Табу ли е третото дете в България и защо?

  • 184 958
  • 6 328
  •   1
Отговори
# 1 320
  • Мнения: 6 365
Живея в такъв квартал. Семействата са масово с 3-4 деца. Отделно, пусни си Гугъл да видиш повечето заможни политици с по колко деца са. Има и БСП политик с 5 Laughing.

Тук малко следва да се разграничи: говорим за мъже-политици с високи доходи. Тоест с по-скоро традиционен брак.

Вече писах, че има един вид брак, който е между толкова интелигентни и равностойни, че едвам се излъгват и за едно дете.

# 1 321
  • Мнения: X
Ама като влязат в парламента ли почват да ги правят многото деца? Може пък това да е главно инициатива на жените им с цел (уж) да се застраховат срещу изоставяне заради разни Златки. newsm78

# 1 322
  • Мнения: 2 849
Кои са тези български политици, жени и мъже с 3 и 3+ деца?; не мога да се сетя.

Повечето имат 2 или 1.

# 1 323
  • Мнения: 4 841
Български политици с 3 и 3+ деца от една и съща жена, децата родени далеч преди таткото да захлеби в политиката? Поименно, моля.

# 1 324
  • Мнения: 9 682
В някои европейски държави, чрез много деца се демонстрира соц. статус. Да отгледаш 5 човека си е сериозна работа.

# 1 325
  • Мнения: 419
Ами естествено хората с повече пари и власт да имат повече деца. Съвременното измерение на еволюцията.

Ние говорим, или поне аз, за средностатистическия българин, не за еволюционно-определящия такъв

# 1 326
  • Мнения: 9 682
Съвсем субективно, напоследък виждам все повече родители с повече от две деца. Чисто субективно.
Средностатистически - семейство с  деца е класика.

# 1 327
  • Мнения: 419
Еволюционно-определящият българин...Как ли изглежда. Нека отгатна: Първо критериите тр да са разделени на мъже и жени. Жени: да кърмят; да гледат отрочета до откат; да се ебат редовно, но само подобава; да харчат пари, но само свои; да се оплакват, но в БГ мама само. Мъже: да правят пачки, да са жалки нещастници / бебешори за жените, които живеят с тях; да са супер готините заети пичове за всички останали

Последна редакция: чт, 05 мар 2015, 19:18 от Vodena

# 1 328
  • Мнения: 212
Повечето с пари и възможности всъщност имат 3+ деца.

 newsm78 Аз лично не съм забелязала подобна тенденция, даже напротив - повечето заможни семейства които познавам са с до едно дете, най-много две. Всички мнoгoдетни семейства които познавам са със средни доходи.

# 1 329
  • Мнения: 2 849
http://www.nsi.bg/census2011/NPDOCS/Census_Family-2011.pdf

8-9 страници

"Данните от последните преброявания показват, че като типична форма на семейството
в България е утвърден еднодетният модел. Броят на семействата с едно дете нараства между
преброяванията и към 1.02.2011 г. те са 829 161 - 63.3.0% от всички семейства с деца. През
същия период абсолютно и относително намалява броят на семействата с две, три и повече
деца. При последното преброяване многодетни (с три и повече деца) са 56 017 семейства,
или едва 4.3% от всички семейства с деца."

...

"Особеностите на отделните области определят и различията между тях по показателя
„брой на децата в семейството”. С най-голям дял на семействата с три и повече деца са
областите Сливен (8.8%), Пазарджик (7.2%) и Кърджали (6.9%), а с най-малък - София
(столица) (2.9%), Перник (3.0%) и Габрово (3.1%)."

В София столица - не е е ли с най-висок доход на глава спрямо средното за страната?

Последна редакция: чт, 05 мар 2015, 19:37 от zon

# 1 330
  • Мнения: 419
Повечето с пари и възможности всъщност имат 3+ деца.

 newsm78 Аз лично не съм забелязала подобна тенденция, даже напротив - повечето заможни семейства които познавам са с до едно дете, най-много две. Всички мнoгoдетни семейства които познавам са със средни доходи.
Ти счетоводителка ли си, та да знаеш точните доходи и разходи.

Много ясно е хора с повече деца да имат по-малък разполагаем доход

# 1 331
  • Мнения: 419
И какво да фак означава "заможни семейства"??? Още повече ме озадачава факта, когато е формиран 'повечето заможни семейства, които познавам"

# 1 332
  • Мнения: 4 892
Аз категорично се отказах от трето, нема насмогване със самобръсначки и скубачки.  Mr. Green

# 1 333
  • Мнения: 212
И какво да фак означава "заможни семейства"??? Още повече ме озадачава факта, когато е формиран 'повечето заможни семейства, които познавам"

"Аз лично не съм забелязала подобна тенденция, даже напротив - повечето заможни семейства които познавам са с до едно дете, най-много две. Всички мнoгoдетни семейства които познавам са със средни доходи."

Не съм правила статистика, просто споделям личните си наблюдения.

# 1 334
  • Мнения: 419
Аз категорично се отказах от трето, нема насмогване със самобръсначки и скубачки.  Mr. Green
Колко оригинално..досущ като ника ти. Явно видяло се е, че не си такава с толкова постове, но е супер да припомняш откъде идваш.

По-адекватно би било да посъветваш, с една тоалетна не си прави сметката за трето

Общи условия

Активация на акаунт