна съм, че всичко ще е ок

# 6
  • Мнения: 2 120
Лежиш, почиваш и чакаш спокойно. Ще мислиш позитивно и с вяра. Може да е рано още да се види сакче, защото никой не може с точност да ти каже, кога е станало имплантирането. И не си мисли лоши неща. Успех.

# 7
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Искрено се надявам, че всичко ще бъде наред. Дано като отидеш следващата седмица да те зарадват с приятна новина и точица на екрана. Бъди спокойна и гледай да си лежиш повечко. Бих ти препоръчала да пиеш Дуфастон /няма да ти навреди/ и нош па /както момичетата са те посъветвали по-горе/. Безкрайно много успех!!!

# 8
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 162
Вчера лед прегледа си поговорихме с доктора и ще се опитам да ви преразкажа мнението му: "Дори да си бременна / въпреки , че аз все още не мога да го твърдя при  положение че не съм видял нищо/ ако е тръгнало да става нещо ,дори да започнеш да пиеш лекарства с нищо няма да помогнат на този ранен етап."
Благодаря ви за подкрепата наистина имам нужда да си говоря с някой по този въпрос .

# 9
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
....ами мила, тогава освен да стискаме палци и да чакаме да пишеш....друго не можем да направим!

# 10
  • Мнения: 307
Здравей, Марта!
Послушай доктора! Още повече пък, че му имаш доверие.
Моя ме посъветва същото, когато ми закъсня този месец! Каза, че ако бременността е нормална и без дефекти, то тя ще се развие добре и ще се задържи и без хапчета! Просто бъди търпелива. Ще ти стискам силно палци и ще се моля всичко да бъде наред!
А ако случайно не се задържи (за което се моля да не става), значи така е било писано. Не е било добре да се ражда това бебче, както за него, така и за вас с мъжа ви.
МИСЛИ ПОЗИТИВНО! Всичко ще бъде наред! Hug

# 11
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 162
Гадното е ,че аз която съм по принцип доста устойчива психически взех да се здухвам.
Първо 7 месечно бебеправене  /при което не сме изпускали овулация/ при което знаете как е - надежди , мечти и трепети  които се сриват в при поредното идване на цикъла.
Сега ето че не ми дойде-радост,но и бързо попарване с появата на първите "екстри"-зацапване .
Отгоре на всичкото и от вчера спряха да ме болят зърната на гърдите,което допринесе до тоталното ми здухване. Надух главата на мъжа ми , но той милия не  е доктор за да вземе отношение по въпроса и само повтаря като грамофонна плоча "Абе щом Янков така ти е казал , значи така трябва ..."
Съжалявам за Off-a особено в този слънчев ден , но някъде трябваше да си излея душата ,щото иначе главата ми ще екплоадира.

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
спокойно
бъди смела и вярвай, че доброто предстои

# 13
  • Мнения: 307
Марта, стига го мисли толкова!
Знам, че е лесно да се каже и че колкото и да се опитваш да не мислиш не може. И аз съм така, но...каквото ти е писано това ще стане.
Зацапването спря ли? Ако е спряло, няма страшно!
Вървете някъде през уикенда с мъжа ти - на разходка, на гости, по магазините... Опитай се да мислиш позитивно и си повтаряй, че всичко ще бъде наред!
 Hug Hug Hug

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 4 131
И аз бях така в началото - първите 3-4 седмици имах такова зацапване и ми предписваха утрогестан, въпреки че и на мен казваха, че ако ще става спонтанен, ще се случи дори и с лекарства  Confused
Въпреки това мисля, че тези лекарства са за това - да помогнат мъъъъничко на природата  newsm78
Успех и стискам палци  Hug

Общи условия

Активация на акаунт