Интегрираният танц - помогни на Пламен да танцува

  • 5 899
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Запознайте се с Пламен. Той е на 20 години!

Мисля си, че е боец и SURVIVOR, но не от телевизионен формат, а от реалния живот. Зад гърба си е оставил: 16 години, преживени в различни социални институции в България, "справянето" да знаеш, че си сам и не знаеш какво ще стане с теб. Сега живее в общността, на свободен наем - във Варна, работи като касиер в малък магазин, наваксва ... опитва се да наваксва онова, което е пропуснал, помага ми с проектите - а и по този начин е в по-добронамерена и подкрепяща среда, и танцува и мечтае! Учи се да говори за себе си! Да разбира собствената си стойност и уникалност.

Ето го и на това кратко видео: опитам се да го вмъкна в началото, но не тръгва поне при мен:

http://vbox7.com/play:0d9e1a3d9b

Аз съм: Екатерина - специален учител и журналист и родител, а поради "съвършената" социална система в нашата страна съм и почти родител и  на Пламен.

Пиша Ви, за да ви запаля по една по-различна идея. Когато се събират средства за храна и за лечение за деца, е малко ... екстремно... да Ви пиша за това колко е важно Пламен да отиде в Ирландия през март 2015-та, за да репетира с трупата си по интегриран танц CROI GLAN, да научи повече за работата с хора с различни умения, да участва в спектакъл и да създава продукти, които имат висока социална стойност. По време на турнето, разходите му ще бъдат платени, но сега - за репетициите трябва да намери средства сам: за пътни, настаняване и храна.

След това - сме готови заедно да направим презентации, да работим с деца в дневни центрове,  по време на летни лагери, да популяризираме интегрирания подход, да говорим с родители, с учители. Пламен може да участва в реклами на социални услуги в общността, аз работя по международни проекти и съм готова да съдействам на желаещите да участват по програма Еразмус Плюс.

Интегрираният танц е метод на работа, при който танцьори със и без увреждания танцуват заедно и едновременно, под обща хореография и музика. В основана му е съвременният танц.

Пламен иска да направи своя школа по интегриран танц в България и гаранция: ще е пърият танцьор, който работи по този начин!

В момента изчакваме резултата от конкурса на Община Варна / Фонд Култура: там кандидатстваме за заплащане на част от пътните разходи, очаквам отговор и от Посолство на Ирландия, наши приятели от Британски Съвет промотират инициативата, използваме и 2 платформи за групово финансиране.

Писах и на певеца Миро: през лятото Пламен участва в негов клип.

https://www.youtube.com/watch?v=MSt6apLJp8M

Пламен трябва да работи в Корк, Ирландия в периода 12-31 март 2015

Ето малко линкове, но е и достатъчно да напишете името му в google

Мога да изпратя на мейл и копие от поканата, от оферта.

Бюджетът за инициативата е 4000 лева, той трябва да пътува на 12-ти март 2015

Никаква част от тези средства не са предназначени за заплата, за извънредни разходи или за какъвто и да е било разход, който не е пряко свързан с престоя там!

Ще поддържам темата жива.

Преди да реша да я пусна, уведомих и модераторите.

Благодаря Ви за вниманието и желая здраве и успех на всички!

Защо правя това? Сега се усещам като родител, който се бори за детето си. Аз имам увреждане, но ако семейството ми се беше отказало от мен, нямаше да мога и да напиша нещо за себе си в интернет, защото съм се родила преди 41 години.
 
http://us2.campaign-archive2.com/?u=6063892a324515f5632ea918c&am … &e=94a41c2bb5

  http://tramplin.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82/%D0%B8%D … D0%B8%D0%B7%D0%BE

     
http://www.time4invest.com/app/webroot/blog/plamen-liubenov-za-s … o-na-edna-mechta/       
 

Последна редакция: пн, 16 фев 2015, 15:24 от integrated.dance

# 1
  • Мнения: 56

Здравейте отново!


Позволявам си да публикувам номера на банковата сметка на Платформата на неправителствената организация, чрез която набираме ресурсите за нашия проект.

Правим това по този начин, защото е по-публично, а и на сайта има представяне на проекта, още снимки и документи. А и не предоставяме лични банкови сметки.


ЮЛНЦ "Нова Варна"
IBAN: BG22STSA93000022360716
BIC: STSABGSF
Банка ДСК ЕАД

основание за плащане: проект за интегриран танц

Повече информация за проекта можете да намерите на следния линк:

http://tramplin.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82/%D0%B8%D … D0%B8%D0%B7%D0%BE

И една не много приятна, но мотивираща новина: преди около час Международен Женски Клуб отказа да финансира инициативата, дори и частично, защото бюджетът има за годината бил разпределен.

Мотивиращо е, защото продължаваме търсенето!   

Последна редакция: пн, 16 фев 2015, 17:30 от integrated.dance

# 2
  • Мнения: 9 991
Браво на момчето, ще ви разпространявам във фейсбук. Успех !

Защо не виждам обявени сметките на страниците? newsm78 Иначе браво за начинанието.

Последна редакция: пн, 16 фев 2015, 23:36 от adelinda

# 3
  • Мнения: 56
Добро утро!

Благодаря за подкрепата!

Да, сметките не се виждат на страниците, защото платформите zа групово финaнсиране работят по този начин/ оказа се/: от потенциалния дарител се изисква да се регистирира в Платформата, за да има достъп по сметките. Тази задължителна регистрация спира и много хора: нямат време да влизат в нова система за нова регистрация; не желаят в последствие да получават маркетингови мейли за други проекти; имат намерение да помогнат директно;

В ппатформата ТРАМПЛИН, информацията за сметката може да се види оттук:

   http://tramplin.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D … %D0%BB%D0%B8.html

Уточних се с тях, при положение, че някой има желание да подкрепи проекта на Пламен, да напише в основание "проект интегриран танц"

-------------

В time4invest е по-сложна системата: там дори и виждането на инфоирмацията за  сметките/начините за дарение, изисква регистрация.

Моля, нека отбележа, че за 50 преведени лева в time4invest, аз лично платих долълнителни 15 лева: 5 лева - такса банков превод и 10 лева "такса" за закупуване на 50 кредита за финансиране на проекта, които се начислават от самата система. Това е около  1/4 от сумата , но го направих, за да потръгне и да не говоря наизуст.

Защо използваме платформи за групово финансиране? Защото сме хора с достойнство, а стигмата "човек, излязъл от социален дом, със сериозно увреждане /тук направо си казват "инвалид"/, без подкрепа и добро образование" е много силна. Следва: "и някаква разбирачка се сетила да използват добрината на хората и да си събират пари като дават неговата лична банкова сметка". Не, не е  така!

Освен това, в Ирландия отиваме в реална организация, в която работят хора, които обичат това, което правят и искаме да им покажем какво реално сме направили, за да работим заедно с тях.   

В отделен постинг ще опиша информацията за дарение чрез платформата time4invest.       

# 4
  • Мнения: 56
а ето и малко разяснения за "другата" платформа за групово финансиране time4invest. Започнахме с нея - по препоръка, но видях, че е скъпо да се прави дарение така, а и фактът, че е търговска структура, а не неправителствена организация, че сметките не се виждат лесно, а изискват регистрация, отблъсна много хора и там само аз съм все още дарител, плюс още 3 смс-а: за 2 седмици.

Технологията в действие: кратък текст time 334 на кратък номер 1092 или на 3500 смс-а до интегрирания танц

Помните Пламен, от първия епизод на „Големият град” http://vbox7.com/play:0d9e1a3d9b    Той продължава напред и е все така обзет от движението и желанието да танцува и да учи другите на танц и решителност.

Сега гледа напред към Ирландия, защото там ще се включи в трупата за интегриран танц CROI GLAN, ще получи повече познания по съвременен танц, контактна импровизация и работа в група с хора с различни умения. Всичко това е много важно, защото като самоук танцьор Пламен е показал желанието си да учи и да се променя.

Участието му в турне и спектакъл в Ирландия ще му помогне да се срещне с различен тип публика, да се справя с вниманието и очакванията на публиката: умения, които в последствие ще му помогнат да си намери подходяща работа и да бъде възможно най-независим.
Заедно можем да подкрепим мечтата на Пламен, защото в неговото училище по интегриран танц ще намерят възможност за изява хора с различни умения. Ние от МедиаБит ще работим заедно с Пламен за въвеждането на нов продукт – интегрирани реклами и брандинг, в които участват и хора с увреждания, които са експерти в своята област.

Заедно можем да помогнем на Пламен да подкрепи мечтата си.

Проектът му е представен в платформа за групово финансиране. Можете да направите банков превод по сметка:
Тайминвест Груп ООД
ИД по ЗДДС: BG203171080
Банка: Пиреос банк
IBAN: BG14 PIRB 91701 605 005 499
BIC: PIRBBGSF
Основание за плащане: покупка на кредити на N 334


Или с sms на кратък номер  1092 със съдържание time 334 за да заредите профила си с CR 1, на цена от 2.40 лв. с ДДС.   

Само 3500 смс-а делят Пламен от стремежа му: да се включи в обучение по интегриран танц с CROI GLAN след успешния кастинг!


 

# 5
  • Мнения: 56
Благодаря на дамата, която е дарила 10 лева, а и още една моя колежка - още 50 лева. Така в сметката вече има 70 лева. Благодаря Ви! Аз съм обнадеждена, защото не мога да се откажа!   

# 6
  • Мнения: 56
Момичета и момчета,

качих на платформата   www.tramplin.bg  още един документ - списък със входящите номера на проектите към Фонд Култура на Община Варна. По този начин искам да покажа, че инициативата не е с частен характер, а и че правим всичко необходимо и използваме различни възможности да наберем необходимите средства.   

В момента чакаме становището на Комисията.

Пиша Ви, за да знаете, че сме ангажирани и работим, а и не искам да пусна такава тема и да "изчезна".

Промених и заглавието, защото всъщност, дори и когато научаваме повече за интегрирания танц и за борбените хора сред нас, ние танцуваме заедно! 

# 7
  • Мнения: 56
Да танцуваме заедно с Пламен, а и с други хора, които обичат музиката и танца и са смели да ни го покажат!


Благодаря Ви, че споделяте проекта и следите развитието му!

Наред с каузите за помощ на деца с увреждания и онези, които имат спешни нужди от лечение, разбирам колко е "розова" инициативата за интегриран танц.

Желая успех на всички, които набират средства за лечение, и успешно възстановяване!

Знам, че и ние ще успеем, защото можем!
В момента, в който получа отговор от Фонд Култура, или Посолство на Ирландия, ще Ви пиша!

 

# 8
  • Мнения: 56
Добро утро и успешен ден!

Моля, популяризирайте инициативата за интегриран танц. Ако качите на FB страниците си, ще бъдем много благодарни!
http://tramplin.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82/%D0%B8%D … D0%B8%D0%B7%D0%BE

Последна редакция: чт, 19 фев 2015, 13:30 от integrated.dance

# 9
  • Мнения: 56
Здравейте!

Преди време Пламен направи този сайт на Street Dance Zoom: това е неформалната група, с която работи с хора с увреждания. А за него е и начин да има идентичност, нещо, което да припознае като "свое". Като се справим с проекта в Ирландия, ще я регистрираме и като организация, която работи в обществена полза.

Когато имаме време, публикуваме положителни новини.

До довечера ще качим на нея и информация за  проекта в платформата tramplin.bg

Преди дни Пламен помести инфо за другата платформа, за която започнахме да работим: time4invest, но даряването през нея е много скъпо: от личен опит казвам, затова потърсих и друга възможност, а именно tramplin.bg, и "раздробих" бюджета: общата сума от 4000 лева е значителна, а и търсим от различни източници!

Благодаря за съветите и за добронамереността!!

https://bg-bg.facebook.com/pages/SDZ-Street-Dance-Zoom/1376659255936343?=stream

Пламен ще добави описание на инициативата в тази FB страница!

Промених и описанието на проекта за интегриран танц в платформата tramplin.bg - приложих и номера на на банковата сметка в основния текст. 

Всичко, което правя по проекта консултирам с Пламен! 
       

Последна редакция: чт, 19 фев 2015, 14:24 от integrated.dance

# 10
  • Мнения: 1
Браво, искрено се възхищавам на хората, които никога не спират да се борят. Надявам се да успеете в това страхотно начинание с помощта на tramplin.bg. Ако мога да помогна с нещо съм насреща. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 56
Благодаря, Irena Il,

В никакъв случай няма да се отказваме. Не помня вече колко време работя с хора с неравностойно положение - поне 15-20 години и със всяка изминала година за съжаление работят се увеличава.
Нека има случаи, в при които онези, които считаме за хора с увреждания показват уменията си, участ останалите и живеят достойно, избират какво да работят, рискуват - разумно ако може.

Може би много от вас се питат защо точно Ирландия? Писахме на много трупи по интегриран танц и те, понеже се финансират на проектен принцип, или имаха запълнен график, или нямаха заетост с момента. CROI GLAN също очакваха проект, и веднага след като получиха одобрение - ни писаха. След около една година. През това време Пламен усърдно танцува и се учи.

Освен това стилът на тази група позволява и Пламен да участва - много са малко хората с увреждания, които  танцуват силов брейк. 

Друго, което силно повлия на решението в полза на Ирландия е: съпричастността на хората, залата и спокойният град /залата и мястото за живеене са на 50 метра - много се пести от транспорт, заинтересоваността на танцьорите от трупата и желанието им да работят с Пламен, това, че ще можем да правим и бъдещи общи проекти, работата на трупата с хора със сериозни увреждания.

Намерихме и трупа в Лондон, което го покани на прослушване, но цената на едно ходене и престой е непосилна на този етап.

Не е без значение и това, че в периода 12-31 март 2015, Пламен вече ще репетира спектакъл.

Съдействие, опасявам се, че на този етап ще бъда доста директна: има нужда от промоция на идеята и от пари.

Опитваме с Посолство на Ирландия и с Фонд Култура към Община Варна.
Още нямаме отговор и от двете места.

По-късно, ще качим информация и на тази страница във FB:

 
 https://bg-bg.facebook.com/pages/SDZ-Street-Dance-Zoom/1376659255936343?=stream

Ето, качихме!

https://bg-bg.facebook.com/permalink.php?story_fbid=154377835589 … =1376659255936343
   
 

Последна редакция: чт, 19 фев 2015, 17:53 от integrated.dance

# 12
  • Мнения: 56
Искам да поддържам темата жива, с интересни ирландски мисли.

Този който губи пари, губи много,
Този който губи приятел - изгубва повече, а губещият вяра, изгубва всичко!


Това е по повод намерението да не се отказваме.

В следващият постинг ще ви разкажа за протестите за цената на водата, на които станахме свидетели, а и за това на какво учи интегрирания танц!

Дотогава: благодаря за подкрепата! Ще успеем!
Можем и ще го направим! С малко повече подкрепа и много благодарност!

https://bg-bg.facebook.com/permalink.php?story_fbid=154377835589 … =1376659255936343

# 13
  • Мнения: 56
Пламен е пръв... в много отношения:

1.  Той е брейкър, който танцува по уникален начин - заради начина, по който се придвижва;

2.  Той е първият участник/танцьор в музикален клип - виж песента на Миро и Дим4оу "Скочи над мен"

3. Той е първият водещ на сесия по интегриран танц в Естония - през лятото на 2014-та;

4. Той е първият български танцьор с физическо увреждане, поканен на кастинг и спечелил кастинг в група по интегриран танц в Ирландия;

5. Той ще открие първата школа по интегриран танц в България.

В момента това може да стане с наша подкрепа.

Сесиите по въведение в интегрирания танц са насрочен: през 14-15 март, 21-22 март 2015 и 13-14 юни 2015.

Пламен ще участва и в репетиции на нов спектакъл и заедно с трупата по интегриран танц ще работи с хора с аутизъм и/или комплексни увреждания.

Снимки, впечатления  и проекти за бъдеща съвместна работа .... ще има много! Обещаваме!

Повече инфо: на ФБ-страницата.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=15437783558910 … =1376659255936343

 

   

# 14
  • Мнения: 56
Добро утро!

С приятели от фотографската тема, се опитваме да стигнем до повече това, защото куражът и борбеността не трябва да останат незабелязани! А и времето напредва! Скоро ще започне обратното броене преди 12-ти март 2015-та!

http://www.simplicite.info/2015/02/blog-post_21.html

Общи условия

Активация на акаунт