Колко месеца изчакване при препоръчаха след естествено изчистване след аборт?

  • 12 968
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11
Baltazara къде мога да си пусна изследване за тромбофилия ?

# 16
  • София
  • Мнения: 877
Успех Алана, не смятам, че абразиото е по-добро, особено такава ранна седмица, напр. 8-9 (аз бях в 9 когато установиха кухо яйце). Няма как да не си помисля за едни клинични пътеки, или ако е платено за една сума....И аз не знам.

Ванеса, по набора ти виждам, че си много млада. най-вероятно е случайност. Пакети за изследвания за тромбофилия има в напр. лаборатория Геника май се казваше (генетична лаборатория) в София, в много болници, напр. Щерев. Ако си близко до Плевен, може да отидеш до доц. Емилия Конова (имунолог, пак гугъл Simple Smile). Аз там мисля да направя за НК клетки, антифосфолипиден синдром, тромбофилия, ДНК фрагментация на сперма на мъжа ми (но той е по-стар, а и аз съм на 30). Важно и какво лечение ще ти назначат. Тази имуноложка мисля, че преглежда и в Бурга, май и в Пловдив. Все пак там направиха майка една дама на 63, нали Simple Smile

# 17
  • Мнения: 11
Baltazara не съм много млада  Simple Smile на почти 26 съм  Rolling Eyes Незнам дали абортът беше случайност, понеже когато се случи работех на морето и работата ми беше свързана с физическо натоварване, освен това бях на крак по 12 часа всеки ден.Въпреки това се чувствах много добре и с приятелят ми решихме да продължа да работя, докато свърши сезона (оставаха около 2 седмици).Ембриончето си имаше сърдечна дейност и аз бях спокойна, единственото което ме озадачи, беше че по календар бях в 7 г.с , а на ехографа излезе 5 г.с., но го отдадох на късна овулация.Като ми написа за тромбофилията, изчетох доста информация и бих искала да направя тези изследвания, но като гледам са си доста скъпички.Какво ще ме посъветвате да ги правя ли или да пробвам смело 2ри път и да се надявам че с повече почивка, всичко ще бъде ОК  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 10 692
Имам три аборта, поредни.
След първия аборт ми казаха действай и забременях веднага, последва кухо яйце. След него изчакахме 2 месеца и на общо 3 месеца опити пак забременях и последва пак спонтанен аборт. И с трите  се чистех сама, само кухото с медикаменти, не съм имала кюретаж.
След последния аборт и една торба изследвания, започнахме опити след 6 месеца и забременях на 4 - ти месец опити, родих момченце. Когато малкия беше на 1 г 9 м, забременях с момиченцето ни.
Абортите бяха в 6-7 гс и 12. Цикъла не ми се е променял. Преди забременяването пиех витамин Е и лтироксин и неофолик мета разбира се, след овулация аспирин протект и дуфастон, а вече след + тест тежката артилерия.

# 19
  • София
  • Мнения: 877
Ванеса, препоръчвам ти да си направиш. Наистина само при един много често е случайност. Наистина си млада за днешните стандарти за първо бебе. Около 300 в. е пакета. И аз при двата аборта имах физическо натоварване с дете под 2 г. Първата бременност мина перфектно, но може да имам и придобита тромбофилия или на мъжа ми да не му е останал свестен сперматозоид Simple Smile Пари се изкарват Simple Smile Аз изках да направя след първия, но гинеколожката каза, че няма смисъл, чиста случайност, нали имам и дете...Simple Smile

Магнет фор хапинес, ти кърмеше ли докато опитвахте, първото си дете? Преди да ти дойде първия редовен цикъл след спонтанния аборт, продължаваше ли да имаш леко зацапване. Аз имам кафяви капки докато чакам първия си цикъл, но и при предишния ми кюртаж също се чистих доста време с това зацапване. Надявам се като мине цикъла да спре всякакво зацапване.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 692


Магнет фор хапинес, ти кърмеше ли докато опитвахте, първото си дете? Преди да ти дойде първия редовен цикъл след спонтанния аборт, продължаваше ли да имаш леко зацапване. Аз имам кафяви капки докато чакам първия си цикъл, но и при предишния ми кюртаж също се чистих доста време с това зацапване. Надявам се като мине цикъла да спре всякакво зацапване.
Не,бях спряла да го кърмя.
Не помня да съм имал зацапвания след спонтанните аборти,но виж след кухото текох над 20 дни.

# 21
  • София
  • Мнения: 877
И моето е кухо-от 09.02 започна със зацапване и до момента (като имаше и кръвоизливи разбира се). Сега е съвсем леко зацапване и си чакам цикъла. Така че 34 дни до момента.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 692
Ама изхвърли ли сакчето?
На мен с медикаменти ми предизвикаха аборта.

# 23
  • София
  • Мнения: 877
Да, дадоха ми на 14 през нощта медикаменти, бях 1 нощ в болница, не го изхвърких тогава, а на 17 вкъщи.

# 24
  • София
  • Мнения: 10 692
Бря. Много време след.. Аз изпих първия прием към 17 часа и после в 21 и в 22 изхвърлих сакчето, след това още малко се наложи да пия от хапчетата.. няколко дни.

# 25
  • София
  • Мнения: 877
А след кухото яйце зацапването кафеникаво ли беше? Аз още имам леко, малко засили, но не го докара на цикъл. Няма миризма. Трябва пак да ходя на гинеколог. Притеснено ми е. Ако бях отишла на аборт, всичко щеше да приключи от раз.

# 26
  • София
  • Мнения: 10 692
Не помня да ти кажа право. Но и аз съжалих, че не отидох на кюретаж.

# 27
  • Мнения: 40
Преди една седмица и аз преживях ужасната процедура "Кюретаж" след мисед... казаха ми да изчакам 3 месеца задължително, може и повече, но още не съм ходила на преглед да разбера дали всичко е наред и да чакам следващи инструкции

Общи условия

Активация на акаунт