ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ! Какво сме направили до сега?

  • 587 939
  • 2 270
  •   1
Отговори
# 2 265
  • Мнения: 79
Здравейте,

Присъединявам се към вас! На 28 години съм, а моят партньор е на 29 години. Опитваме от 9 - 10 месеца, като след вторият месец, започнах да следя овулация през приложение и лентички. Откакто се помня имам редовна менстурация - 28 дни, винаги като по часовник. Овулацията ми и на лентичките, и в календара, в който проследявам съвпада точно на един и същи ден.

Не сме започнали да посещаваме специалист и съответно все още не сме правили никакви изследвания.

За съжаление след 10 месеца опити, все още не сме видели двете чертички и вероятно скоро ще се наложи да започнем с посещения при репродуктивен специалист.

# 2 266
  • Мнения: 1 050
Преди това не е лошо да пуснете една спермограма за мъжа и полови хормони за жената. Тук има теми, в които изследванията могат да бъдат разчетени доста компетентно...
Здравейте,

Присъединявам се към вас! На 28 години съм, а моят партньор е на 29 години. Опитваме от 9 - 10 месеца, като след вторият месец, започнах да следя овулация през приложение и лентички. Откакто се помня имам редовна менстурация - 28 дни, винаги като по часовник. Овулацията ми и на лентичките, и в календара, в който проследявам съвпада точно на един и същи ден.

Не сме започнали да посещаваме специалист и съответно все още не сме правили никакви изследвания.

За съжаление след 10 месеца опити, все още не сме видели двете чертички и вероятно скоро ще се наложи да започнем с посещения при репродуктивен специалист.

# 2 267
  • Мнения: 219
Днес на рутинен преглед ми откриха някаква сянка в матката. Лекарката каза, че е честа причина за аборт и по-добре да не правим опити докато не изчезне. Каза че вероятно със следващ цикъл ще изчезне. До сега не съм имала такава сянка и дори не знаех за съществуването на такъв проблем, а смея да твърдя, че често се преглеждам. На какво се дължи и наистина ли често води до риск от аборт?

# 2 268
  • Мнения: 3 156
Предполагам, че е говирила за полип (щом може да изчезне)
https://bahceci.com/bg/blog/polip-na-matkata-simptomite-za-koito/

# 2 269
  • Мнения: 195
Здравейте!
Включвам се с нестандартен ( или пък не) въпрос и не бях сигурна къде точно да го задам. Моля да ме насочите, ако тук не е правилното място.
Планираме от м. Януари да започнем опити за бебе, тъй като наскоро бях оперирана от миоми на матката.
След рутинни прегледи ми откриха Хашимото и хипофункция на жлезата, като се консултирах с ендокринолог и ме посъветваха да започна хормон, ако планирам бременност.
Днес получих хормонални изследвания и естрогена и прогестерона ми са в ужасно състояние. След четене разбрах, че мога да имам трудно зачеване, а ако има такова, то бременността да бъде проблемна.
Бих искала да се допитам до Вас, към какъв лекар следва да се ориентирам и дали е по-добре да го направя преди евентуална бременност ( предвид хормоналните проблеми, особено и половите)?
Обикновен гинеколог, репродуктивен лекар, само ендокринолог? Много съм объркана кога кой лекар трябва да се посети.

Благодаря ви много.

# 2 270
  • Мнения: 1 099
Аз бих отишла само на ендокринолог.
И определено няма полза от притеснения преди да сте почнали опити, напротив самонавиваш се, че няма да стане, което определено пречи на психиката ти.
Ако си под 30г, на твое място бих се обърнала към репродуктивен специалист след минимум 1 година неуспешни опити. Ако си над 30, тогава още след 7-8-9 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт