суха кожа при бебе на 20 дни

  • 7 067
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте дами. Искам да споделя един проблем, който от няколко години ме притеснява. Първо искам да кажа, че съм таткото на двете си деца (момчета). Проблема ми е следния: Баткото е роден на 11.11.2009г. И от тогава насам кожата по краката от коленете на долу е много суха и стои на люспи, както и по корема под пъпа до слабините. Мазали сме го със зехтин, мляко на хип, чико и най на края А ДЕРМА от последния продукт имаше ефект но при мазане по 4-5 пъти на ден една тубичка отиваше за седмица а тя е 47лв. Ок но така мазах  около 2 месеца до толкова успях да устискам финансово и след като спрях люспите се появиха отново. Сега проблема се поваря и при второто, което е само н 20 дни. В момента го мажа с бюбхен мляко от седмица и ефект има до като попие млякото 3 часа по късно при следващото мазане все едно че не съм мазал. Дайте съвет МОЛЯ ВИ!!! До като е още малък

# 1
  • София
  • Мнения: 38 392
Отидете на доктор да ви постави диагноза. Но ако е атопичен дерматит или псориазис, ще се разправяте с него доста дълго време. Има и по-евтини и ефективни продукти. Пробвай серията на др. Тайс, примерно.
И ела ако искаш в темата за АД.

# 2
  • Мнения: 6
С баткото съпругата ми го води при кожен и изписа а- дерма и хапчета, които не намерих в цял Бургас не си спомням как се казват но знам че са около 60лв. Попитала я имали някои с такъв проблем и казала а баща си (тъста) и отговора на лекарката бил АМИ ТАКА ЩЕ Е НЯМА ДА СЕ ОПРАВИ. Е как така няма да се оправи хората какви ли не болести лекуват ние с една кожа не можем да се справим. Онзи ден водим малкия при личния, защото беше казал като стане на 20 дни го докарайте. И като го видя думите му буха: И ТОЙ КАТО БАТКОТО ПИСНАМИ ВЕЧЕ

# 3
  • Мнения: 6 762
Добър дерматолог ви трябва. Бебчето е малко, ако от сега му се назначи правилното лечение, няма да се стига до ситуацията на баткото. Бюбхен не е козметика за деца с проблемна кожа. Зехтин и т.н. ако има кожно заболяване въобще няма да имат никакъв ефект.
Дерматитите са наследствени и упорити (ако е това). Кожният не ви ли каза за какви храни да внимавате, дрехи да носи само памучни и т.н?
Намерете наистина добър специалист. И ние първо попаднахме на кожен, който само влоши нещата и мънкаше, че щяло само да мине. Добре, че отидохме при друг.

Последна редакция: сб, 14 фев 2015, 11:59 от Radeva-87

# 4
  • Мнения: 6
Е някой ще ми препоръча ли добър дерматолог във Бургас?

# 5
  • София
  • Мнения: 38 392
За съжаление това е истина. Тези кожни болести не се лекуват. И аз се боря в момента с проблемите на малкия.

# 6
  • Мнения: 1 679
аз бих препоръчала Светлана Бянова, в 3та поликлиника но не знам кога приема по здравна каса. Много съм доволна от нея. Да не би да е на гъбична основа това лющене Rolling Eyes Само предположение..

# 7
  • Мнения: 6
И аз един комшия ми хвали тази лекарка. Имал някакво петно и го оправила. И за Йотова съм чувал добри отзиви но смятам и двамата да ги водя при Бянова. Ако и тя не оправи проблема карам ги при Праматарова до пожарната имала кабинет. И там ако не се получат нещата резервоара до дупка и към военната в София и там ако не стане не знам как ще си лягат с гаджетата като пораснат

# 8
  • София
  • Мнения: 982
Правилно са Ви казали, че не се лекува дерматита, но има начини да се държи под контрол. При нас дерматита се отключи след като купихме аквариум с рибки. Обикновенно пиковете се провокират от определени дразнители (храна, прах, препарати, мокри кърпи, дезедоранти и др.), така че е хубаво да си записвате при баткото с какво се храни за да изключите храни след който се появяват раничките. А-дермата е найстина скъп продукт, но влияе много добре. В момента са пуснали промоция по аптеките млякото за тяло с пяната за баня за 41 лв.

# 9
  • Мнения: 6
Забравих да спомена че баткото го мазах и с мустела и джинджира но ефект 0 Как може точно тази болест ако изобщо е болест да не се лекува че то днес мъжете стават жени и обратно аман

# 10
  • Мнения: 1 679
също съм с дерматит, но Бянова ми препоръча курс на лечение след който от година и половина съм в ремисия.. Дано и вие уцелите

# 11
  • Мнения: 6
Искам да отбележа при баткото това състояние е през есенно зимния сезон и личния ми каза да го водя повече на плаж дори и на лугата на солниците

# 12
  • София
  • Мнения: 7 984
Характерното за дерматита е, че се активизира през студените месеци. Забелязала съм по моя син, че януари и февруари е пикът, най-проблемна става кожата точно тогава.
След като баткото е имал, възможно е и при малкото да се появи. Също зависи с какво се храни бебето, особено ако е на адаптирано мляко.
Не мажете бебето безразборно с продукти, вкл. и зехтин. Ако е дерматит, не трябват омазняващи, а силно хидратиращи продукти. Заведете го на дерматолог, той ще определи каква е кожата и какво да правите.

# 13
  • Мнения: 382
И на нас само Адерма ни помогна за сухата кожа,но трябва да се види от лекар дали е само суха кожа или нещо друго.В началото обаче си спомням,че кожата на бебето ми се лющеше и педиатърката каза,че било нормало.

# 14
  • Мнения: 14
Без колебание ви препоръчвам Нахтхерцен балсам на д-р Тайс!  Hands Thumbsup изпитано - за лишеи, грапава суха кожа при бебета и деца, зачервявания. Вече го ползваме само като се обостри състоянието, но може и всеки ден по няколко пъти.

Последна редакция: пн, 23 фев 2015, 22:35 от taro

Общи условия

Активация на акаунт