Баба Марта бързала, на ЮНЧЕТАТА мартенички вързала - 10

  • 36 648
  • 725
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 501
Аз съкчщо плакна просото, даже понякога го кисна като се сетя за няколко часа. Слатчгам 3 с.л. и две кафени чаши вода, варя, докато не изври водата и смесвам с плод или сирене и масло. Накрая добавям и 3 м.л. АМ.
Да Ви се похваля и ние днеска сме с обички, много малко плака, ама а з си знам, чене е от ревливите.
Мики, много сладка Маги Hug
Сейлин, как така, защо се ядосваш, ужас, с право се сърдиш, те сега са толкова опасни, аз една сек. Я изпуснах от поглед и се удари на една дръжка ooooh!

# 421
  • Мнения: 164
Ох,Елси пък и мъжа не е много неутрален клони към майка си,вика и аз я изпусках и ти също.Аз казах,нали все казват,изгледали две деца,ние не разбираме,пък едно не могат да опазят вкъщи,да не говорим,че тя бързаше да отиват на работа,аз само чух звука и я видях на земята,а тя никога не пада сама там,не можели да е гледат как обикаля на земята,студено било,та аз по цял ден я гледам там и никога не е истивала.И от всичкото нагоре казва,аз не съм виновна,аз нищо не съм направила.На третия ден от раждането започна да тече кърмата,вечер на масата съм с помпата и се опитвам отчаяно,а тя идва и се смее,вика децата днес се шегуват с мене:майко ти накърми малката....от тогава чуствам,че иска да ми вземе детето,не е така но,като травма ми остана ,,,не и е давам много,изтръпвам като и говори мило...

# 422
  • Мнения: 1 067
За падането и аз бих ти казала, не се сърди, защото на всички ни се случва!Нали не мислиш, че на бабата, пък било то и свекървата и е било приятно, че дете се е ударило.От сега та до 2 години има да се удрят и падат....Синът ми падаше най-лошо, когато бях точно до него. Rolling Eyes
Обикновено, ако при свекървата стане нещо винаги сме склонни да съдим, но ако е при собствените ни майки....нищо на всеки се случва  Mr. Green

# 423
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Добро утро!
Слагам кафе, че предполагам не само на мен смяната на времето ми се отрази "ободряващо".  Crazy



Имате ли идея за нова анкета?  newsm78

# 424
  • Мнения: 164
Мики,когато са вкъщи единствената им задача ако им дам детето е да я гледат,аз съм вкъщи гледам я,приготвям ядене,мия съдове,приспивам я,къпя я,подреждам,играем,излизаме разходка,справям се със злоядността й,ако вкъщи при мен падне е не защото не съм я гледала,или си пия кафе с крастосани крака,а защото правя някои от всекидневните задължения,малката е наистина непредсказуема,но те го знаят,даже не съжали пред мен,даржи се все едно нищо не се е случило:"аз нищо не съм направила" Simple Smile Майка ми не я е виждала,но ако беше тук както и другите мои роднини,щеше да е гледа както аз съм казала,защото се страхуват от мен,докато свекито прави каквото иска без да мисли майка й какво ще каже или дали ми харесва  Joy още съм ядосана,да взема да й кажа какво мисля да ми мине  ooooh!

# 425
  • Мнения: 2 501
Това, че падат не трябва д се приема просто като факт,  да се ограничат тези падания, доколкото разбирам бабата дори не се е притеснила, не е съжалила. Аз не бих й оставила детето си друг път. Има всякакви хора, нищо че е баба й. Просто си я гледай, оставяй в кошарата, или на столчето, но не разчитай на бабата  Crossing Arms. Леле, как бих се ядосала, ако се случи това и ми се каже, ми аз не съм виновна #2gunfire,без капка съжаление...независимо при кой се е случило.

# 426
  • Мнения: 1 273
Темата с паданията е направо болна за всички, като гледам...  Thinking
Моята госпожица се опитва да се крепи права без да се държи и постоянно се пуска и пада. Вчера поне 5-6 пъти си чукна главата, но единия път беше по-сериозно и има цицина.  Rolling Eyes Няма как да разбереш (аз, баща и или който е до нея), че точно след малко ще реши да се пусне и ще падне. Сега се опитва, като разбере, че ще пада, да си подгъва колената и да сяда на дупе. В някои случаи успява, ама ако е тръгнала напред да пада - си пада направо на главата.  ooooh!
Днес е голямо забавление да събаря сушилника. Застава под него, дръпва го и се извърта, за да падне до нея. Поне 5 пъти го направи. Даже и единия път, като не успя да се извърти навреме и падна отгоре и, пак не се отказа. Докато не нашляпах ръчичките, не се махна.  #Crazy

# 427
  • Мнения: 1 067
Някога и аз така и се палех на свеки, все нещо не беше направила или пък беше, според случая.С годините обаче улегнах и станах по толерантна, осъзнах, че тя е баба на децата ми, обича ги и им се радва, а това, че понякога имаме различия е въпрос на индивидуалност.
Спомням си колко мразех да взема синът ми и злорадствах, когато той ревеше от нея  ooooh! ...сега си давам сметка, че е било детинско и глупаво, може би просто съм го ревнувала  Laughing

Не можем да предотвратим всички падания,а и не трябва, защото по този начин отнемаме на децата възможността да се научат сами да се пазят.Иначе белята може да стане при всеки.

# 428
  • Мнения: 164
Елси,сигурно съжалява,но като мъжа ми трудно признава недостатъците и грешките си.С нея сме на периоди имаме и хубави моменти и лоши.Но първо внуче момиченце,те са все мъжки в рода им,очаквам повече внимание,грижи,учтивост,разбиране,съвети и помощ и от нея и от свекъра.Те всичко ни осигуряват,но материалното не е на първо място.Аз се разтреперих от страх,взех и я от ръцете,извиках:"какво направи",гушнах си я,разплаках се,а тя отиде на работа спокойно    ooooh!

Деси,майки,при всички май е еднакво положението,и моята бандитка става,усеща,че пада и сгъва колене и върху дупето,обожава прахосмокачката и кабели,обича да се навира в хладилника,навира се под диваните да си търси играчките,отваря чекмеджетата в кухнята,става на фурната и се гледа,играе с чиниите в миалната машина,отива на вратата на терасата и гледа вън,започва да вика когато изкарвам количката,в банята обича да стои пред огледалото,играе с кошницата с щипките......цял ден какво ли не измисля фъстъчето ми.

Цял ден се трепа като луда да чиста и сега гостите ми пишат,че уж им излезнала работа  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Така е,Мики,но толкова я обичам толкова я чаках да се роди,такова щастие е,трудно я деля с други жени,ако е при дядо й или друг мъж не обръщам внимание,същото е и при мен сега,може с времето да премине.Аз я оставям сама да си играе и движи,оставям я да пада за да се учи,от няколко дни се повтарям,че тя сама се грижи за себе по-добре,отколкото човек да я гледа.

# 429
  • Мнения: 164
Може новата анкета да е ,каква вода използвате за пиене и приготвяне на млякото на юнчетата ( изворна,преварена или от магазина,която се продава за бебета и деца,и още ако има варианти)

# 430
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Тази вечер ми направи впечатление на бебка, че и миришат краченцата. Имате ли идея как да отстраня проблема?

# 431
  • Мнения: 11 475
Ceylin, много емоционално реагираш, абсолютно подкрепям мнението на Мики  Peace И моето дете е много чакано и изстрадано, и аз бях залитнала да ограничавам бабите и дядовците във вижданията, но се опомних още на първия месец. Сега нямам търпение да дойде някой от тях, за да си взема въздух  Mr. Green А той пада и при мен, и при баща си, даже бабите повече го пазят от нас.
Предложение за анкета - по колко пъти спят през деня децата ви.

# 432
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
аз пък съм на другата крайност, моите деца са чакани повече от всички тук сигурно, имаме една баба и двама дядовци, единия е далеч, близките не ми удовлетворяват претенциите и не давам никога децата въпреки тяхното желание, не искам да рискувам просто, едно е да паднат предизвикано от моята умора, друго е да паднат предизвикано от техния мързел, та, успявам да гледам сама с помощта на съпруга ми след работа близнаци, въпрос на желание е Peace не се обиждайте Peace

# 433
  • Мнения: 2 501
Хмм, само на мен ли ми се струва странно бебе да падне на плочките и да си удари главата и жената изобщо да не се притесни  newsm78. Аз не бих поверила грижите на детето си на такъв човек. Моите родители и свекъри също я гледат и треперят повече от нас с баща й,  но знам и за много различни случаи Peace. Но това не е емоционално, това е майчина грижа, поне аз на мястото на Сейлин бих се ядосала много, най-вече от реакцията на свекърва си... Това че тепърва ще падат, не означава, че не изтръпвам всеки път като падне или се удари и не ми олеква, от това, че така се учела. Това е моето мнение, не ангажирам никой с него.
За анкетата съм за с Момето, моята бебка хич не иска да спи през деня Sad

Последна редакция: пн, 30 мар 2015, 00:44 от Elsi86

# 434
  • Мнения: 164
Extreeeeeme,и на малката ми и миришат между пръсчетата,но това не е проблем.
Момето,тя стана от първия път,не сме имали проблеми,но имах супер хубава бременост,мечти и желания за детенцето ми,веднага се привързах към нея преди още да се потвърди,че съм бременна (в 5-тата седмица най-после имаше две чертички).И аз исках да я оставям спокойно да я гледат, и аз искам малко време да имаме с баща й вечер,но когато се опасявам как я гледат,не мога да я оставя.Дядо и преди все и събуваше чорапите,и се сърдеше като се карах да не го прави,баба й пък я разнасяше с една ръка през коремчето,викам ако аз те хвана така дали ще ти е удобно,аз никога не я държа така.
Gugito,браво на теб за справянето ти с близнаци.Моя мъж пък се обижда на последък,че му давам съвети как да я гледа,тя мрънка при него и аз казвам от това е,прави това ще спре,при мен когато мрънка денем рядко разбирам от какво е,но когато виждам нея от страни с друг човек,веднага се сещам какво иска.
Елси,и аз винаги това съм очаквала,голяма внимателност от тяхна страна.Сега си мисля да не се получи лошо,защото знаят,че не искам да им я давам,и да не се отдалечат от нея.Чакам да ми каже:"съжелявам,че така стана.Разсеях се,замислих се...." Или каквото й стана,че да не види,че пада като беше точно до нея.......

Общи условия

Активация на акаунт