Съпруги на военнослужещи - 10

  • 47 700
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 412
Благодаря за новата тема! newsm51
Нямам какво да пиша, но ви чета с удоволствие. При мен е работа-вкъщи.
Ходи ми се на почивка и се замислям за Калероя /имаме си разни заболявания/. Трябва да проуча как са нещата там.

# 16
  • Мнения: 1 726
Благодаря за новата тема   bouquet

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 9 707
ММ и едно другарче са писани да ходят на санаториум в Банкя през май. Моят иска да отидат двамата, за да не му е скучно сам, другият се дърпа. Аз нямам против, половинката на колегата също, обаче той не щял да ходи на санаториум. Брей какви мъже имало на тази земя.  Grinning

И на мен ми се почива, но няма да е скоро.  Sad

# 18
  • Мнения: 22 430
simpatiuh4e, грешно съм те разбрала. Simple Smile

dafinov list, за Калероя е късно вече за тази календарна година през военните.
През НОИ трябва да провериш, тази година искаха да се отказват да работят с тях, но не съм гледала как стоят нещата.
На свободно, ако нямаш връзки, почти абсурд да успееш да отидеш.

# 19
  • Мнения: 2 412
Sesylle newsm09. Как така свършили? Изобщо кога има места там? Какъв е тоя санаториум в Банкя?

# 20
  • Мнения: 22 430
Sesylle newsm09. Как така свършили? Изобщо кога има места там? Какъв е тоя санаториум в Банкя?

Ами това си е санаториум и съответно е със статут сходен на този на болница. Не е почивна база и достъпа не е свободен, както до почивните бази.
Ако имаш заболяване, което може да се лекува в Хисаря (има си списък на заболяванията), установи се при военен преглед...след това ти пишат предписание за санаториум. Това обичайно се случва септември-ноември месец. Изпращат се в София и януари месец се връщат по поделенията, разписани вече от началниците там.
Тогава ти определят и месеца, в който ще отидеш на лечение.
А от самия санаториум ти определят датата.

Другият вариант е през НОИ, отново трябва да имаш заболяване установено от личния лекар, документация за провеждано лечение, терапии и т.н. С тях вече се отива в НОИ, пише се молба, разглеждат се документите ти от лекар и той преценява дали да отидеш, или не.

3ти вариант за военните санаториуми - свободен прием.
Звъниш и те ти казват, че всичко е пълно и нямат места. Simple Smile
Ако имаш късмет, може да има някое място. За тази цел звъниш след 10то число всеки месец.

# 21
  • Мнения: 2 412
Sesylle  bouquet, благодаря за изчерпателния отговор.

# 22
  • Мнения: 651
Sesylle благодаря за новата темичка  Hug
И аз понеже съм си вкъщи нямам нищо за споделяне. Тази година няма да взимаме карта, защото малкия ще е живот и здраве на 8-9 месеца и се притеснявам. Общо взето нищо не чакам към момента - ни местене, ни почивки, ни занятие.
На болните пожелавам да се оправят по - бързо!
Пожелавам голяма активност през нова тема   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 8 374
Здравейте военни момичета! Ето ме и мен. Simple Smile Добре съм ви заварила.
СЕСИЛ, благодаря за новата 10 тема. Прекрасно би било, да я изпълним с хубаво съдържание, да споделяме весели случки, да има много празници, но живота не е низ само от смях и веселие. Живота е пъстър. Хубаво е, че я има темата, че има къде да сподели човек страхове и тревоги, да поиска съвет, да получи помощ. Да сме живи и здрави и хубавото да е много!
СЕСИЛ, тези цветя са за теб Hug



Ей, колко много мацки се разписаха днес-ТОНИТА, МАМАКЪТИ, СИМПАТЮХЧЕ, ДАФИНОВ ЛИСТ, СТЕФ, РАДИНКА, КАТИВИТА, ВИЛИ МОТОВИЛИ, ДИДИ_БИЛИ, DUNDI, SAD_WOMAN, ARMYHOUSEWIFE, GREEN EYES.  Hug

РАДИНКА, дано да повлечеш крак и темата ни да е все така посещавана. Не се чуди, че мъничето е будувало нощес-правило си е дискотека newsm32. От мен един съвет сърдечен Simple Smile Спи ли детенцето, да спи и мама. Няма значение кое време е. Така учех и снахата, и дъщерята.

ДИДИ_БИЛИ, дано каката ви бързо оздравява и дано успееш да запазиш малката. Трудна задача, но ти го желая от сърце Hug

DUNDI, вържи му един GPS на гаджето, та да не се губи. А ти като си навигатор що го пускаш сам Simple Smile

МАМАКЪТИ ли казваше, че ходи на зъболекар само по принуда? Недей така, бе миличка. Нали и зъболекаря деца храни. Ако всички пациенти са като теб паяжина ще ми хване вратата на кабинета Simple Smile ЛОЗУНГ: ОТ КАРИЕС И НЕГОВИТЕ УСЛОЖНЕНИЯ - КЪМ БЛАГОДЕНСТВИЕ! hahaha tooth tooth tooth

Е, хайде стига за днес. Сега ще направя нещо набързо за вечеря и после-релакс. Ще си дълбая мозъчните гънки със Судоку.
Хубава вечер на всички.  wavey



# 24
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Привет от Боровец, момичета!  Днес беше разкошно време, но тази вечер хвана студ. Утре не знам дали ще става за разходки.  Базата е пълна на 100%. Умирам си от жега, добре, че се подготвих с тениски и чехли тази година.
Доста забава се вихри в темата Simple Smile  Снежни поздрави!

# 25
  • Мнения: 2 141
Фло, не съм била аз Naughty всяка година съм 2 пъти при заболекаря на профилактика и почистване на зъбен камък. Аз тези задължителните прегледи не ги пропускам - зъболекар и гинеколог Hug

ФЕЙщица приятен престой ти пожелавам. Ние имаме приятели, които са там сега. Жената хем я предупредих, че е голяма жега, ама не си подготвила тениските и ... не й било особено комфортно, ама .... аз я предупредих smile3521

лека и спокойна нощ от мен на всички ви  bouquet

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 9 707
Flo, че кой мислиш му обясни как да си стигне до новото работно място.  Laughing Ама няма как да го возя дотам, и аз съм на работа. Ама сега му е спокойно, ако се загубел, знаел кой ще го намери.  Joy

Уф, да ви имам проблемите с малките палавници. А ние с тийнейджърките какво да кажем. Моята днес ступала един съученик, който я дразни от миналата година и я обижда. Та утре съм на спявка в училището.  Sad

Хайде лека нощ. Да си пожелаем утре един прекрасен слънчев ден.

# 27
  • Мнения: 2 879
dundi, нали знаеш - малки деца-малки грижи ....  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 911
Лека и сладки ...
dundi73  Hug - сега аз привиквам родители и се чувствам ужасно, а като вземат мен да ме привикват ...  Blush

# 29
  • Мнения: 140
Добро утро, момичета! Този път кафето е от мен  Wink

Общи условия

Активация на акаунт