Бременност и жълто-зелено течение БЕЗ мирис, парене, сърбеж и дразнене

  • 24 066
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Здравейте, момичета. Бременна съм в 7 седмица.  Засега всичко е нормално, има сак в матката и чакам следващ преглед.

Появява ми се обаче от време на време жълто-зеленикаво течение (по-скоро буквално като сопол или белтък, не точно течение , -извинете за натурализма  Embarassed- без мирис, нямам болки, парене, сърбеж и др. През останалото време имам бяло течение, не и зацапване...
Освен обичайните бременни симптоми - гадене, напрегнати гърди, умора и след 12-часов сън, нямам нищо притеснително, освен може би това течение.

Четох много теми, но навсякъде то е придружено от лош мирис, сърбеж и пр. При мен няма нищо такова. newsm78
Някакви предположения?
Има ли мама със същия проблем?

# 1
  • Мнения: 4 500
по-скоро буквално като сопол или белтък
типично за овулацията, но това пък не е типично
жълто-зеленикаво течение

 newsm78

# 2
  • Мнения: 13 490
Консултирай се с гинеколога си.

# 3
  • Мнения: 47
Ами да ви кажа какво стана, за да не се чуди някоя мама при сходен проблем.

Бременността ми се развива успешно въпреки зелено-жълтото течение и съм вече в 12 седмица. Микробиологията показа, че имам гъбички - странно какви, като не сърбят и не миришат.  Mr. Green

Предписаха ми Клотримазол. От утре ще го слагам.
Това е, стискайте палци тази бременност (след кухо яйце) да е успешна. Е, бай дъ уей, не съм и първа младост (даже хич, от гледна точка на човешката репродукция  Mr. Green), ама не ми личи...  Laughing




# 4
  • Мнения: 4 500
Клотримазола е много добър, поне при мене действа добре. 6 или 12 глобули ти дадоха?

# 5
  • Мнения: 47
Каза ми да слагам 6 и да приключа. Би трябвало после пак да ми се пусне микробиология, ама ще видим... Синът ми след раждането имаше страшен конюктивит, после четох, че може и да е било от гъбички, ама тогава никой не ми пусна изследвания преди раждането.
Сега ще съм по-осторожна, живот и здраве...

# 6
  • Мнения: 4 500
Всичко ще е ОК. И аз съм слагала 6, но още след 2-рата, максимум 3-та е доста по-добре положението. Редно е да ти пусне и нова МБ след това, но за съжаление това вече го смятат за екстра  Confused
Аз комбинирах и с крема външно.
Успех   bouquet

# 7
  • Мнения: 47
Благодаря ти!  Hug
Първоначално лекарката искаше и крема да ми предпише, но като разбра, че нямам никакви сърбежи, се отказа.
 

# 8
  • Мнения: 4 500
 Hug Лека бременност ти желая  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 47
Много ти благодаря! Дано...   bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт