Ноктите! Как да ги режем по-лесно?

  • 5 435
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 412
 Здравейте, много трудно режа ноктите на дъщеря ми , тя е на 8 месеца. На ръцете се справям горе- долу , като заспи , но на краката ми е изключително трудно много мърда и си размахва пръстчетата страх ме е да не я порежа. Дайте идеи вие как ги изрязвате?

Последна редакция: вт, 17 фев 2015, 10:03 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 141
като заспи изчакай дълбоко да заспи 10-15 мин и тогава действай Simple Smile

# 2
  • Мнения: 116
Синът ми е на 2 години и 4 месеца и все още рязането на нокти е кошмар. Понякога се лъже, че и двамата си режем ноктите и г/д ги изрязвам без много драми. Когато беше малък, докато му давах шишето с мляко, баща му режеше ноктите. Като започна много да мърда общо взето днеска изрежа едно пръстче, утре друго и така.  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 902
като заспи изчакай дълбоко да заспи 10-15 мин и тогава действай Simple Smile

+1
Аз така и подстригвах

# 4
  • Мнения: 13 527
Само като заспи, както правиш ти и както вече са ти дали съвет. Моя син  на 3 г. вече голям пищеше като животинче. Дядо му се караше с мен като го правех.

# 5
  • Мнения: 6 764
С бебешка нокторезачка, остра е и реже бързо. От малка режа ноктите като е будна. Нарочно не искам да е заспала, за да вижда какво става и да свикне. Вече стои като ги режа, давам да пипне нокторезачката. В едната ръка играчка, после сменяме. На краката мърдуни повече, но пеем, играем и се залъгва. Не пищи и не реве. Това е засега поне, ще видим нататък.

# 6
  • Мнения: 1 412
За сега използвам бебешката ножичка на NUK

# 7
  • Мнения: 56
Аз ги режа с бебешка ножичка на Чико,когато е заспала(особено на краката) или докато я държа в мен и гледа песнички на компютъра.На 1 год. и 1 мес. е.Но наистина,откакто и дадох да разгледа ножичката и пилата,е доста по-спокойна.Не че я е било страх от тях,но от голямо любопитство да ги види,не стоеше и секунда. Laughing

# 8
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Моят опит с бебешките нокти е - никога като спи детето. От бебе го вземах в мен му режех ноктите, бавно и внимателно. В началото не успявах хубаво да ги изрежа, защото бебетата много мърдат, но с течение на времето детето свикна, някъде след годинката. Броях пръстчетата, казвах, че сега ще направим ноктите красиви, няма да са черни и т.н.
На краката по същия начин, вземах го в мен, свивах крачето и бавно и леко режеш.
Имаше период, в който искаше да вземе ножичката, тогава повече внимавах. Имаше и период, в който не режех всички нокти на веднъж. Гледах да правя процедурата след събуждане от сън, че тогава детето беше най-спокойно.
Моят съвет към майки с малки бебета е - не режете ноктите докато спят или поне не всичките. Нека детето свиква от бебе с тази процедура. След време ще ви е по-лесно, децата сами ще дават да им режете ноктите. Peace

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Моята седи все едно е в студио за красота. В началото беше трудно, но сега / и ние сме на 8 месеца/ няма проблем.

# 10
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Моята седи все едно е в студио за красота. В началото беше трудно, но сега / и ние сме на 8 месеца/ няма проблем.
newsm10
Познато ми е, разпреваше пръстите и чакаше, нищо че е момче. hahaha hahaha hahaha
Сега вече сам си носи ножицата и я прибира.

# 11
  • София
  • Мнения: 923
и аз докато спеше ги режех, сега вече стои мирно и после се кефи, че е готина и хубава  Peace

# 12
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Сядам зад него, хващам му ръчичката и режа с бебешка нокторезачка. Така вижда какво правя.
На краката пак съм зад него и пак по същия начин. Просто да вижда, че режа нокти и не е нещо кой знае какво.
С големия беше по-трудно, но към две години започнах да му давам една нокторезачка да държи той, но не обърната и да може да се пореже, а аз му ги режех с друга нокторезачка. До скоро така беше, "искам си и моята резачка"  Laughing

# 13
  • Варна
  • Мнения: 230
В началото режех докато спи, но не продължи дълго. От тогава (в момента синът ми е на 9 месеца) се възползвам от това, че не му давам да гледа телевизия, и съответно като види пуснат телевизор е почти като препариран. Simple Smile Та докато режа нокти само, давам му да гледа Baby TV или нещо от сорта.Слагам го да седне в мен и така режа. Е, вече и това започва да губи очарованието си, пак мърда. Не съм му давала да държи и разглежда нокторезачката, но идеята ми хареса, ще пробвам.

# 14
  • Мнения: 1 807
Режа му ноктите докато е в столчето за хранене, след като се е нахранил, че тогава е по-спокоен. На ръцете ми е по-лесно, ползвам детска ножичка със заоблен връх.

Общи условия

Активация на акаунт