На море в Турция - тема 36

  • 86 290
  • 737
  •   1
Отговори
# 645
  • Русе
  • Мнения: 166
Най-добрия месец за почивка с деца за мен е след 25.08 тогава и водата в морето и басейните е много топла и температурата на въздуха е поносима.През целия ден с децата киснем или на морето или на басейните според мен юни-юли е много горещо,ако ще ги прибирам в жегите в стаята,както и не спят на обяд,ще откачим затворени и какво ще разберем от почивката?Но всеки отговаря за себе си...

# 646
  • Мнения: 13
Здравейте, момичета! може вече да знаете, но аз да споделя на каква информация попаднах, стори ми се важно.

Важна информация за туристите пътуващи за Турция.

04 Май 2014 г.

Министерството на външните работи уведомява, че в съответствие с публикувания на 11.04.2014 г. в Държавен вестник на Република Турция закон, на територията на страната няма да се допускат чужди граждани, валидността на документа за международно пътуване на които е по-малка от 60 дни от последния ден на планирания престой на турска територия.

Във връзка с горното, настоятелно препоръчваме на българските граждани, преди да предприемат пътуване до Турция да проверят дали паспортите им имат валидност, съобразена с новите изисквания.


Може ли някой от пишещите тук от ТА да каже със сигурност какъв трябва да е срока на валидност на паспортите, тъй като чувам различни коментари като 3 месеца, 4 месеца, дори някой казват ,че трябва паспорта да е валиден 6 месеца от датата на заминаване. Моля ако някой знае със сигурност да отговори. Благодаря предварително!

# 647
  • Мнения: 4 127
Най-добрия месец за почивка с деца за мен е след 25.08 тогава и водата в морето и басейните е много топла и температурата на въздуха е поносима.През целия ден с децата киснем или на морето или на басейните според мен юни-юли е много горещо,ако ще ги прибирам в жегите в стаята,както и не спят на обяд,ще откачим затворени и какво ще разберем от почивката?Но всеки отговаря за себе си...
за второ море става, нямам търпение да чакам до края на лятото  Grinning
но аз лично обичам началото на сезона  Peace
всеки сам да прецени
миналата година от 12 юни морето вече беше топло, около 30 на въздуха-не знам обаче дали всяко година е такава  

# 648
  • Мнения: 5 459
Аз пък съм доволна, че избрахме 3 юли, макар, че много познати ме хокат, че били непоносими жеги. Но пък за сега още не мога да кажа ураааа, че се включихме на ранни записвания, защото за Паша Бийч места има и още нямам причина да ликувам. Само дано не рева като миналата година, че юни месец за нашата дата цените бяха паднали......че много ще ме е яд....

# 649
  • Мнения: 262
Аз още се оглеждам за оферти за първата ни почивка в Турция  на 05.06 , и пак моля за съвет

EUPHORIA PALM BEACH  Сиде
http://www.tours-club.com/%D1%81%D0%B8%D0%B4%D0%B5/hotel.html?hi … 5&oid=1877775

или

MC ARANCIA RESORT HOTEL Алания
http://www.tours-club.com/%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/h … 9&oid=1860600

не мога да се ориентирам изобщо. Първоначално бях решила някъде в Мармарис (защото изчетох темата тук , че всички казвате че е много красиво), но сега колкото повече гледам толкова повече се обърквам, защото навсякъде е красиво.

Кое всъщност е най-близо , защото ще сме с деца на 6 години, и наистина не знам къде да идем  Crazy
  
Или пък ако има някой хотел в Мармарис , където ще е по-хубаво, също може
Цените за UALL za 05.06 и в двата хотела е около 1450 лв за 2ма и 1 дете




По принцип Мармарис е малко по-близо /като километри/ отколкото Сиде,където се намира EUPHORIA PALM BEACH. Най-далеч е Алания с хотел MC ARANCIA RESORT. Всяко място си има своите достойнства,но бих определил хотела в Сиде като огромен /183 дка/и необикновенно озеленен. Аранчията пък е в сателитното градче на Алания ,Конаклъ и сте много близо до центъра за разходки и шопинг. Според мен ,ако трябва да избирате между двата ,комплексно Сиде е по-доброто място. Като за първа почивка в Турция избора Ви е много добър.

# 650
  • Мнения: 3 118
Аз пък съм доволна, че избрахме 3 юли, макар, че много познати ме хокат, че били непоносими жеги. Но пък за сега още не мога да кажа ураааа, че се включихме на ранни записвания, защото за Паша Бийч места има и още нямам причина да ликувам. Само дано не рева като миналата година, че юни месец за нашата дата цените бяха паднали......че много ще ме е яд....
Ето точно това забелязах и аз за нашия хотел в Дидим. Разликата от февруари и сега е общо 60лв за двама човека, а цената беше по-висока през март, пък места има  Simple Smile.
Изводът ми е никакви резервации през март - или януарски или малко преди датата ( но трябва да е извън пика на сезона де).
Почивката е другия месец и се надявам да не е твърде студено  Mr. Green

# 651
  • Мнения: 5 459
На мен по принцип 3 юли ми е най-удобен , така, че явно няма да имам нужда повече от ранни записвания, защото за тази дата няма желаещи.

# 652
  • Русе
  • Мнения: 7 057
При нас има увеличение вече с 227 лв., което си е добра сума.

# 653
  • Пловдив
  • Мнения: 337
liv1892   Сърдечно благодаря, послушах съвета и резервирах за Сиде на 05.06.
Като се върна ще споделя отзиви  Hug

# 654
  • Мнения: 1 397
Пит,в кой хотел ще сте в Дидим? Ние сме от 3 юли в Palm Wings,та,ако сте там,тамън ще дадеш прясна информация Simple Smile

# 655
  • Мнения: 4
Здравейте! Много благодаря на liv1892 за съвета и отделеното внимание! Успях да направя своя избор! Прекрасно лято желая на всички!  Hug Hug Hug

# 656
  • Мнения: 3 118
Пит,в кой хотел ще сте в Дидим? Ние сме от 3 юли в Palm Wings,та,ако сте там,тамън ще дадеш прясна информация Simple Smile

С радост бих, но не сме там. В Aurum Spa & Beach Resort сме.

# 657
  • Мнения: 192
Здравейте, предстой ми пътуване до гр. Дидим Турция, хотелът е Palm Wings Beach Resort Spa, пътуването е на 20.05.2015 г. от прочетеното до тук видях само суперлативи за този хотел туроператор е ОРИЕНТ 99, но имам някои притеснения и бих искал да се консултирам с Вас.
1.Какво е времето там през този период на годината?
2. Доколкото четох в договора ще се пътува или с автобуси на "Мони" ЕООД или а "АС БУС" ООД, опитах да намеря информация в интернет за автобусите на тези фирми, но не намерих такава, някой пътувал ли е с някоя от фирмите, как е пътуването? Автобусите оборудвани ли са с тоалетни, все пак 20 часа път не са малко, знам че се спира на 2 часа, но понякога на човек му се налага да отиде до тоалетна и извън периода на почивка, как се процедира в този случай, извинете ме за глупавия въпрос, но наистина ме интересува.
3. Какви хора по - често ходят там, хора с малки деца или е подходящ и за ергени, как е нощния живот?
4. В случай че се пътува с автомобил, който не е моя собственост на сайта на външно министерство пише, че трябва да има изрично нотариално заверено пълномощно, което да е преведено от заклет преводач, но не намирам информация след това прави ли се заверка и във външно министерство или е достатъчно да има само превод от заклет преводач. От външно министерство на телефоните на отдел превод и легализация никой не вдига, така че ако някой е пътувал и е запознат, ще съм му благодарен да сподели.
Благодаря предварително!

Последна редакция: пт, 17 апр 2015, 14:28 от blackunicorn

# 658
  • София
  • Мнения: 1 420
Чак пък да са най най от Ориент, не мисля, аз съм разочарован от обслужването им затова отидох в Албена. Писах някъде напред в по-предна тема. Относно рейсовете това което знам е, че са може би с едни от най-добрите автобуси. На някои имат на всеки гръб на седалка таблети и са с широки разстояния м/у седалките. Но дали всички рейсове са така, не знам. За кенефите предполагам няма да имат нищо напротив да ги отворят ако си на зор. Все пак не яжте преди тръгване боб.

# 659
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Здравейте, предстой ми пътуване до гр. Дидим Турция, хотелът е Palm Wings Beach Resort Spa, пътуването е на 20.05.2015 г. от прочетеното до тук видях само суперлативи за този хотел туроператор е ОРИЕНТ 99, но имам някои притеснения и бих искал да се консултирам с Вас.
1.Какво е времето там през този период на годината?
2. Доколкото четох в договора ще се пътува или с автобуси на "Мони" ЕООД или а "АС БУС" ООД, опитах да намеря информация в интернет за автобусите на тези фирми, но не намерих такава, някой пътувал ли е с някоя от фирмите, как е пътуването? Автобусите оборудвани ли са с тоалетни, все пак 20 часа път не са малко, знам че се спира на 2 часа, но понякога на човек му се налага да отиде до тоалетна и извън периода на почивка, как се процедира в този случай, извинете ме за глупавия въпрос, но наистина ме интересува.
3. Какви хора по - често ходят там, хора с малки деца или е подходящ и за ергени, как е нощния живот?
4. В случай че се пътува с автомобил, който не е моя собственост на сайта на външно министерство пише, че трябва да има изрично нотариално заверено пълномощно, което да е преведено от заклет преводач, но не намирам информация след това прави ли се заверка и във външно министерство или е достатъчно да има само превод от заклет преводач. От външно министерство на телефоните на отдел превод и легализация никой не вдига, така че ако някой е пътувал и е запознат, ще съм му благодарен да сподели.
Благодаря предварително!


Мога да взема отношение по въпроса с автобусите на Ориент:
Въпреки, че служителите на фирмата ги определят като луксозни автобусите са много далеч от това понятие. Бих казала, че са поносими, но аз лично не бих повторила. Тоалетните са превърнати в склад, т.е. тоалетна няма, казваш на шофьора да спре, ако си извън интервала за групово посещение на WC. Ние бяхме с малки деца, на които е трудно да обясниш, че трябва да ходят до тоалетна точно в определен момент и ни беше крайно неудобно. Монитори на всяка седалка също няма. Разстоянието между седалките е малко.
В заключение:
Разлика от последното ми пътуване с автобус не намерих, а то беше преди повече от 10 год.  Нещата са си все същите Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт