Дзен, или изкуството да поддържаш компютър - 8

  • 52 867
  • 438
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 292
Благодаря за съвета! Пак ще им звънна, но честно казано не вярвам, че нещо ще се промени. Мисля да се свържа и с отдела за техническа поддръжка на "Microsoft". Надявам се, че те ще ми дадат адекватен отговор и решение.
От Майкрософт няма как да ти помогнат. Без да съм 100%, но в общият случай най-вероятно дават ключовете на OEM производителите на големи бройки и няма как да знаят кой при кого е. Можеш да си го спестиш.

От Toshiba имаха някаква разширена гаранция. Ако българският офис не ти съдейства достатъчно можеш да пратиш мейл към международният им офис.

# 31
  • Кърджали
  • Мнения: 10 248
Добро утро!
Сутринта включих компютъра и се включи ей така, тоест дисплея изглежда обърнат.


Някой знае ли къде трябва да бръкна, за да го оправя. Снощи си беше нормално, а тази сутрин...Рестартирах, изключвах, не се оправя.

# 32
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Добро утро!
Сутринта включих компютъра и се включи ей така, тоест дисплея изглежда обърнат.


Някой знае ли къде трябва да бръкна, за да го оправя. Снощи си беше нормално, а тази сутрин...Рестартирах, изключвах, не се оправя.

Някоя детска ръчичка да не е пипала... Simple Smile
Опитай с натискане  едновременно Ctrl+Alt +долна стрелка

# 33
  • Кърджали
  • Мнения: 10 248
Благодаря!
Никой не си признава да го е пипал, важното е, че се оправи.
Знаех си, че има лесен начин да го оправя, но не се сещах...

# 34
  • Мнения: 811
Идея нямам дали въпросът ми е на правилното място, но по-подходящо не открих. Peace
Та... искам да свържа вкъщи (на друг етаж) втори рутер като повторител, имам кабел.
Понеже веднъж вече обърках и двата рутера, ако има някой да обясни като за първия човек, ще съм много благодарна.
Рутерите са от най-гърчавите TP LINK , моделът е TL-WR740N.
Възможно ли е да стане със заводския firmware, и за двата ли да влизам в настройките?
В една мрежа ли да ги оставя, или да правя втора? Съответно паролата трябва ли да е същата?

# 35
  • Мнения: 1 292
Скрит текст:
Идея нямам дали въпросът ми е на правилното място, но по-подходящо не открих. Peace
Та... искам да свържа вкъщи (на друг етаж) втори рутер като повторител, имам кабел.
Понеже веднъж вече обърках и двата рутера, ако има някой да обясни като за първия човек, ще съм много благодарна.
Рутерите са от най-гърчавите TP LINK , моделът е TL-WR740N.
Възможно ли е да стане със заводския firmware, и за двата ли да влизам в настройките?
В една мрежа ли да ги оставя, или да правя втора? Съответно паролата трябва ли да е същата?
Окей имаш два рутера, които искаш да ти прехвърлят мрежата. По кабел ли го правиш? Ако е по кабел по-добре да са с две различни мрежи. Например ако IP-то от доставчика ти е 192.168.0.123 (това, което е окачено към външният интерфейс на първият рутер), то вътрешният интерфейс на първият рутер е добре да е нещо от рода 192.168.1.1 - респективно външният интерфейс на вторият рутер трябва да е 192.168.1.2, а вътрешният интерфейс на вторият рутер трябва да е нещо, като 192.168.2.1

Доставчик=>192.168.0.123=>192.168.1.1=>192.168.1.2=>192.168.2.1

Доставчика, първи рутер, втори рутер...

Паролите нямат отношение към въпроса.

# 36
  • Мнения: 811
Благодаря! Разбрах  Simple Smile и ще се мъча, засега не успявам да вляза в настройките на втория рутер. По-късно ще изключа първия (дефакто по него няма какво да пипам) и се надявам да стане.
Свързах го с кабела (в ЛАН порт)... всъщност си работи и така, но явно ще трябва все пак да се настрои.

# 37
  • Мнения: 1 292
Окачи и двата рутера последователно към компютъра си и ги нагласи предварително. Ако се налага лепни им по един етикет с надпис кой порт за кое IP е... Дори не погледнах какво представляват двата рутера, но по принцип WAN порта е външният ти интерфейс, а всичко друго е вътрешни интерфейси, които обикновено са настроени по подразбиране на някакъв обхват на DHCP.

# 38
  • Мнения: 811
Дано се оправя #Crazy
Благодаря още веднъж!

# 39
  • Мнения: 114
Здравейте Simple Smile , каква може да е причината за да не мога да влизам в youtube?

# 40
  • Мнения: 1 292
Здравейте Simple Smile , каква може да е причината за да не мога да влизам в youtube?
Причинните може да са много и различни... например, ако се опитваш да го направиш през служебната мрежа може просто системният ви да го е забранил за достъп. Дай малко контекст - от къде се опитваш  да влезеш, с какво устройство се опитваш...

# 41
  • Мнения: 114
Здравейте Simple Smile , каква може да е причината за да не мога да влизам в youtube?
Причинните може да са много и различни... например, ако се опитваш да го направиш през служебната мрежа може просто системният ви да го е забранил за достъп. Дай малко контекст - от къде се опитваш  да влезеш, с какво устройство се опитваш...
Благодаря за отговора  Hug
Проблема е отскоро. Не мога да влизам и в Гугъл. Преводачът също спря да работи...Влизам през нетбука си, не е служебен.
Преди време имах подобен проблем с Фейсбук и се оказа причината вирус...
Искаше ми се да мога да се справя сама, но ако е по-сложно ще трябва отново да го нося в сервиз...

# 42
  • Мнения: 1 292
Скрит текст:
Благодаря за отговора  Hug
Проблема е отскоро. Не мога да влизам и в Гугъл. Преводачът също спря да работи...Влизам през нетбука си, не е служебен.
Преди време имах подобен проблем с Фейсбук и се оказа причината вирус...
Искаше ми се да мога да се справя сама, но ако е по-сложно ще трябва отново да го нося в сервиз...
Мога да ти погледна нетбука през Teamviewer (ако от Teamviewer не ме отрежат, защото твърде често го ползвам) и да се опитам да видя къде точно спира нета.

Само Google нещата ли не ти отваря? Пробвай да отвориш и www.microsoft.com и кажи дали го е отворило.

# 43
  • Мнения: 114
Скрит текст:
Благодаря за отговора  Hug
Проблема е отскоро. Не мога да влизам и в Гугъл. Преводачът също спря да работи...Влизам през нетбука си, не е служебен.
Преди време имах подобен проблем с Фейсбук и се оказа причината вирус...
Искаше ми се да мога да се справя сама, но ако е по-сложно ще трябва отново да го нося в сервиз...
Мога да ти погледна нетбука през Teamviewer (ако от Teamviewer не ме отрежат, защото твърде често го ползвам) и да се опитам да видя къде точно спира нета.


Само Google нещата ли не ти отваря? Пробвай да отвориш и www.microsoft.com и кажи дали го е отворило.
Добре... в сайта на Майкрософт влизам без проблем.

# 44
  • Мнения: 1 292
Скрит текст:
Добре... в сайта на Майкрософт влизам без проблем.
Ами довечера към осем драсни някое съобщение и ще погледна през TeamViewer-а какво пречи на google...

Общи условия

Активация на акаунт