Кашлица при бременност!

  • 56 440
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Какво да се пие момичета!От вчера съм с ужасна кашлица,даже и повърнах веднъж от кашлица.Пия чайове с лимон и мед,лукчета смуча цял ден! smile3524

# 1
  • София
  • Мнения: 11 703
Отиди на лекар да ти чуят гърдите.Бременна си и имаш кашлица, която може да се усложни. Форумите не са лекари да изписват лекарства.

# 2
  • Мнения: 18
Права си!Ще видя как ще съм и утре и в понеделник ако нямам подобрение отивам.

# 3
  • Мнения: 242
И аз за втори път тази бременност съм с кашлица. Ходих до док, чу ме, чиста съм, но кашлицата е ужасна. На мен много бавно ми минава, тъй като съм без сливици и слиза надолу бързо. Това, което помага помалко при мен са таблетки Тавипек, сиропи Гринтус и Стодал.

# 4
  • Мнения: 778
Според мен си доста смела да чакаш до понеделник. Нищо по време на бременност не е безобидно. Ако заради 48 часовото ти чакане, накрая се наложи да пиеш антибиотик?

# 5
  • Мнения: 18
Кашлям много.Пия Парацетамол,Осцилококцинум,Цетебе,Гринтус!Сиропа ми помага много не ми дере така гърлото днеска-а съм го пила само два пъти днес.Ужасен е този вирус.Първо мъжа ми,на другия ден сина ми и след него и аз.Направо това мъничко човече в корема ми не знам как се чувства в това положение като съм.Дано да мине по бързо.

# 6
  • Мнения: 112
когато видях  EFP също се поразболях и доктора ми каза,че мога да смуча нео ангин.2 дена на работа ги смучех,през няколко часа и се оправих.от тогава до сега 32с,съм имала и 2 хреми,но тях ги преборих с 2-3 пакета лукчета и много духане на носа

# 7
  • Мнения: 122
Лекарства само след консултация с лекар. Иначе прополките и фитолора не са лекарства, а само с билкови екстракти и спокойно можеш да ги ползваш. Винаги показвай рецептата си на наблюдаващия лекар, тъй като се оказа че на мен Джипито ми беше изписала много силни дози на аугментин и после гинеколожката ми се накара.

# 8
  • Мнения: 18
Момичета днес пак звънях на доктора,изписа ми Зинат 500мг,.Геломиртол,ТамтумВерде 0,3%,Виброцил!Не ми се иска май май да го взимам този Зинат и пак ще му звъня май ако може д аго сменя с нещо друго

# 9
  • Мнения: 242
За другите не знам, но в листовката на Виброцила пише, че не се препоръчва при бременност.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 703
Момичета днес пак звънях на доктора,изписа ми Зинат 500мг,.Геломиртол,ТамтумВерде 0,3%,Виброцил!Не ми се иска май май да го взимам този Зинат и пак ще му звъня май ако може д аго сменя с нещо друго


А прегледа ли те въообще?

# 11
  • Мнения: 18
Виброцила не го взех!Вместо Зинат си взех Асефт нещо такова беше,като си пръсна от  Тантум Вердето и ми олеква на гърлото.От обяд не кашлям така зверски.Не ссъм ходила да ме прелгежда никой,само по телефона му се обадих,аз не мога да стана от леглото.В понеденик съм на консултация трябв ада съм 6 вече,че ще се побъркам стана от Петък вечер съм така-Днес 5дни вече ужас

# 12
  • Мнения: 474
На мен за кашлица и температура ми изписаха Оспамокс.Консултирах се с един мед.представител и той ми каза,че това е единствения АБ,който не преминава през плацентата и е напълно безвреден за бебето.Повлия ми много добре,още след първото хапче ми намаляха симптомите.

# 13
  • Мнения: 18
На обяд си ги взех-и веднага ги пих,до сега да съм се изкашляла не повече от 5 пъти.Хремата ми спря много странно.Не съм за Оспамокс.Дано всичко д ами мине по бързо,и беба да е добре да не и невредят тея хапове колкото и да са невредими са хапчета.

# 14
  • Мнения: 122
За да е здрава беба, трябва да си здрава и ти. Скорошно оздравяване ти пожелавам и се пази!

Общи условия

Активация на акаунт