"Февруарче не е бебе вече, а е малко слънчево човече!" - 11та тема

  • 27 717
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 591
Влизам само да честитя на ана.ана! За друго нямам сили..

Ана, нека ти е много здрава рожденничката, много палава и щастлива и много да ри радва! Весел празник! Ще чакам и аз с нетърпение да видя тортата Hug

Злати, утре ще ти пусна снимка. И си надявам вече да ми остане време да кача и снимки от РД.

Лека нощ!

# 721
  • Мнения: 1 415
Да ви покажа какво спретнах на малката за утре за закуска, доста измислено, исках да направя ябълков кекс или нещо такова, ама стана нещо друго  hahaha
Скрит текст:
Съставките са:
2 яйца
кис.мляко
настъргана ябълка
масло
сода
ядки лимец
бяло брашно
канела
всичко на око  #Crazy

Затова дайте някаква истинска рецепта за някакъв детски кекс.

За рибата да ви кажа, вчера взех тилапия, страхотна риба, замразена е на филенца, без кости, препоръчвам ви я Peace

# 722
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Благодаря още веднъж за страхотното внимание днес!!!
Опитвам се да завъртя снимките,но не става Sad http://prikachi.com/images.php?images/93/7948093f.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/97/7948097H.jpg
Това е от телефона, иначе в камерата има много, но сега сме на една малка екскурзия и не носим компютър.

# 723
  • Мнения: 150
Здравейте момичета, и аз искам някоя рецепта за хубав детски кекс ако имате.

За рибата много не и давам ... иска ми се да и дам нещо хубаво а просто не намирам такова ...

Инъче се върнах на работа и ми се спира тока, много работа имам, готвя и за градината на малката, изобщо лудницата е пълна. Тя милата се скапва по цял ден много не спи, изобщо оплаках се  newsm78

# 724
  • Мнения: 2 141
Добро утро, момичета, хайде на кафето

Днес ще правим прощъпулника на Мони и да видим какво ще си избере.

# 725
  • NE
  • Мнения: 10 999
Добро утро!
Вчера нещо се позагубих. Blush
Бизи И аз получих честитка от НОИ, но само до края на първата година на майчинството. В моя случай е до 22.02, което е 15 дни. Peace При теб е цял месец февруари. Те броят за край на първата година по датата на термина.
Fraust Метресори е интересен метод и благодаря за блога, ще му обърна внимание. Peace Напоследък искам само дървени играчки за подарък на малкият. Много ни харесват. Имаме и подобно колело, но не иска да стои на него, но нашето е от пластмаса на FP.
Нели Мъже, непоправими са. ММ е същото нещо. ooooh! Живачни термометри май няма отдавна. Thinking
Сега продават спиртни.
Аз съм пазарувала от Чочко Бочко. Продават английски дрешки, които ние заръчваме по нета и цените не са високи, но не винаги има това което съм набелязала. Иначе са супер дрешките им. Peace
Аз вече обнових гардероба на Вили. Останаха ми само малко бодита с къс ръкав, но чакам зареждане в Next. Grinning
Мечева Оправяйте се, че май това е новия грип. ooooh!
Дуче Как сте с Бугабу? Hug
Ана.Ана Тортата е перфектна. Hug Голяма майсторка си.  bouquet
А облеклото е прекрасно. Heart Eyes
theHellgirl Да нацелуваш Софи от нас. Hug

Вчера се обаждах на педката и ме успокои, че макар да сме на кърма са добре показателите. Около долната граница е хемоглобина, но ще бутам месо и засега няма да се мъчим с желязото. Каза, че и според нея ни очаква нова зъбна драма, че с това неядене и намален някакъв показател от изследванията. Позодирам резец, но всяка нова серия май е по-трудно от предната. Все пак смятам, че добре я караме засега. Снощи макар да заспа с рев и сополи си отспах както не съм го правила от раждането. Mr. Green

# 726
  • Мнения: 1 465
ана.ана-страхооотна торта,направо професионално си се справила,а за рокличката да не говорим-бонбон!  Heart Eyes
феичке-честито наспиване!  Mr. Green Аз все още не съм коментирала резултатите с ЛЛ,но като ги гледам сме около нормите...  Хемоглобина ни е 127.  newsm78
Къти-очакваме новини около Мони,да видим какъв ще стане като порасне!  Hug

# 727
  • NE
  • Мнения: 10 999
Съни Супер ви е хемоглобина. Нашият е 114 и педката каза, че пак е в граници. Е към долната, но с отказ от хранене пак е добре.

# 728
  • Мнения: 2 431
Добро утро, мамчета! Simple Smile
Рали се събуди раничко и сега пак откърти. Забравих да ви кажа вчера, че онзи ден ходихме на гости (при таткото на едното ни новородено, за което ви се похвалих) и едното им коте надра Рали. Ама нашата много безстрашна - поплака 1-2 минути, след което пак отиде там при котката и съответно пак се върна надрана. Опака работа.  Crazy
Скрит текст:
Абе сега виждам, че анкетата има 44 гласа.  Shocked На първа страница не знам дали и 30 сме останали. Има някоя и друга мама, дето ни четат инкогнито май.  Joy

# 729
  • Мнения: 1 465
Сахасрара-миличката Рали!  Hug Щом пак се е върнала при котето значи не се е уплашила особено!  Laughing
А относно първата  страничка-мен примерно ме няма там,че свеки е страшен хакер,по цял ден в офиса се рови из Бг мамма  и като събере 2 и 2 ще започне да ме шпионира и няма да ми е приятно,та затова съм инкогнито!  smile3534

# 730
  • София
  • Мнения: 2 130
Здравейте,
Ана страхотна торта и рокля. Simple Smile

За хемоглобина не се оплаквайте, ние сме май най зле - 107, но как да е повече като вече месец и половина отказва ядене. Тук от 2-3 дена му правя аз пюретата та успявам да набутам нещо. Как ще е другата седмица на яслата не знам, като не иска да я яде тази кухня   ooooh!  Поне добре че плодове яде без отказ. Май май имаме еднакъв вкус с него Simple Smile, аз мога само на плодове и млечни продукти да живея и той е така за сега .

За детски кекс и аз търся. За рд-то му пробвах една идея, но не ми се получи нещо, не се опече от вътре и го изхвърлих.  Иначе сега като правя кекс го правя с много малко захар и така давам и на дребния после, а ние си добавяме после нещо сладко като го ядем и така.

Мечева как сте  Hug.


Хубав ден мамита  Hug

# 731
  • Мнения: 599
Здравейте, здравейте  Hug
Ура, ние сме добре. Нямаме Т, нинЖата е весел и щастлив, и с насинена вежда Grinning  hahaha Снощи се пусна да ходи сам. 3 пъти последователно и отказва да го държа, бута ме. И от толкова мерак кат са изплющя на паркета по нос...  Rolling Eyes Та, сега сме със син фар Grinning Страснах се да не се е изплашил, ма като го пуснах пак на земята - хвърчи. Ама пак иска да се държи за нещо   Rolling Eyes Та, май пак няма да прохождаме... Даже си изядохме и попарата тая сутрин  Party
А мама Мечева е на Аб от вчера, Сумамед за 3 дни. Гадост. Но пък вече има ефект, ама остава и да няма. По-добре съм, Т става все по-ниска при мен, а нинЖата - хич няма. Което ме радва много.
За Хемоглобин говорите гледам, не се косете, ние сме с 105 хемоглобин. Обаче аз съм с нисък хемоглобин по рождение (103 при норма 120), а ниския хемоглобин се унаследява. Та, няма поводи за притеснение. Въпреки, че лаборантката ни каза: "Аууу, ма тва дете е анемично..."  hahaha
Уф, аз почнах пак ходене по мъките.
Скрит текст:
Предстои ни другия месец пак да правим сцинтиграфия на бъбреците. Плаче ми се само като си го помисля, голям стрес е, но няма начин, трябва да се направи. Та, сега записвам часове, уговарям анестезиолози от Пирогов, понеже на маки деца се прави с пълна упойка изследването. Изобщо, преживявам малък кошмар, а като дойде деня на изследването - направо не ми се мисли. Миналия път аз лично, го преживях много тежко, нинЖата беше малък и нищо не разбра, въпреки че доста си порева - от глад. Обаче сега вече е голям и разбира. Къса ми се сърцето направо.  Cry Особено като си споня, като го разсъблякох милото да го преоблека след изследването, като видях колко пъти да го дупчили, докато му открият веничка....  Cry Ама, зареждам куража и напред!  Rolling Eyes
Ана, тортата е страхотна. Браво на теб, стравила си се чудесно, с нищо не отстъпва тортата ти пред купешките  Hug И.... разбрахме май как се казва детето  Rolling Eyes Тоалетчето е супер, сигурна съм че е стоял прекрасно на малката  Hug
Туй то за сега от мен. Чакам после систъра да донесе инфо, какъв ще става Мончо-Бомбончо като порасне Simple Smile
Безобидна къде е? Някой да знае нещо? Добре ли са?  Rolling Eyes

# 732
  • Мнения: 368
Лили и Съни,любопитството на този етап,а и по-нататък при децата,опознаващи света ,е по-силно от всичко.Така че очаквайте още драскания,важното е да са леки и да пазите очите Peace
Аз имам много събрана информация,а и лични наблюдения за положителните ефекти от приятелството между деца и домашни любимци.
Скрит текст:
Децата ,растящи с тях от малки стават по-грижовни,по-обичливи,научават се ,че както те,така и другите живи същества имат нужда от храна,вода,топлина и любов. Възпитават се и към любов към природата като цяло,което е много важно за мен.Все още се ужасявам като видя как разни дечица,едва проходили ходят да бият и ритат улични животинчета ,а родителите стоят и гледат безучастно.Някои дори се забавляват,без да се замислят,че детето така свиква с насилието и после може да го пренесе върху хора Sad
ето само една от многото статии за децата и животните
http://purvite7.bg/?p=3889

# 733
  • Мнения: 2 431
Съни, Нели  Hug
Да ви кажа, аз не се притесних изобщо, по-скоро се възхитих на детето колко бързо преодоля страха и отново потърси контакт. Съгласна съм, че е много полезно за дечицата това общуване, то си е почти като общуване с хора (мерси за статията, Нели   bouquet). А да ви кажа, Рали специално много повече се радва и впечатлява на NatGeo или NatGeo Wild, отколкото на Baby TV, та явно ще си е любител на животните, нищо че някои си ги хапва с удоволствие.  Joy
Ируканджи, много се радвам да чуя, че НинЖата си хапва с желание и ви стискам много палци с другото всичко да е наред. На теб ти желая спокойствие!  Hug

# 734
  • Мнения: 3 846
Ана.Ана, тортата е повече от великолепна. Като за сефте, улучваш десятката   chef  bouquet адмирации! А тоалетът за малката рожденничка също е сладурски принцески. Дано сте си изкарали хубаво  Simple Smile
Защо да е нисък хемоглобин 107? Нашият също е 107, при долна граница 90 мисля пак е добре. Имаме си все още само 2 твърди хранения, другото е кърма, педи не ми прави забележка. Мисля че е добре newsm78

Ируканджи, мила,  Hug звучи ужасно. Пълна упойка на бебе. Подготовка за това изследване ooooh! дано всичко е наред и резултатите са хубави вече да си отдъхнете  Hug реве ми се само като си помисля какъв стрес за мъничето ще е това, възрастните някак го преодоляват, макар че емоциите идват свръх. Кураж и сили hug

Къти, да разкажеш после за прощапулника на младежа Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт