Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Торонто/Сливен

След половинчасов размисъл най-накрая се престраших да напиша тук каква салата си спретнах тази вечер. Flutter
Значи необходими продукти:

2 твърдо сварени яйца
2 бр кисели краставички
100 гр моцарела
100 гр краве сирене

Яйцата, моцарелата и краставичките се нарязват на малки кубченца и се разбъркват. Подправя се с малко сол, черен пипер, мерудия и сока на един лимон. (Ако мислите, че ще стане кисело, може да намалите броя на краставичките).
Кравето сирене се настъргва отгоре.
Ами това е. Smile Напоследък, веднъж седмично си вечерям с тази салата. Wink

Ако моя продукт не ви хареса, значи са уместни думите на мъжа ми - "Ама какъв е тоя твой вкус, бе..." ooooh!
Цитирай

Аз мисля да пробвам, често ям кисели краставички с кашкавал /моци/.
 Very Happy
Сега ще дам една идея-  всички продукти да се настържат в стъклена купа, така че да се образуват пластове, по естетско ще е!

Може и малко майонеза, но не става за диета.
Цитирай

Торонто/Сливен

А, Хюли, не е лоша идеята. Laughing За пред гости ще е с по-така външен вид. Flutter
Друг е въпроса, на мен колко време за размисъл ще ми трябва докато се реша да я предложа. Embarassed
Цитирай

Малко офф: и аз имам една салата, дето много я тача, кръстила съм я салата Свежест. Публикувах я тук, обаче никой не писа отзиви.  Mr. Green

Копирам я:
Хайде и аз да предложа една съвсем лесна за изпълнение, но много вкусна салата, която аз наричам
салата ''Свежест''.
Необходими са: сварени пресни картофи, прясна краставица, кромид лук /може и пресен/, салата Айсберг и сирене (по желание).
Продуктите се нарязват и смесват в голяма купа, дресингът е стандартен: сол, оцет и зехтин.
По желание отгоре се настъргва сирене.

Аз предпочитам тази салатка без сирене и картофите да са топли, а краставицата студена и хрупкава.
Цитирай

Торонто/Сливен

Хехе, направо  я приватизирахме тая тема ние двете. Wink
Аз обичам всичко що е със сварени картофи и сирене, само искам да запитам - какво е салата "Айсберг"?
Цитирай

София

Че какво й е на салата Smile
Аз обикновено правя домати, лук, печени чушки (чушки от буркан), яйца, сирене, много подправки.
Поне в салатите може да се изпровизира Smile

Мъж ми напоследък стана фен на китайското зеле... на салата. Става и с яйца Smile
Цитирай

Салата Айсберг е сорт салата, която е с по- месести, крехки и сочни листа. Когато е много прясна, листата лесно се чупят, все едно са замръзнали. Също и казват ледена салата.  Най- популярният сорт прилича на малка зелка,

макар, че има и по-рошави и те са по- хубави  Very Happy
Цитирай

BABYLAND

Салата Айсберг е сорт салата, която е с по- месести, крехки и сочни листа. Когато е много прясна, листата лесно се чупят, все едно са замръзнали. Също и казват ледена салата.  Най- популярният сорт прилича на малка зелка,

макар, че има и по-рошави и те са по- хубави  Very Happy

...нея ли я продават по 3 лв. бройката /аз я купувам от "Фамилия"/??? Ако става въпрос за тази салата я харесам - много е крехка,  вкусна, но е адски малка!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.