Индивидуални ортопедични СТЕЛКИ

  • 30 057
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 184
Старата тема, за съжаление в "На пазар" http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=283588.0;topicrefid=20
Писана е от 2008 г. до 2014 г. и е безценна, защото сериозни потребители проследяват през годините какво се случва с техните проблеми и с избраните ортопедични стелки.

Прочетох темата наведнъж и личните ми изводи са: няма идеални стелки за всички, въпрос на късмет е!

Към момента индивидуални стелки могат да бъдат изработени в (по азбучен ред):
Горна баня
"Плантограф"
"Ортотех"
и тн.

"Ходи леко" не знам дали предлагат индивидуални, но правят компютърна диагностика и определят тяхна стандартна стелка в най-подходящ вариант. Цена 80лв.

Много ценни постове в посочената тема са на ganevv
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=283588.msg27671695#msg27671695

"Защо си мислите че използването на "скенера", който в случая действа само като фотоапарат, е знак за професионална работа? Не се заблуждавайте, професионално е да се свали отпечатък на ходилото с гипсов бинт, като се използва ефекта на Джак, а именно- повдига се палеца докато бинта започне да втвърдява. Ефекта е че при повдигането на палеца, надлъжният свод заема правилната си позиция в нужната височина. Това е професионално, а всичко друго е стремеж към серийно производство. Аз работя с тези скенери софтуери и фрези, всичко там зависи от човешкия фактор, тоест от човека който използвайки софтуера поставя шабончетата които повдигат сводовете, след това фрезата следва това което Човека е задал. Не говорете глупости, моля ви. Стелките по гореописания метод струват 40 лв. а с компютъра 70лв. Разликата се дължи на заблудата ви кое е и кое не е професионално "

Аз не можах от тази тема да взема никакво решение. Ако господинът отговори дали в Горна баня изработват по посочения от него метод, ще отида там.

Някой правил ли си е такъв анализ на походката? http://orthoteh-bg.com/%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7-%D0% … 0%B0%D1%82%D0%B0/

# 1
  • Мнения: 19 289
Някой да има инфо за актуалните цени на стелките в Плантограф?
Последно кой начин е най-добрият за сваляне на отпечатък и къде?
Искам утре да водя човек с дюстабан някъде за стелки и нямам много време да разучавам. Не е минавал през ортопед.

При щерката наоравихме стелки при др Кацаров. Нямам впечатления все още. Засега знам само, че са огромни. Направо недоумявам в какви обувки ще ги слагаме. Успях да ги пъхна в едни, които са два номера и половина по-големи от нейния номер.

# 2
  • Мнения: 51
Малко да "събудя" темата...  Flutter
Тъй като се оказа, че имам 3-та степен плоскостъпие и страхотни болки в десния крак като следствие, ми се наложи да си купя ортопедични стелки. Поръчах си индивидуални, тъй като се оказа, че имам разлика в двата крака. Та, да споделя опита си:
Първоначално мислех да се насоча към Плантограф-а на Казбек, но срещнах доста противоречиви мнения за компютърната диагностика, и в крайна сметка се отказах.
Следващото място, което привлече вниманието ми, беше Ортотех. От там ми предложиха два варианта - френски стелки, чиято изработка струваше над 100 лв., и български стелки за 55 лв. с гаранция 8 месеца, които ми се сториха доста неиздръжливи като материя. Отказах се и от там.
В крайна сметка се спрях на Орто България, за които някой беше писал в старата тема. Ето го и сайтът: http://www.ortobulgaria.com
Магазинът им в София се намира срещу Александровска болница, близо до спирката на тролеите. Освен изработка на индивидуални стелки, фирмата предлага и универсални модели от естествена кожа, които ми се видяха доста елегантни. Жената в магазина ми взе отпечатъци и отливка на краката, и стелките станаха готови за седмица (по принцип, срокът за изработка е 10-15 дни, но явно не са били много натоварени  Wink ).  Струваха ми 65 лв. общо с консултацията. Материалът на изработка е някакъв твърд корк отдолу на стелката, а покритието отгоре е от нещо, наподобяващо ненабъбнала пяна, с дупчици за проветряване. Дадоха ми и инструкция как да ги нося - първия ден се носят 5 мин. и постепенно времето се увеличава по схема, за да може ходилата да "свикнат", без да се получат болки или мазоли. Аз ги нося вече пети ден, в началото ги усещах доста, но днес вече почти "заспаха" на краката ми. Доволна съм за сега, болките в коляното и в глезена ми изчезнаха буквално на момента.
Единственият, но за съжаление много голям проблем е, че трудно се намират обувки, на които тези стелки да пасват, тъй като в задната си част са по-високи, което доста повдига крака, и обувките хлопат. Да не говорим, че задължително обувките трябва да са с един номер по-големи, от тези, които обикновено се носят, а аз нося номер 40  Crazy Жената в магазина по принцип препоръчва от универсалните им стелки, тъй като те не са така обемни, и пасват и на по-елегантни обувки. Условието, разбира се, е да няма разлика в ходилата, или ако има, да е минимална.

Това е от мен, надявам се да съм била полезна.   Sunglasses

# 3
  • Мнения: 13 239
Някой дали си е правил този анализ на походката да даде отзиви

# 4
  • София
  • Мнения: 6 005
Аз моите си ги правих в Горна баня. Но вече са доста износени и се оглеждам за нови, но Горна баня ми е далеч.
Иначе съм доволна от моите, поръчах си 40ти номер и ми влизат в обувките 40ти номер. С тях нямам болки в краката, не ги усешам изобшо и тн. Само се чудя, ако си направя на друго място дали ще излезнат толкова сполучливи.  Tired

# 5
  • Мнения: 13 239
Интересувам се по принцип за дъщеря ми, носи стелки вече 10 години, минали сме почти навсякъде,от тук изброените, последно купувахме от един магазин на ул.Дедеагач в близост со здравната каса, на някаква немска фирма вносител. В общи линии здравината е еднаква, мисля че по важното е да е точния вид който трябва
Като яло се амортизират всички за около година година и половина.
Обаче последния път като я видях е почнало да и изхвръква малко кокалчето и сега като си дойде ще ходим пак по ортопеди.
Затова се интересувам от това изследване за походката, че като беше малка правихме доста време упражнения за походката, но ми се иска пак да се види може би.
Оф и нещо ми се е развихрило въобръжението да няма връзка със стелките

# 6
  • София
  • Мнения: 9 911
Някой пробвал ли е тези (300лв)

- с динамично вземане на данните? Кинезитерапевта ми ги препоръча и мисля да скоча в тях, но първо исках да видя за по-евтина алтернатива. http://www.eurovita.bg/bg/sistema-za-ortopedichni-stelki
 
В Горна баня пак ли е Ортотех, както на  /ул. Константин Иречек 1, до Пирогов/  - казаха ми, че често сменяли ортопедите на последното... цените са 50 и 110лв  newsm78
http://orthoteh-bg.com/контакти/

Последна редакция: нд, 23 окт 2016, 10:53 от Starrydream

# 7
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
И на мен ми предстои избор. Та да е запиша при вас.

# 8
  • Мнения: 19 289
Ние пуснахме стелки отново при др Кацаров от Пирогов, но той е детски ортопед. Взема се отпечатък на скенер. За възрастни не знам къде е добре да се направят. Новото, което ни каза е, че трябва да ги носи дори и вкъщи в домашни пантофи.

# 9
  • Мнения: 23
Искам да попитам, дали някой може да ме насочи и има добри отзиви за Варна-компютърна диагностика за индивидуални стелки. Дъщеря ми от 8 години носи силиконови, но вече е време да се сменят, тъй като крачето и порасна. Ще съм благодарна, ако ме насочите.

# 10
  • Мнения: 1 825
Аз съм със стелки от Ортотех, нося ги, но не усещам голяма разлика.Кокалчетата и на двата крака ми са подути.Ходих на ортопед(уж известен) и първото което ми препоръча бе операция,след това спомена за ортопедията Ортотех.
Като ходя продължително време също ме наболват краката, особено левият( той на по-късен етап му се поду кокалчето).
Плантографията и на двата крака показва пропаднали сводове.
Та мисълта ми е, че и да носиш стелки пак ефекта не е голям, поне при мен.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 911
От Евровита ми изработиха. Скъпи са, но са най-добрите които съм носил. Данните ги взимат динамично, не е само отпечатък в  стоеж.
На Ортотех не съм пробвал.

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Аз нося вече и съм доволна. Ако има артритна промяна в ставите и болка,"кокалче" също, стелките не решават такъв проблем. Но определено е по- добре с тях на стъпалото и гръбнака.  

# 13
  • София
  • Мнения: 6 005
От Евровита ми изработиха. Скъпи са, но са най-добрите които съм носил. Данните ги взимат динамично, не е само отпечатък в  стоеж.
На Ортотех не съм пробвал.
Какви са горе-долу цените в Евровита - за преглед и изработване на стелки?

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нося още Плантограф-ските. Не помня от колко време, по предната тема ще излезе.

Не мисля, че са променили формата си.
От 4-5м ги нося в зимните си боти. Днес набързо изтичах до кварталните магазинчета с есенните ми обувчици. Ми заболя ме кракът. А принципно ходя с тези обувчици и без стелка и без болка. Но явно след дългата зима съм свикнала със стелките.
Та, с две думи - все още доволна от Плантограф-а.

П.П: аз съм с паднал, но напречен свод. Други?

Общи условия

Активация на акаунт