Минута е много

  • 19 071
  • 123
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 384
Ок.
Пък аз затова гладя. Grinning Освен, че ми действа успокоително-стоя си, гладя си, говорим си с децата, или гледаме нещо заедно и коментираме, докато гладя по-големи количества дрехи, например неделя следобед. Като се натрупа купчинка на едната-става, носи си я в гардероба. Подреждат си нещата-те си ги знаят - кое къде си слагат. Сутрин взима тениската най-отгоре, дънките, и  са готови. Нещата са им подредени и приготвени така да се каже предварително още в деня, когато съм гладила, не е нужно да се приготвят всеки ден. Когато пазаруваме дрехи, гледам да ги съчетаваме изначално. Каквото и да хване, да е в тон, да си отива като материя. За деца в училище това е сравнително лесно, защото с дънки повечето блузки си подхождат, за студените дни се добавя жилетка, суитчър или просто блузка. Рокли на училище не носят. Peace

# 76
  • Другата България
  • Мнения: 37 147
Вече всички разбрахме. Peace
Дали да не пуснем нова тема - "Гладите ли дрехите си?" Laughing.
Май ще има успех....

# 77
  • Мнения: 1 384
Щом някои хора ги влече да обясняват колко е тъпо да гладиш - няма лошо, пуснете. Там да си го изкарат.

# 78
  • Мнения: 10 547
Моля ви, отдавна сме се преброили добрите домакини във форума. И гладенето, и чистенето, и къпането, и миенето на ръцете след ходене до тоалетна вече сме премерили. Даже калиевият перманганат си го сравнихме.

# 79
  • Другата България
  • Мнения: 37 147
Щом някои хора ги влече да обясняват колко е тъпо да гладиш - няма лошо, пуснете. Там да си го изкарат.
Е те "някои-те хора" го казаха веднъж с доста подточки и толкова, ама ти се поувлече в обяснения защо е "умно" да гладиш, та ако искаш да го направиш в специална тема мога да пусна такава. Peace
Или ти да си го направиш сама всъщност.
Иначе мисля, не остана някой който да не те е разбрал. Sunglasses

Аз не смятам, че това, че гладиш те определя като добра домакиня.
Всичко е въпрос на виждане, разбиране, естетика, усет и...така.

# 80
  • Мнения: 46 492
...
Всичко е въпрос на виждане, разбиране, естетика, усет и...така.

Всеки си глади дрехите, когато се налага. Не видях някой да пише, че ходи смачкан. Но има лесни начини, има и по-трудни. Което опира до темата. Ако човек се огледа и види къде му изтича времето, може да си подреди нещата по-добре. Ако няма проблем с това, не е нужно да променя нищо  Peace
Има огромна разлика м/у това да отделя 3 мин. да си изгладя блузата и панталона и да гладя с часове дрехите на всички вкъщи, бельо, чорапи, домашни дрехи, чаршафи и т.н. (има хора, които ги гладят).
Напред беше спомената сушилнята - тя вади нещата в доста приличен вид заради пàрата. + навиване на роло, а не сгъване. И тя, като ютията, е уред за помощ, който помага. Споделяне на трикове за пестене на време, нищо лошо не виждам Simple Smile аз точно заради една тема във форума си взех сушилнята, благодарна съм на хората, че споделиха  Simple Smile

# 81
  • Мнения: 327


А  моя съпруг му се налага да работи понякога чистичък  Joy Представям си го спортно елегантен отива на работна среща...измачкан...  Joy

Е, разбира се. Ама не ги къпем и т.н., за да са чиситички и спретнати, нашите са пораснали вече и могат да се изкъпят и оправят сами Joy[ /quote]


Е, моята половнка - аз я къпя  Joy

Предтавям си за теб, ако те натоварят малко, каква велика трагедия ще настъпи, в множество действия Simple Smile ...Колосална жертва е да изгладиш няколко мъжки тениски и ризи...вместо да обясняваш, колко ти е велик мъжа, колко помага...какво друго беше, я копирай че ми омръзна да се повтарям   Joy



# 82
  • Мнения: 46 492
Предтавям си за теб, ако те натоварят малко, каква велика трагедия ще настъпи, в множество действия Simple Smile ...Колосална жертва е да изгладиш няколко мъжки тениски и ризи...вместо да обясняваш, колко ти е велик мъжа, колко помага...какво друго беше, я копирай че ми омръзна да се повтарям   Joy

Не, напротив, аз съм човек, който никога не мрънка и когато трябва се товари здраво, без да каже дума  Peace и не говоря за това да измия една чиния.
Абсолютно никаква жертва не е да се изгладят няколко тениски, точно затова ми е смешно, когато някой го има за колосална жертва и чака друг да дойде да го изглади  Laughing Явно вие го имате за нещо специално или голямо, а не дребна дейност, която съпътства ежедневието на всеки човек, част от личната хигиена/спретнатост и дори не се коментира.

От толкова гладене, забравих да спомена най-великото ми откритие за пестене на време - спирането на цигарите Mr. Green първите дни бях напълно потресена колко свободно време може да има човек, когато не пуши Joy

# 83
  • София
  • Мнения: 11 477
Цитат

От толкова гладене, забравих да спомена най-великото ми откритие за пестене на време - спирането на цигарите Mr. Green първите дни бях напълно потресена колко свободно време може да има човек, когато не пуши Joy

 Shocked Това сериозно ли е или шега? Ако е сериозно, трябва и аз да се замисля.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Цитат

От толкова гладене, забравих да спомена най-великото ми откритие за пестене на време - спирането на цигарите Mr. Green първите дни бях напълно потресена колко свободно време може да има човек, когато не пуши 35

 Shocked Това сериозно ли е или шега? Ако е сериозно, трябва и аз да се замисля.
Навярно е абсолютно сериозно в пушене се откарва доста врме, защото най-често си е цял ритеал, но хора, като мен, които не са пушили никога са си измислили други начини да им изтича времето.

# 85
  • Мнения: 46 492
Абсолютно сериозно, да Simple Smile
Преди за всичко бях - ей сега започвам, само да дръпна една цигара, сега тръгвам, само за изпуша една, сега ще го свърша, само да изпуша една, хайде да направим една фас почивка, след малко оооох, колко ми се пуши, чакайте да запалим и после пак... всичко това се оказа, че удължава времето за всяко нещо (и лично, и професионално) без да го осъзнавам.

Ако отделяш по 4-5 мин. на цигара, и пушиш 1 кутия дневно, това си е 1 час и 40 мин. дневно, и половин кутия да е, пак е около час дневно, който може да се използва за толкова много неща Simple Smile

# 86
  • Мнения: 4 418
Колко дрехи щяхте да изгладите, ако не беше тая дискусия тука, замислете се!  Laughing

# 87
  • Мнения: 46 492
Абсолютно си прав. Въпросът е защо да си запълваме свободното време с излишни неща Mr. Green

# 88
  • София
  • Мнения: 17 259
Господи, как мразя да гладя!
Абсолютно съм наясно, че семейството ми ходи негладено и му личи, но ми е много назад в приоритетите това. И много ме е яд на мене си де, не го отричам.
Добре, че мъжът ми си глади ризите, та ми е хубав и спретнат  Heart Eyes Аз веднъж в седмицата се прежалвам да мина моите 2-3 ризи, ама с много мъка и голямо нежелание.
Децата обаче, горките деца. Синът ми, слава богу, като всеки тийн, ходи с дънки и суичери сега, но лятото като е с тениски гледам да се насиля да му ги поизглаждам, ама е факт, че го правя като котката с опашката. На щерката за градина просто ми се струва катастрофална загуба на време да гладя рокли, блузи и клинове, като ще се овъргаля 2 пъти по земята и дотам. Ако е за излизане, стискам зъби и гладя  Mr. Green
Обаче съм направо омагьосана, когато я е гледала свекърва ми за няколко дни и всичките й дрехи са прекрасно изгладени и подредени - ето такава домакиня искам да бъда  Heart Eyes
Сега като я чета тази тема и малко се засрамвам и ще взема този уикенд да изгладя.

# 89
  • Мнения: 11 063
Не гладя. Случва се да извадя ютията 1-2 пъти в годината. Когато се налага строго официално облекло (рядко), ни ги гладят в кварталното ателие за химическо чистене и парно гладене. То повечето подобни тоалети не се и перат в домашни условия, реално погледното.

Имам въпрос към форумките-машини, които от 5 сутринта до 10 вечерта са нон-стоп на поточната линия. Какво правите с графика, когато се разболеете, например?
Има разни варианти по скалата - от тежко боледуване, когато човек спира работа (но пък грижите по децата и къщата няма как да спре) до такова на крак, което не изисква задължително болничен, но пък човек има нужда от повечко сън и грижа за себе си?

Ако и тогава гладите и готвите тристепенно меню, ще ви призная за свръхчовеци.

Общи условия

Активация на акаунт