С какво ви дразнят мъжете?

  • 232 336
  • 2 180
  •   1
Отговори
# 1 590
  • Мнения: 5 010
Между другото, забелязала съм, че израстналите в Младост хора от моето поколение имат малко необяснима за мен връзка с квартала си. Имат си там някакви компании от квартала с връстници от основното училище, които останаха актуални по време на гимназията, че и след това. На мъжа ми например все още му е носталгично. Преди две години като търсехме жилище даже дилемата беше по-голямо и хубаво жилище в друг по-добър от Младост квартал, на 2 минути от метро и парк и по-евтино срещу жилище в Младост 1А на самия булевард, кофти гледка, прашно и мъничко, за повече пари. Познайте той кое жилище предпочиташе. Crazy

# 1 591
  • София
  • Мнения: 1 508
Ето, мъжът на Макарон ще ме разбере WinkДа поясня,апартаментът  в Младост не е малък, а е по-малък от неговия. За мен лично запъването да сме в Овча ми е странно, от гледна точка на това, че той там няма близки приятели и роднини. Сега ако ставаше въпрос за родното му място и София, тогава щяхме да сме в равноправни позиции и всеки да си тегли към неговото. Той си е взел апартамент в Овча, защото там е могъл да си позволи, тоест за него не е важно къде живее, мобилен е, да не говорим, че и работата му е по-близко от Младост. Емоционалният момент не знам защо така упорито се подценява и се приема за неоснователен мотив от Абсурт. Не съм адаптивна и не се чувствам добре в Овча, защо трябва да направя аз компромис, при положение, че няма да се чувствам добре там.

# 1 592
  • Мнения: 3 228
Аз ако не се чувствам добре на дадено място, не бих направила компромис да живея там. Също обаче не бих настоявала да стане и на моето и целия компромис да е от негова страна. Бих търсила начин да се "срещнем" някъде по средата и да ни е хубаво да се прибираме в къщи и на двамата.

# 1 593
  • Мнения: 14 066
Вероятно не се чувства "у дома" в твоя апартамент. Някои мъже не желаят да живеят в жилището на жената, както и да правят ремонти в него. Едни го правят от гордост, чувстват се "заврени" зетьове и държат семейството да живее на "тяхна" територия. Други го правят, защото явно не обичат достатъчно половинката си и гледат да се застраховат. Ако се разделят един ден да не са се "минали" като са влагали средства в чуждо жилище. Дано да не е такава причината при вас и да намерите решение, което устройва и двамата.

# 1 594
  • Мнения: 5 010
Ето, мъжът на Макарон ще ме разбере
Ами не точно, той също намираше апартамента в Лозенец за по-смислената покупка, просто ми сподели, че емоционално го тегли към този в Младост.

# 1 595
  • София
  • Мнения: 24 839
Цитат
Той си е взел апартамент в Овча, защото там е могъл да си позволи, тоест за него не е важно къде живее, мобилен е, да не говорим, че и работата му е по-близко от Младост. Емоционалният момент не знам защо така упорито се подценява и се приема за неоснователен мотив от Абсурт. Не съм адаптивна и не се чувствам добре в Овча, защо трябва да направя аз компромис, при положение, че няма да се чувствам добре там.
Това вече е друг разказ!
Защо не даде фактите в началото, а ни остави да изкривим картината?
При такава ситуация, наистина не виждам защо ти трябва да правиш компромис, но може би проблемът е от друг характер- той да иска да има предимството на собствения терен.
Което като мъж би му дало повече увереност и стабилност.
От друга страна, когато си се напънал да купиш собствено жилище и си го обзавел, ти е толкова хубаво, че мисълта да го напуснеш е стресираща.

# 1 596
  • София
  • Мнения: 1 508
Така е, и го разбирам Peace

# 1 597
  • Мнения: 642
mia1, дано вземете вярното за вас решение. Това, което ми идва наум, е че ако бяхте на по 20 до 25 г. нямаше пред вас да стои този казус. Пред моето семейство не е стоял, защото на тази възраст живеехме на квартира. По-късно купихме  и обзаведохме заедно наш апартамент. Пак имаше компромиси, но не от този характер. Когато всеки си е купил  обзавел, всеки си иска неговото и трудно компромис прави - и емоционален и финансов. Успех!

# 1 598
  • Мнения: X
Кварталът ми е важен  Laughing Но, да, проблемът е, че емоционално сме диаметрално противоположни като чувствителност. А кварталът е Младост срещу Овча Купел. Няма нищо лошо, просто аз съм живяла цял живот в моя квартал, имам своя социален живот в него и той много добре вижда това. Тепърва ще имам нужда от помощ от семейството си, която той смята, че ще бъде излишна. Защо да не се справяме двамата като семейство. Мамка му, че ние дори не говорим!
Ето тук е говорила за помощта.
Скрит текст:
Значи, тя иска да получи помощ за нещо бъдещо, евентуално, от близки, роднини, които са в квартала й, и затова не желае да го сменя, причина номер едно. Причина номер две - не се чувства добре в другия, т.е. и онзи няма да е. Живяла съм на места, т.е. пребивавала временно като нея, на които не бих живяла и разбирам усещането. Зависи и точно къде в Овча купел (т.е. в квартал Х) ще се живее, от единия край до другия варианти бол. Та така - тя иска да прави нещо си в локация А заедно с близки Б.
Нейният човек иска да си правят нещото в локация В без близки.
Дотук две сериозни разминавания виждам във виждането и плановете за бъдещето. По повод това къде ще се живее и по още един въпрос, който тя не е споменала какъв е. Ако е планиране на дете, което тя иска да се гледа в еди си каква среда, а бъдещият татко - в съвсем различна - ми това си е коренна разлика в свертогледите. Не, че тя или той са виновни, ами имат сериозни различия. Или някой ще направи компромис за тези неща, с идеята че другият ще направи компромис следващия път, или връзката няма да е бъде.
Ако помощта е за гледане на бебета/деца (както подозирам), то прав е мъжът, роднинска помощ хич не им трябва.Най-добрия вариант, за да бъдат стабилно семейство, наистина е да се научат да се справят сами, без роднинска "патерица".

А "аргумента" :" ...ама в моя си квартал ми е по-хубаво, защо да се местя, като не ща?!", дори няма да го коментирам.    Laughing


# 1 599
  • Мнения: 3 118
Сигурно това е измислил да каже вместо: Не ща да ставам заврян зет.

# 1 600
  • Мнения: 680
Моят най-много ме дразни, че като имаме някакъв конфликт (рядко), особено по-емоционален или е неотменно прав, или отрязва ВСЯКАКВИ пътища за комуникация, чак в друга стая се затваря. И настава едно върло, обидено, начумерено мълчание, което е непробиваемо.  ignore2 Веднъж трая няколко месеца. Най-много да каже - "аз няма да говоря повече", като се поразмине емоцията и опитам да поговорим.

Гледам пишете, че сядате - говрите, обсъждате... божеее, няма шанс. Той е прав, обиден и мълчи, та мълчи.

Извън гореописаното е наред, грижи се за семейството, помага ми, абе напаснали сме се за останалото с годините. Обаче като изперка така и направо ми иде да го гръмна, натворила съм известно количество простотии в такива ситуации, въпреки че съм много спокойна обичайно, та после ми идва и себе си да линчувам за такива недопустимости  newsm11

Та се чудя - как става това с РАЗговарянето, ако може някой да ми обясни?!

# 1 601
  • Мнения: 7 690
Мога да ти обясня само, че комуникация се осъществява между двама души. Останалото е монолог. Няма значение колко пъти и по какъв начин ще подадеш ръка щом отсрещния отказва да я поеме.
Мъжът ти явно не е в състояние да признае друг освен себе си.

# 1 602
  • Мнения: 680
Остави се, то и за монолог нямам възможност понякога, освен сама да си говоря, ама това вече ще е много крайна фаза ...  ooooh!

Понякога си мисля, че е много затворен, обаче на моменти се чудя дали няма някакви отклонения, но не знам какво да направя. Иначе си говорим по най-разнообразни теми.

Ако мъжете споделяха повече, щеше да е много по-лесно. В края на краищата, да вземат да си организира и те някой форум, че да просветлят за някои неща  Joy

# 1 603
  • Мнения: X
Скрит текст:
Моят най-много ме дразни, че като имаме някакъв конфликт (рядко), особено по-емоционален или е неотменно прав, или отрязва ВСЯКАКВИ пътища за комуникация, чак в друга стая се затваря. И настава едно върло, обидено, начумерено мълчание, което е непробиваемо.  ignore2 Веднъж трая няколко месеца. Най-много да каже - "аз няма да говоря повече", като се поразмине емоцията и опитам да поговорим.

Гледам пишете, че сядате - говрите, обсъждате... божеее, няма шанс. Той е прав, обиден и мълчи, та мълчи.

Извън гореописаното е наред, грижи се за семейството, помага ми, абе напаснали сме се за останалото с годините. Обаче като изперка така и направо ми иде да го гръмна, натворила съм известно количество простотии в такива ситуации, въпреки че съм много спокойна обичайно, та после ми идва и себе си да линчувам за такива недопустимости  newsm11

Та се чудя - как става това с РАЗговарянето, ако може някой да ми обясни?!

Задавала ли си му въпроси като:
"Според теб аз личност ли съм?Или боклук?"
"Мислиш ли, че мога да мисля нормално?"
"И с колегите си ли така постъпваш?Когато не са на твоето мнение, не говориш с тях с месеци?"
"Смяташ ли, че и те са прости, тъпи и без нито една мозъчна гънка?Смяташ ли, че и аз съм проста, тъпа и глупава?И никаква умна мисъл не може да роди главата ми?"
"Мислиш ли, че един умен, интелигентен и образован човек би се оженил за супер тъпа и проста жена?И ако ме смяташ за такава и хич не ти дреме за мнението ми, как ти си сглупил да се обвържеш с мен-простата, елементарна и глупава жена?"

Иначе, освен и ти да му дадеш пълен  ignore2   ......ама пълен.Все едно не съществува.Не му готвиш, не го переш, дума не му продумваш, прибираш се, действаш си по твоите неща, на него нула внимание-все едно е мебел като дивана и шкафа.Излизаш по работа, с приятелки, на пазар без думичка....Абе, все едно не съществува.
Просто го "обуй" с твоите обувки.Да види какво е.

# 1 604
  • Мнения: 680
Въпроси под най-различни форми съм задавала, обаче познай... няма отговор.
И като мебел съм го третирала - не помага. Затова си мисля, че шалтерът му пада от време на време. Наумила съм да търся професионално четиво. Добре, че е рядко.
Лошото е че остават много неразрешени конфликти, ей така заметени, животът продължава уж нормано след това, а все едно имам черни дупки на тяхно място. Горчив вкус.

Общи условия

Активация на акаунт