Детски лекар

  • 2 261
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 733
Здравейте, въпросът ми към вас е кога избрахте лекар за детето си? Трябва ли да съм приключила с това преди да тръгна към родилното или може и след като ме изпишат от болницата? Кой е по-добрият вариант? И последно - семейният лекар ли да предпочета или педиатър?

# 1
  • Мнения: 6 164
Мисля, че педиатърът си е педиатър и няма нищо общо с джипито. Ще следя темата, защото и аз не съм си избрала и не знам нито какви документи трябват, нито каква е процедурата.
Имаше теми разни, вкл. и критерии, по които да избираме, но не работи търсачката.  Sad

# 2
  • София
  • Мнения: 1 444
Смятам, че трябва да си готова с избора, тъй като след изписването лекаря трябва да ви посети ако не в същия ден то на другия.Както и категорично смятам, че трябва да е педиатър.Свекърва ми е педиатър и зная, че при децата, особено новородените си има доста по-специфични неща и общопрактикуващ лекар не е удачен избор.

# 3
  • Мнения: 5 790
Избрах си педиатър още преди да се роди бебето. Ходих и говорих с лекарката и се разбрахме, след като се роди да й звънна, за да дойде. Дойде вкъщи на следващия ден, след като ни изписаха. Препоръча ми я моето джи пи, оказа се доста добър избор. Питай твоята лична лекарка коя от педиатърките ще ти препоръча, те се познават, може да ти е от полза. Леко раждане.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 271
Хубаво е да го избереш преди да родиш, но документално изборът става след това, така че не се притеснявай от сега. По случайност моята лична лекарка беше Педиатър, та записах детето си при нея. Но после се разочаровах и го преместих. Сега детето ми има личен лекар, отделно от педиатъра.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 715
На Дияна педиатърката я избрахме в деня на изписването. Пратих мъж ми с докуентите в детското отделение на б-цата, в която родих и той попаднал на една страхотна педиатърка. Когато Дияна стана на 8м по ред причини я прехвърлихме към джипи.

# 6
  • Мнения: 641
Хубаво е да го избереш преди да родиш, но документално изборът става след това

И аз мисля, че преди да родиш е по удачно да си избереш педиатър. Имаш време да разпиташ и поговориш с докторите, ние избрахме "на късмет" в деня на изписването, така се случи...
 По-добре да е "тесен специалист", нашата е джипи и не дава направления, постоянно има опашка от възрастни хора пред кабинета, за "новостите" при кърменеи захранване не  е чувала, ей за тези негативи се сещам при педиатъра-джипи. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 949
Хубаво е да го избереш преди да родиш, но документално изборът става след това!

# 8
  • Мнения: 1 393
Аз се бях уговорила с педито преди да родя и после само и се обади мъжа

# 9
  • Мнения: 8 505
След като родих.Мъжът ми отиде да я запише,но с лекаря,който ми води бременността.И разбира се-педиатър!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 671
Хубаво е да го избереш преди да родиш, но документално изборът става след това!
Да попитам какви документи трябват?

И да споделя, че мои близки ми препоръчаха Център "Детско здраве" на Ами Буе (www.zdraveto.com). Имате ли наблюдения за този МЦ и конкретни препоръки за педиатър?

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
аз говорих с нашто педи дли ще ни вземе към края на 8 месец някаде, началото на 9-ти

# 12
  • Мнения: 147
И ние избрахме в деня в който ни изписаха.Може би е по-удачно преди да родиш да поразпиташ и говориш с няколко педита препоръчани ти от близки и познати и тогава да избереш.Ние си избрахме в нашата поликлиника само поради причина,че нямаме кола и просто няма как да го водя на друго място.Иначе никога не бих си избрала никой от тях.Вече даже се учудвам безкрайно защо ми е педи.Нашата е пълна скръб.Сигурно не е чела за новите системи за отглеждане от както се е дипломирала,а като я гледам не ще да е било скоро.Отгоре на всичко като заведох детето на контролен преглед на 19 дни тя си преглеждаше възрастни щото е и GP.И най-абсурдното беше,че ние с бебето влизаме,тя ни зарязва на сестрата и започва да си преглежда някаква леля,която кашля и имала болки в гърдите.При това време,когато е бъкано с вируси, на нея изобщо не и припука,че все пак това е човече на 19 дни  #2gunfire
Гадното е,че само педитата дават направления за специалист.Иначе никога-направо си го записвах при моя док.Има и кадърни педиатри,но в нашата поликлиника са кът.Детето е с пъпки по лицето от 15 дни тя се назландисва още и предполага какво е без да предприема каквото и да било.Безобразие.Смятам в понеделник да си поговорим на висок тон,защото ако ще си експериментира-да го прави върху собствените си деца.На мен не ми трябва.
Така,че прецени сама.

# 13
  • Мнения: 997
Накои дипита имат специализация по педиатрия, но преглеждат и записват и въэрастни. Други нямат специализация по педиатрия. Ако избереш някои от последните, той трябва да те препрати към специалист-падиатър. Аз лично предпочетам втория вариант защото няма опашки и болни въэрастни. По-добре да си намериш лекар преди раждане и да се уговориш с него. Документацията са оправя при първия преглед на бебчо.

# 14
  • Мнения: 1 733
Добре Simple Smile Значи ще съм готова с избора преди бебо да се роди. Сега остава да поразпитам, защото изобщо нямам идея къде да намеря добър педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт