Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Прочетох темата за ниския хемоглобин и се стреснах,че аз още не съм почнала да давам на бебка жълтък.Тя след два дена ще направи 6мес.От страх заради птичия грип отлагам жълтъка а и не съм сигорна от кога се почва педито нищо не ми е казала.А като знам колко е заспала гарката.Какво ще ме посъветвате да почвам ли да давам.
Цитирай

Преди 10-ти месец е висок рискът на алергичните реакции, в България са често срещани, заради ранното захранване, което препоръчват педиатрите, за разлика от другите държави, където почти не се среща реакция.
Колко е Хемоглобина на твоето дете? Не очаквай чудеса от жълтъка, излишно хвален е ...

Дъщеря ми е на 1г. и 6м. и още не е яла, не виждам причина да й дам.
Цитирай
Ами не знам.На 13.03 ще сме на консултация и тогава може би ще ни правят изследване.Чувала съм от другете мами,че изследване се прави на 6-тия мес.
Цитирай

Аз разбрах, че вече сте правили изследване и резултатите са показали нисък Хемоглобин  Blush
Не се притеснявай предварително, аз вече ти писах, че не давам жълтък, Хемоглобинът на дъщеря ми на 6 месеца беше 120, на 1 година също  Very Happy както виждаш не оказва никакво значение  Smile
Цитирай
Много ти благодаря за отговора.  bouquet  bouquetНали знаеш ,всяка майка се претеснява.
Цитирай

спретната къщурка край селО Сливен

Само за инфо ще ти кажа, че тук в Канада, такова животно като "изледване" няма  Naughty от както се е родил Wink
Нисък - висок хемоглобин, само мога да гадая - толкова съм непросветена Embarassed

Иначе аз жълтък дадох малко след годинка Peace
Цитирай

@ДидКа лЮбопИтКа
И тук няма такива неща. Който знае педиатрия знае че докъм 6 месец поради изчерпване на железните депа децата преходно могат да имат по-нисък хемоглобин. Особено неподходящи са контролните изследвания след някоя инфекция-тогава всичко излиза "раздвижено"...
Цитирай

РусЙе

Аз давах 1-2 пъти,  под формата на застройка в супата. Не съм давала поове4е, и не смятам да давам. Ве4е не застройвам супите, само ги оасирам, за да се сгъсти малко. Хемоглобина на Вики беше 131 на 6 месеца, а тогава още не бях и давала жълтък. Peace Аз смятам, че е излишен този жълтък.
Цитирай

София

Аз започнах да давам жълтък на 7месеца, първи месец по 1/4  през ден, след това 2 месеца по 1/2 през ден, а след 10 месец по един жълтък през ден. Варя яйцето поне 6-7 минути. Отначало първите няколко дни захранваш с жълтъка по съвсем малко, най-добре смачкан в супичка.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.