Счупих живачен търмометър

  • 1 110
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 349
Без да искам счупих термометъра докато го тръсках да сваля скалата надолу.Събрах това, което намерих ,но съм сигурна че има още.Сигурно по фуги или другаде......... newsm78.Изчистих с прахосмукачката и изхвърлих торбичкато ,но има още.........знам.Идеики с какво мога да го намеря, чувала съм с магнит.Проблема е ,че сме в къща -дюшеме, килими, пътеки, един куп глупости,няма как да изнеса всичко за да го намеря Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 781
Спокойно, не се притеснявай!Аз  родилното в деня на изписването бях заспала с термометъра и като се събудих/Естествено съм забравила,че още го стискам/ падна и се счупи, а бебетата -мойто и на още едно момиче, бяха в стаята.Веднага изтичах при лекарите,те ми казаха, че количеството живак в един термометър е много малко и не може да навреди.Дойде една самитарка, смете го с метлата и това е .

# 2
  • Мнения: 9 074
Това е може би стотната тема за счупен живачен термометър  Crazy
Не се притеснявай, просто събери колкото можеш, от количеството което е в термометъра, нищо не може да стане, прекалено се всява паника с този живак. Аз като счупих така 2-3 термометъра, накрая се стегнах, па си купих един дигитален, ела да видиш чупи ли се или какво  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 574
Бяха споменали да се посипе с брашно и да се дообере.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 880
аз измих с калиев перманганат, а след това посипах със сяра на прах от аптеката (ходих и питах кое е най-ефикасното в моя случай)
сипвах и брашно, бе направо изперках като се случи..може би и мойто е прекалено, де. и мен ме успокояваха, че нямало страшно, ама като знам Ники как пълзи и пипа и лапа всичко...
с хляб също знам, че се събират много добре.

но в аптеката ми казаха, че най-доброто е сяра.

# 5
  • Мнения: 574
Уф , верно бе сяра беше , ама казваха и за брашно, но не е толкова ефикасно.

# 6
  • Мнения: 1 428
Иаз скоро бях счупила,та се ошашавих не заради друго,ами заради детето.Посипах с брашно,обрах с парцал.После със сяра и пак с прахосмукачката,за което много ме е яд,защото още мирише на сяра като я пусна.Изпрах килима и ми се наду и отлепи паркета от търкане и миене.след това разбрах,че нее толкова страшно,само дето два дни се спуках от чистене.Важно е да оставиш врати и прозорци за една вечер и живака сам ще се махне-изпарява се.Но трябва да стане течение в стаята.
АЗ като казах на една баичка комшиика че съм счупила термометър и се убих от чистене тя ми се изсмя.Едно време са давали на децата си по едно зрънце живак,когато са много изплашени,да им минел уплаха. ThinkingЕ тва направо ме уби Joy Joy Joy Shocked

Общи условия

Активация на акаунт