Австрийска тема- №52

  • 91 571
  • 755
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 675
Вие къде сте пазарували в България, че там цените са били дори по високи от тези във Виена?  newsm78 Shocked

# 436
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз пазарувах в Била, Карфур, Хит. Сега като бях в България ми направи впечатление, че на един и същ продукт цената там е по-висока. Напр. бонбоните Линд, които тук са 10 €, там са 26 лв. Не е нормално това.

# 437
  • Мнения: 3 675
На мен бонбоните M&M's в България ми се видяха доста по скъпи. Пликчетата едни такива малки, а цената висока. Но ние не се храним предимно с бонбони и цената им не ме интересува  Laughing
Цените на най често купуваните продукти определено беше по ниска в България.
Ние пазаруваме в СВА.
На морето видях плодове и зеленчуци на бомбастични цени, но те се предлагаха на сергии близо до плажа. В СВА цените си бяха съвсем нормални.  Simple Smile
Щом за вас цените във Виена са по ниски от цените в България, много се радвам за вас! Аз не споделям това мнение.
Всеки може да живее където си поиска и за всеки е различно. За едни България е най доброто място, за други Австрия, за трети страната Х и т.н. .....но навсякъде има проблеми, плюсове и минуси.

А сега да споделя за Hütteldorfer Bad  Simple Smile
1. Знаех, че е далече, но не предполагах, че е накрая на света  Laughing
2. Има паркинг, но ако отидете с кола и останете цял ден, няма да ви е много евтино.
3. Басейните на мен многоооо ми харесаха. Подходящи са за деца и за хора, които уж могат да плуват, но ги е страх и искат да има дъно за да могат да стъпят. В уж дълбокия басейн аз почти си счупих крака, понеже си го ударих в дъното  Laughing Оказа се, че всъщност и там не е дълбоко, но няма кой да чете  Rolling Eyes Най дълбоката част на този басейн беше 1.80 и нямаше много хора.  Grinning
В другите басейни беше доста претъпкано и имаше доста араби. Аз се старая да не съм расист и да не съдя хората заради произхода им, но тези хора направиха всичко възможно за да не ги харесвам. Начинът им на забавление ми е доста противен. През цялото време се бореха във водата и си натискаха главите под водата, а ако те блъснат не ти се извиняват, а едва ли не чакат ти да им се извиниш затова, че си им попречил на борбата.  Sick
На моето дете много му хареса  Heart Eyes Вечерта стана многоооо спокойно. Имаше разни възрастни хора и борещите и крещящите ги нямаше Grinning
Детето ми едва ли ще се научи да плува в Hütteldorfer Bad, понеже все иска на пързалката  Rolling Eyes но поне се забавлява и определено му хареса много повече в сравнение с Bogi Park.  Heart Eyes
3. А сега гадната част от това пътешествие до Hütteldorfer Bad: във водата имаше косми. В България когато съм ходила като дете задължително трябваше да носим шапки и мен шапката много ме дразнеше, но и косми нямаше.
Когато си тръгнахме в посока душовете много ми замириса на урина и според мен яко се пикае, ако не в басейна, то под душовете или по пътя към тях.  Sick
Аз не бих препоръчала Hütteldorfer Bad на много гнусливи хора.
Какво ли е положението в Amalienbad?  Crazy

# 438
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз казвам, че на един и същ продукт цената в България е по-висока. Иначе на продуктите местно производство съвсем логично да са по-евтини в България заради по-ниските производствени разходи. И пак разликата е доста малка на фона на разликата в стандарта на живот. Според мен.
Спирам с коментарите на цените, и без това  Маркрит, която я вълнуваше тази тема, изчезна.

# 439
  • Мнения: 233
Ох да, за космите по басейните, няма такъв на който да няма...добре би било всички да са с шапки наистина и силно желателно добре епилирани Simple Smile
За храната трябва да споделите, как успявате да следите промоции...Аз не мога. Тук ми е по-скъпо. (А като се сетя, че нападах всеки, твърдящ, че тук Виена е по-скъпо от Бг) Пазаруваме в Била, Меркур и понякога Шпар, основни хранителни продукти най-евтините картофи 0,49Е за кг., хляб мин. 2 Е, 1 бр. краставица -0.79 Е, пастьоризирано мляко 0,89 Е за литър, 4 бр. Пилешки бутчета 6 Е, банани мин. 2 Е...това лято за първи път в живота си ядох череши и ягоди за мин. 3,50 Е килото, вярно бяха страхотни тукашното производство, а започнах да ги купувам за 7Е , в същото време майка ми каза, че са 2,50 лв. в Бг. Купуваме много плодове и зеленчуци, често и от пазара. Със сигурност са по-скъпи от Бг.

# 440
  • Мнения: 4 300
Аз ходех в Бригитенауербад доста дълго време и ми се струва, че това колко и какви хора има зависи най вече от времето за посещение и сезона. През лятото е най зле, заради ваканцията. Аз също се дразня на невъзпитаните деца на групи, които скачат, бутат се и са опасни. В общи линии най добре е рано сутринта- тогава средната възраст е 65+ и най неприятното е ако хората са повечко да трябва да заобикаляш бавни пенсионери. Но определено е в пъти по добре от следобедните часове. Шапките също не са задължителни, косми не съм виждала, лепенки чат пат, но като цяло е чисто, а и тази година го ремонтираха през лятото.
За Амалиенбад бях разпитвала колежка, според нея там е доста пълно, а и знаейки контингента в 10 бец едва ли ще е по различно от споделеното за Хютелдорф. Може би ако се пита на касата кога има най малко хора ще е  полезно.

# 441
  • Мнения: 3 675
Stadionbad Wien
Цитат
Publikum: hoher Ausländeranteil bzw Zuwandereranteil, mulikulturell, Schwimmvereine, Schulklassen, Turmspringer; Am 12. Juni 2010 kam es laut krone.at zu einer Massenschlägerei zwischen zwei Ausländergruppen (ca 200 Beteiligten) die sich mit Fäusten, Messer und Krücken bekämpften. Laut Stadionbad waren es nur 3 Personen und der Rest waren Zuschauer.
  #Shocked

Във Виена е много евтино да се ходи на плаж/ басейн, но както изглежда и доста опасно!  Crazy Laughing
Аз мисля първо да обиколя няколко места и тогава да реша къде ще ходя с детето. Rolling Eyes

# 442
  • Мнения: 233
То навсякъде е опасно...аз също се опитвам да съм толерантна. Няма начин, за да станат човеци трябва да им се помогне, иначе ще ни залеят. Но като видя жени целите загърнати и само си представям как под дрехите им има бомби. И си ме хваща страх.
А на Хютелдорф 2 пъти съм виждала как гонят младежи (не араби) от басейна, заради кофти поведение. Но и ние като младежи сме били доста щури и шумни по плажовете, та не им обръщам много внимание.
Това с вмирисаното не ми се е случвало никога...даже мисля, че бая чистят с едни машини и вземат проби от водата в басейните...
За басейните имах други тревоги, прочетох, че не е много препоръчително за хора с белодробни проблеми, заради хлора във водата. А малката си дойде от Бг с белодробна терапия. За щастие всичко е наред, и вече половин година не сме имали никакви проблеми. Та Виена ни се отрази и в това отношение положително.

Последна редакция: нд, 30 авг 2015, 11:03 от Z♥

# 443
  • Мнения: 369
Ох,кой питаше за сладкарници?  newsm78

Ето две български, от Рори имам лични впечатления, вкусни са тортите  Hug

Fiesta Cafe Konditorei; Bleigasse 1/4/R01; 1100 Wien
Rory`s finest sweets
    Pilgramgasse 11
    1050 Wien

# 444
  • Мнения: 3 675
Във фейсбук прочетох, че българката от 10 бецирк се била махнала.
Аз до сега не съм посещавала нито една българска сладкарница. Единствено съм ходила в Аида и то с гости от България и не налитам на торти и пасти  Blush

Подготвихте ли се за първия учебен ден?  Mr. Green

# 445
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Кога е първия учебен ден? Чувам за 7-ми и 9-ти. Аз чакам дъщерята да пристигне на 7-ми, използва ваканцията максимално.

# 446
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Сарания в Тирол започват от 9-ти  Peace

# 447
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А, супер, мерси. А само в Тирол ли е на 9-ти?

# 448
  • Мнения: 369
Във фейсбук прочетох, че българката от 10 бецирк се била махнала.
Аз до сега не съм посещавала нито една българска сладкарница. Единствено съм ходила в Аида и то с гости от България и не налитам на торти и пасти  Blush

Подготвихте ли се за първия учебен ден?  Mr. Green

Обадих се на жената, продала е сладкарницата на румънци. Скоро ще отваря на ново място, понеже локацията не и харесвала. Много яка мацка, приема поръчки за торти, питки и така нататък. Heart Eyes

# 449
  • Мнения: 233
Във Виена е на 7ми първи учебен ден. Приготвихме се уж...Аз май не съм благодарила за споделеното по повод училищните щуротии. Благодаря момичета! Нямаме още конус Simple Smile... А всички подготвени неща още на първия учебен ден ли се носят? Голямо вълнение при нас, бъдещия ученик спа 3 дена с раницата, така сме го надъхали, че училището е нещо страхотно и специално, и засега само за него, че вече е достатъчно голям...дано не се разочарова...

Общи условия

Активация на акаунт