Дайте съвет- отгъвасе постоянно

  • 1 206
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 059
От известно време моя син спи отгънат по цяла нощ. Аз го загъвам и след малко хоп пак върху завивките.  #Crazy по цяла нощ си играем на загънат-отгънат. През деня не е така както заспи така се събужда. Имал ли е някой такъв проблем? Ако да моля посъветвайте ме какво да правя.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
аз не ставам да завивам деца. ако на някой му е студено, ще се завие.

случва се преди да си легна да надникна по стаите им и да пооправя някоя завивка или възглавница, но не мисля, че е фатално, ако пропусна да го направя....

т.е. децата ми спят под, над и около завивките си, но не го виждам като проблем...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 352
И моя син спи отвит по цяла нощ. В началото и аз се борех да го завивам - вече не. Кака му беше същата до към 4-тата година. Сега се увива като буба.

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз също не завивам децата. Василена съм я намирала просната върху свитата на топка завивка, но крачетата и ръцете и са топли - значи и е било топло.
Каката се завива, но и на нея краката и са все отвън /както казва баща и - пак е изкарала радиаторите/

# 4
  • Мнения: 1 237
Аз зимата използвам спално чувалче с цип и ръкави и така си спестявам постоянното ставане ,за да загъвам.В къщи е по-хладно и затова се притеснявам,ако спи отгъната.

# 5
  • Мнения: 1 059
Момичета много ви благораря. Сега се поостокоих малко. Пробвахме и с чувалче ама и от него се измъква. Сутрин крачетата и ръчичките му са топлички значи не му е било студено. Пак ви благодаря

# 6
  • Мнения: 2 657
И моят син е от шавливите Mr. Greenта и той се отвива постоянно през ноща.Не ставам да го завивам.или само в краен слу4ай,ако слу4айно се събудя Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 39 728
Дияна винаги се е отвивала. Ако не цялата, поне единя крак да й е навън. По това отношение прилича на мен. Аз като лягам задължително си изкарвам единя крак навън - иначе не мога да заспя  hahaha

Тази сутрин намерих Дияна свита на кълбо, но пък беше топла. И да се чудя що се е отвила, след като радиатора в стаята е бил спрян. Обикновено преди да легна я проверявам, но не ставам през ноща да я завивам.

# 8
  • Мнения: 2 274
Според някои педиатри отвиването през нощта е естествен начин на каляване на детето.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
При нас също винаги е било така. Просто я обличам по-дебело и я завивам с по-тънка завивка, така че и да си отвие да не й е студено.

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Според някои педиатри отвиването през нощта е естествен начин на каляване на детето.

На мен вътрешното чувство ми го подсказва - аз имам правото да се отвия, защото ми е топло, а те нямат ли?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 679
Таня спи с чувал, обаче такъв с крачоли и ръкави, че да може и да си щъка с него, така че не ме притеснява нощното отвиване. Като е топло я слагам само с пижама  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 57
Да не би да го обличаш повечко и да му е топло, затова да се отвива? И аз съм от майките дето не завиват децата:) но съм забелязала, че като им е студено по-малко се отвиват, макар че кат се замисля големия ми син се отвиваше много и редовно го намирах замръзнал, но не настиваше, а малкия не беше толкова "мърдащ". Има такива чувалчета които са като потничета или блузки отгоре, с копчета и ръкавчета и ми се струва че няма как да се измъкнат от него:)

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моите не се отвиват защото им е топло. Даже е студено. Въпреки това са постоянно отвити. Малката я пъхам в чувал и не я мисля. Голямата я обличам с дебела пижама и чорапи, но въпреки това ставам да я завивам. Не мога да спя спокойно и да ги оставя да настиват.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ами аз пък ги завивам. Синът ми се върти постоянно и се отвива(без значение дали е топло или студено). Намирам го целият студен, но не се събужда. А и такова малко дете трудно ще се събуди да се завие само. Не мога да си представя да го оставя цяла нощ така.
 А и също така мисля, че е различно дали ще спиш дебело облечен и незавит и леко облечен със завивка. Пробвала съм и винаги се смръзвам когато не съм завита,колкото и дебело облечена да съм, докато като се завия дори с нещо тънко не е така. Не виждам защо при децата трябва да е по-различно. И как така аз ще спя завита с юрган, а ще се успокоявам, че детето е с дебела пижама и може да си спи отвито.
 Това е мое мнение не е необходимо сега да ме изяждате Laughing
  

Общи условия

Активация на акаунт