Наднормено тегло и забременяване

  • 8 507
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 167
имам 2 познати жени - сестри са и двете бяха не с наднармено тегло а просто ООООООГРОМНИ. и двете забременяха без проблем и само в деветия месец съседите имахме съмнения че може да са бременни - въобще не им личеше. след като родиха - ооооо чудо! и двете станаха като фиданки. всички ги питат ама кажете кви диети пазите? а те : никви.
така че хич да не ти пука за килограмите. не се знае как ще ти се отрази една бременност
между другото и аз имам такава позната.
забременя доста пълна, после по време на бременността отслабна доста.
роди в страхотна форма
после задържа резултата поне 1-2г, но после пак... нагоре и сега пак е пълна.

# 46
  • Мнения: 388
Братовчедка ми беше докато се омъжи сладка дебеланка.
Роди първото си дете остана пак дебеланка.
Забременя за втори път с близнаци
стана чируз от най сухите.
Минаха повече от 10 години пак си е сушена цаца.

# 47
  • Мнения: 1 327
преди години напълнях за 1 месец с 25 кг, оказа се проблем с хормоните. Все още не съм смъкнала тея килограми, а даже прибавих още по време на бременността.. Този месец ще правя пак изследвания, за да видя как са гадните хормони и какво лечение ще следва.. Не съм спазвала диети, защото ме предупредиха, че при хормонални проблеми може да смъкнеш килограми с диети, но после ги качваш двойно.....
3 години не можех да забременея - пролактина ми беше доста висок, даже 1 лекар ми беше казал, че няма и да мога скоро и дрън-дрън-дрън...... Отидох на море за 9 дни и ..... Ати вече е на 8 месеца  Laughing

# 48
  • Мнения: 61
Здравейте момичета,съвсем случайно попаднах на темата и реших да ви разкажа.Та със съпруга ми сме женени от шест години от който пет правехме какви ли не опити за забременяване,нищо не се получаваше.Аз съм доста огромна жена за тези пет години държах 85-92кг.от депресия ли от какво главата ми беше навряна само в хладилника.Съпругът ми замина да пътува по корабите и аз останах сама за осем месеца свалих 27кг.Като се върна аз бях 65кг.незнам как стана но следващия месец ми закъсня само с три дни и аз знаех резултата бях бременна.Незнам дали си беше от свалянето на килограмите или ....?!А относно качването по време на бременноста аз качих само 16кг.който свалих за десет дена след раждането,но за сметка на това сега пак съм свиня майка Joy Joy Joyама не ми пука.Никакво отчайване момичета,всичко идва с времето си.Желая ви много късмет и ви пращаме целувки с Коко Hug.

# 49
Наднорменото тегло може да затрудни забременяването.Не трябва да не Ви пука,че сте с наднормено тегло.Много хора желаят и да отслабнат.Важно е как сме решили да го направим. Много хора вярват сляпо, че целта им е да намалят теглото си с определени килограми, без да се интересуват кое всъщност отслабва. Затова нека изясним едно нещо: има огромна разлика в това откъде идва намаляването на килограмите.
Затлъстяването не е просто натрупване на килограми. То е натрупване на излишни телесни мазнини. Следователно достигането на идеалното тегло не означава просто да се отървем от част от килограмите си. То означава да се освободим от излишните мазнини.
Тежестта на тялото се определя от множество фактори - съдържание на вода, на мазнини, мускули и структурни компоненти (кости, сухожилия и т. н.).
Вие на друго мнение ли сте?
Трудно е да се отслабне просто с намаляване на количеството приемани калории. Консумацията на по-малко храна и загубата на килограми не вървят задължително ръка за ръка. Нискокалоричните, богати на въглехидрати диети пораждат в тялото ви серия от биохимични сигнали, които ще затруднят използването на складираните мазнини за получаване на енергия. В резултат на това ще дойде момент, след който просто ще престанете да отслабвате.
Диетите, чиято основа са ограничаването на избора и намаляването на калориите, обикновено нямат успех. Хората, подложени на ограничаващи диети се уморяват от постоянното чувство на глад и лишение. А щом престанат да ги спазват, веднага възвръщат предишните си килограми (предимно като увеличено количество телесни мазнини), а след това са недоволни от себе си, задето не са проявили достатъчно воля и самодисциплина.
Отслабването няма почти нищо общо с волята. Нужна ви е информация, не воля. Ако промените онова, което ядете, няма да е необходимо да се притеснявате за неговото количество. Можете да ядете достатъчно, за да не изпитвате глад и въпреки това да се избавите от излишните мазнини - без да броите непрекъснато калориите или грамовете мазнина. Храната може да бъде добра или лоша. Пропорциите от макроелементи - протеини, въглехидрати и мазнини - в поглъщаната храна са ключът към стройната фигура и оптималното здраве.
ХРАНЕТЕ СЕ И ОТСЛАБВАЙТЕ ЗДРАВОСЛОВНО!
Употребявайте само качествени храни.Съчетавайте правилно храните.
Балансирайте храненето си (на всяко хранене да има белтъчини, въглехидрати, мазнини, витамини, минерални соли, микроелементи и баластни вещества);
Дневен прием разпределен в пет хранения.
Белтъчините от млечни продукти,яйца и други протеинови източници.Ако е от месо, риба (200-700)гр. определя се от физическата ни активност височина, тегло % тел.мазнини и крехката телесна маса
Въглехидратите от хляб"Бонус",1-2 кг.плодове и зеленчуци.
Мазнините от зехтин,маслини,ядки и други мононенаситени.
Това е един малък пример от разнообразието с което можем да се храним и да намалим телесните си мазнини.
Kолкото повече спортувате, толкова по-бързо разграждате протеините. Затова ще трябва да увеличите дневната консумация на протеини, за да възстановявате и изграждате повредените по време на по-интензивните тренировки мускули.Разбира се,че когато човек спре да има физическа активност,спира и нуждата от допълнително протеини, които биха се отразили с покачване постепенно на теглото.
Крехката телесна маса се определя след като се извадят вашите телесни мазнини от общото Ви тегло.
К.Т.М.е тежестта на всички не мазни телесни тъкани
На първо място, храненето се основава върху заложения у хората генетичен материал. Нашите гени благоприятстват начин на хранене с относително постоянно съотношение протеини-въглехидрати, като повечето въглехидрати са с ниска плътност и нисък гликемичен индекс. С други думи, човешките същества са „създадени и определени" от еволюцията да се хранят така. Тези гени не са се променили. Малка част от населението притежава генетично заложена способност да не отвръща с рязко покачване на инсулина в отговор на погълнатите въглехидрати. Те са генетични щастливци, и те са само двайсет процента от населението. Повечето хора обаче просто не са създадени да консумират тестени изделия.
Единствените две ограничения при храненето са: 1.въглехидрати с висока плътност и висок гликемичен индекс като зърнени храни, хляб, тестени изделия, ориз и други нишестета; и 2. протеинови източници, богати на холестерол - яйчни жълтъци, мазно червено месо и дреболии. (Всъщност, нито една от споменатите храни не е напълно забранена - просто ги използвайте умерено и намалете консумацията им до минимум.
Трето, храненето се основава върху хормоналната реакция на тялото и в частност върху разбиране причината, поради която инсулинът и глюкагонът играят важна роля в контролирането на мощни хормони в тялото ни.
Храненето доставя необходимите количества протеини, мазнини и умерено количество въглехидрати с ниска плътност (и нисък гликемичен индекс), богати на микроелементи.
Няма да напълнеете ако консумираме мазнини, стига те да са нужните видове. Мононенаситените мазнини не влияят на инсулина. От друга страна наситените мазнини могат да го увеличат, като предизвикат състояние, известно като инсулинова съпротива.
Епидемичното увеличаване на затлъстяването в тази страна, а и по света обаче ме убеждава, че без значителна промяна в прекалено засилената консумация на въглехидрати с висока плътност от населението и процентът на заболелите от сърце, рак и диабет ще става все по-голям и по-голям. Надявам се да греша, но съм убеден, че съм прав.Дано тези, които са тръгнали в неправилната посока да се върнат в правилната.
Също така да кажа и за толкова модерното от всеки правене на фрешове 
Ще Ви кажа нещо което е добре да знаете и да запомните,отделянето на целулоза от плодовете е истинска катастрофа.По този начин се премахва контролиращата бариера
( в случая –ЦЕЛУЛОЗАТА ) от въглехидратите, което означава, че те навлизат прекалено бързо в кръвния поток.Това принуждава панкреаса да произвежда големи количества инсулин.И докато понижава нивото на кръвната захар,той в същото време”нарежда” на тялото да складира мазнина и да я пази в това състояние.За това природата Ви е дала плодовете да се консумират без отделянето на целулозата.

# 50
  • Мнения: 7 914
Наднорменото тегло може да затрудни забременяването.Не трябва да не Ви пука,че сте с наднормено тегло.Много хора желаят и да отслабнат.Важно е как сме решили да го направим. Много хора вярват сляпо, че целта им е да намалят теглото си с определени килограми, без да се интересуват кое всъщност отслабва. Затова нека изясним едно нещо: има огромна разлика в това откъде идва намаляването на килограмите.
Затлъстяването не е просто натрупване на килограми. То е натрупване на излишни телесни мазнини. Следователно достигането на идеалното тегло не означава просто да се отървем от част от килограмите си. То означава да се освободим от излишните мазнини.
Тежестта на тялото се определя от множество фактори - съдържание на вода, на мазнини, мускули и структурни компоненти (кости, сухожилия и т. н.).
Вие на друго мнение ли сте?
Трудно е да се отслабне просто с намаляване на количеството приемани калории. Консумацията на по-малко храна и загубата на килограми не вървят задължително ръка за ръка. Нискокалоричните, богати на въглехидрати диети пораждат в тялото ви серия от биохимични сигнали, които ще затруднят използването на складираните мазнини за получаване на енергия. В резултат на това ще дойде момент, след който просто ще престанете да отслабвате.
Диетите, чиято основа са ограничаването на избора и намаляването на калориите, обикновено нямат успех. Хората, подложени на ограничаващи диети се уморяват от постоянното чувство на глад и лишение. А щом престанат да ги спазват, веднага възвръщат предишните си килограми (предимно като увеличено количество телесни мазнини), а след това са недоволни от себе си, задето не са проявили достатъчно воля и самодисциплина.
Отслабването няма почти нищо общо с волята. Нужна ви е информация, не воля. Ако промените онова, което ядете, няма да е необходимо да се притеснявате за неговото количество. Можете да ядете достатъчно, за да не изпитвате глад и въпреки това да се избавите от излишните мазнини - без да броите непрекъснато калориите или грамовете мазнина. Храната може да бъде добра или лоша. Пропорциите от макроелементи - протеини, въглехидрати и мазнини - в поглъщаната храна са ключът към стройната фигура и оптималното здраве.
ХРАНЕТЕ СЕ И ОТСЛАБВАЙТЕ ЗДРАВОСЛОВНО!
Употребявайте само качествени храни.Съчетавайте правилно храните.
Балансирайте храненето си (на всяко хранене да има белтъчини, въглехидрати, мазнини, витамини, минерални соли, микроелементи и баластни вещества);
Дневен прием разпределен в пет хранения.
Белтъчините от млечни продукти,яйца и други протеинови източници.Ако е от месо, риба (200-700)гр. определя се от физическата ни активност височина, тегло % тел.мазнини и крехката телесна маса
Въглехидратите от хляб"Бонус",1-2 кг.плодове и зеленчуци.
Мазнините от зехтин,маслини,ядки и други мононенаситени.
Това е един малък пример от разнообразието с което можем да се храним и да намалим телесните си мазнини.
Kолкото повече спортувате, толкова по-бързо разграждате протеините. Затова ще трябва да увеличите дневната консумация на протеини, за да възстановявате и изграждате повредените по време на по-интензивните тренировки мускули.Разбира се,че когато човек спре да има физическа активност,спира и нуждата от допълнително протеини, които биха се отразили с покачване постепенно на теглото.
Крехката телесна маса се определя след като се извадят вашите телесни мазнини от общото Ви тегло.
К.Т.М.е тежестта на всички не мазни телесни тъкани
На първо място, храненето се основава върху заложения у хората генетичен материал. Нашите гени благоприятстват начин на хранене с относително постоянно съотношение протеини-въглехидрати, като повечето въглехидрати са с ниска плътност и нисък гликемичен индекс. С други думи, човешките същества са „създадени и определени" от еволюцията да се хранят така. Тези гени не са се променили. Малка част от населението притежава генетично заложена способност да не отвръща с рязко покачване на инсулина в отговор на погълнатите въглехидрати. Те са генетични щастливци, и те са само двайсет процента от населението. Повечето хора обаче просто не са създадени да консумират тестени изделия.
Единствените две ограничения при храненето са: 1.въглехидрати с висока плътност и висок гликемичен индекс като зърнени храни, хляб, тестени изделия, ориз и други нишестета; и 2. протеинови източници, богати на холестерол - яйчни жълтъци, мазно червено месо и дреболии. (Всъщност, нито една от споменатите храни не е напълно забранена - просто ги използвайте умерено и намалете консумацията им до минимум.
Трето, храненето се основава върху хормоналната реакция на тялото и в частност върху разбиране причината, поради която инсулинът и глюкагонът играят важна роля в контролирането на мощни хормони в тялото ни.
Храненето доставя необходимите количества протеини, мазнини и умерено количество въглехидрати с ниска плътност (и нисък гликемичен индекс), богати на микроелементи.
Няма да напълнеете ако консумираме мазнини, стига те да са нужните видове. Мононенаситените мазнини не влияят на инсулина. От друга страна наситените мазнини могат да го увеличат, като предизвикат състояние, известно като инсулинова съпротива.
Епидемичното увеличаване на затлъстяването в тази страна, а и по света обаче ме убеждава, че без значителна промяна в прекалено засилената консумация на въглехидрати с висока плътност от населението и процентът на заболелите от сърце, рак и диабет ще става все по-голям и по-голям. Надявам се да греша, но съм убеден, че съм прав.Дано тези, които са тръгнали в неправилната посока да се върнат в правилната.
Също така да кажа и за толкова модерното от всеки правене на фрешове 
Ще Ви кажа нещо което е добре да знаете и да запомните,отделянето на целулоза от плодовете е истинска катастрофа.По този начин се премахва контролиращата бариера
( в случая –ЦЕЛУЛОЗАТА ) от въглехидратите, което означава, че те навлизат прекалено бързо в кръвния поток.Това принуждава панкреаса да произвежда големи количества инсулин.И докато понижава нивото на кръвната захар,той в същото време”нарежда” на тялото да складира мазнина и да я пази в това състояние.За това природата Ви е дала плодовете да се консумират без отделянето на целулозата.



Извини ме ама не сме в клуб " Диети" !!! Naughty Crossing Arms

И не ми приличаш на някой, който има намерение да ражда !!! Rage

# 51
  • Мнения: 174
Цитат
Наднорменото тегло може да затрудни забременяването.Не трябва да не Ви пука,че сте с наднормено тегло.Много хора желаят и да отслабнат.Важно е как сме решили да го направим. Много хора вярват сляпо, че целта им е да намалят теглото си с определени килограми, без да се интересуват кое всъщност отслабва. Затова нека изясним едно нещо: има огромна разлика в това откъде идва намаляването на килограмите.
Благодаря за изчерпателната информация

# 52
  • Мнения: 6 167
За Диетолог -
благодаря за информацията!
много полезна беше.
не се дразня от тази намеса - в крайна сметка тук жените имаме проблем и това, че специалист се намесва може само да  ни радва.
с килограмите си се боря цял живот. от пубертета.
това не е въпрос на безволие, някаква недостатъчност на характера  ми  и тн.
аз съм такава.
след като се преместих в чужбина и се омъжих реших, че от тук нататък борбата ми няма да е толкова истерична.
по дяволите, винаги съм страдала от безпощадността на хора, приятелки и кой ли не в България! от това да не мога да си купя дрехата, която искам, до това да се чуствам некомфортно в дискотека  - ходила съм и при д-р Емилова, и при диетолози, и на изследвания, на фитнеси, на аеробики, на какво ли не! проявявала съм синдрома на отличника ( 7кг за 7 дена) стотици пъти  и тн и тн и тн и тн...
винаги ми е пукало за килограмите ми, но никога не съм успяла да достигна до траен резултат.
това всъщност е нещо, върху което бих искала да се фокусирам в бъдеще.

наистина , за мен сега е важно няколко месеца да се подготвя за забременяването си - искам да отслабна малко или много, искам тялото ми да се подготви.
като почнат да ме питат - ма защо сега не искаш дете? ми не искам, защото искам да съм здрава бременна и здрава майка.

не се съмнявам в забременяването си - не мисля, че килограмите са тези, които ще спрат и повлияват на самия процес на забременяване - по-скоро искам да превантирам тежка бременност и после тежко възстановяване.

но за 20 годишна борба с килограми мога да кажа едно - никой вече не е в състояние да ме кара да страдам, че съм това , което съм.

# 53
  • Мнения: 7 914
За Диетолог -
благодаря за информацията!
много полезна беше.
не се дразня от тази намеса - в крайна сметка тук жените имаме проблем и това, че специалист се намесва може само да  ни радва.
с килограмите си се боря цял живот. от пубертета.
това не е въпрос на безволие, някаква недостатъчност на характера  ми  и тн.
аз съм такава.
след като се преместих в чужбина и се омъжих реших, че от тук нататък борбата ми няма да е толкова истерична.
по дяволите, винаги съм страдала от безпощадността на хора, приятелки и кой ли не в България! от това да не мога да си купя дрехата, която искам, до това да се чуствам некомфортно в дискотека  - ходила съм и при д-р Емилова, и при диетолози, и на изследвания, на фитнеси, на аеробики, на какво ли не! проявявала съм синдрома на отличника ( 7кг за 7 дена) стотици пъти  и тн и тн и тн и тн...
винаги ми е пукало за килограмите ми, но никога не съм успяла да достигна до траен резултат.
това всъщност е нещо, върху което бих искала да се фокусирам в бъдеще.

наистина , за мен сега е важно няколко месеца да се подготвя за забременяването си - искам да отслабна малко или много, искам тялото ми да се подготви.
като почнат да ме питат - ма защо сега не искаш дете? ми не искам, защото искам да съм здрава бременна и здрава майка.

не се съмнявам в забременяването си - не мисля, че килограмите са тези, които ще спрат и повлияват на самия процес на забременяване - по-скоро искам да превантирам тежка бременност и после тежко възстановяване.

но за 20 годишна борба с килограми мога да кажа едно - никой вече не е в състояние да ме кара да страдам, че съм това , което съм.



Темата е забремяването и теглото... а не как да смъкнем нежеланите килограми, затова се подразних...пък и честно казано аз също исках да  съм във форма за забременяването ама това само ми отлагаше момента му  ooooh! !

Много е трудно човек да си промени стила на хранене, да преодолее навика ! Има хора които задържат свалените килограми с цената на много лишения казват :"ааа не ми се яде ! ", а ти гледат в чинията, та чак жално ти става!

lenilaf ,
 пожелавам ти от все сърце успех!   bouquet Hug

# 54
  • Мнения: 6 167
Звездичке мила,
напълно, ама напълно си права.
Аз ако чакам да отслабна и да се приведа във форма... хм.
Ядем тука марулите, каквото стане стане, ако не след нялколко месеца почваме и тва е.

за отслабването мога да ви разкажа нещо, което знам от личен контакт:

Шефката ми беше 130 кг. забременяла е на 37 мисля на горе-долу на тия килограми.
През последните 3-4 години отслабна със 65 - 70 кг, за да бъде здрава майка и дъщеря й, която сега е на 11 да не се срамува, да могат да са активни заедно и тн...
и то съвсем плавно отслабване, контролирано от диетолог и тн. без някакви драстчни гладувания и тн.понеже не я виждам често, тъй като работим дистанцирано, я виждам на няколко месеца веднъж.
миналата година се видяхме  в Женева - от толкова щастие не можеше да излезе от пробните - набутахме се във всички бутици.
Всичко й става - всичко иска, очите й щаслтиви, щастливи.. аз й държа палтото и чантата и само й се радвам, тя ще литне.

последния път преди 2 месеца, когато я видях не можеше да спре процеса на остлабване , изглеждаше зле.  мисля, че беше не повече от 50-55 кг.
Сега диетолога я съветва как да качва.

миналата година разви рак на репродуктивните органи. химиотерапии  и тн се оказва че не помагат, другата седмица влиза за радикална операция.
никой, ама никой не може да ме убеди, че няма връзка с това огромно отслабване.

това ми е като червена лампа.
в никакъв случай не целя да стана 55 кг.
аз съм висока 1, 76 и ще бъда много щастлива, ако стана  76 кг.
просто имам едно наум вече и не искам да съм манекенка.

здраве е това, към което трябва да се стремим е кратката идея  на моя постинг! Mr. Green

# 55
  • Мнения: 7 914
lenilaf ,
 Hug Hug Hug

иии като чета за такива хора и ми става много драго...само дето си казвам ама това все на хората им се случва!

Аз не съм се предала още( и аз съм далеч от мисълта да ставам вейка, искам като вляза в магазин килограмите да не ми ограничават размера) да сваля необходимите килца, но вече не ми е цел...каквото стане  Simple Smile Wink!

# 56
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Последния писък на модата в отслабването тук е една африканска билка - Hoodia - бушмените в пустинята я похапвали да не прегладняват много. Гугълнете я, продава се по интернет - течна, на таблетки, както искаш. Решила съм да се снабдя и аз с нея скоро. Не се чувствало никакъв глад и лесно се преминава на малки-малки порцийки  Grinning.  Боря се с едни пусти последни 5 кг след детето Cry, ама здраво съм им вдигнала мерника вече. 
А двайсетте отгоре преди това ги свалих със здравословно хранене, малки порции и спорт. Закуска - бавноразпадащи се въглехидрати - бран сириъл, овесени ядки, конопена гранола, всичко това порусено с ленено семе и косело или прясно мляко. Обяд - салата със малко сирене или малко пилешко. Вечеря - пак нещо на грил - пиле, риба, и салата. Половин ябълка, 3-4 морковчета, парче чушка или домат ако огладнея между храненията.
За последните 5 обаче метода не действа много-много, може би защото ме домързява да спортувам  Embarassed.
Успех на подготвящите се за забременяване - супер идея  newsm74. Така ще се отървете и от токсините в организма, които иначе после ще предадете чрез кърмата на бебчето. Превеждала съм такава статия за кърмачките, дано не са я затрили. "Токсична кърма" се казваше май. В Канада има Спа-курорти - нещо като санаториуми за разкрасителни и отслабителни процедури, та това е една от предлаганите услуги в някои от тях - детокс преди забременяване  Peace.

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Килограмите винаги ще са пречка - това мое мнение. Самата аз съм дебела и забременях дебела. Но искам да ви кажа, че преди да забременея свалих за една година 15 кг. и съм все още дебела де. Според мен не драстичните диети са разковничето тук а рационалното хранене. Не бива да лишаваме организма си от разни веществе за да сме слаби. Просто трябва да подбираме какво ядем.
Пожелавам на всички да изпитат скоро тръпката от двете черти Hug

# 58
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
6i6i, въобще не се притеснявай. Аз преди да забременя бях с 15 кг над нормата, забременях на 3-тия месец и мн се притеснявах какво слонче ще стана. В момента съм в 8-мия месец и съм качила 6 кг, доктора даже ме похвали.
А мога да ти кажа, че не се ограничвам, просто не ми се "лепи" както преди.

# 59
  • Мнения: 174
Цитат
6i6i, въобще не се притеснявай. Аз преди да забременя бях с 15 кг над нормата, забременях на 3-тия месец и мн се притеснявах какво слонче ще стана. В момента съм в 8-мия месец и съм качила 6 кг, доктора даже ме похвали.
А мога да ти кажа, че не се ограничвам, просто не ми се "лепи" както преди.
Добре   bouquet само да се случи, толкова ще съм щастлива...

Общи условия

Активация на акаунт