Цистит

  • 3 606
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Д и д и ще разкажа за мен и за майка ми, защото минахме през ужаса. Аз бях на 16г, тя на 37г. Почнаха ме цистите зимата. Помислих, че е от настинали крака. Почнахме с мечо грозде, с топли води, уронал и най - различни хапчета за чистит, но без антибиотик. Отначало се оправях от билкови истории, но после...трябваше да пия АБ, защото ме удряше директно остър цистит. Не ходех на лекар и се самолекувах с най - различни хапове. Почнах да пие Ципрофлоксацин. Така 1г, като ме хвани цистит и веднага почвах ципрофлоксацина. В един момент пия го, но не минава пустия цистит. Реших и отидох да пусна урина в една частна лаборатория. Взех направление за уролог. Докато чакахме изследванията след 2, той ме прегледа на ехографа. Нямах проблем с бъбреците за щастие. Бактерията, която излезе не беше навлязла в бъбреците и я хванахме навреме. Беше в големи количеста и затова 20 дена бях на АБ. От тогава аз не съм имала цистит. Но няколко години минах през ада. Всеки месец бях с цистит. Ужасни болки и при мен беше директно остър. Ставам сутринта и не мога да се изпишкам. Пишках кръв. Оправих се де. Майка ми също от доста години страда от цистит. на 2-3м поне един път я хващаше. И тя така като мен с билки, но не се оправяше докато не отиде и тя да пусне урина и взе направление за уролог. Урината и е чиста като сълза, но проблема при нея се видя на ехографа при прегледа. Нагъната уретра и камък в десния бъбрек - 2см. Този камък седи в бъбрека и не може да се отдели чрез урината. Има опасност да запуши уретрата и веднага трябва да и направят операция. Сега в момента търси добър доктор из Б-я, които с ултразвук да и разбие камъка, защото може да стане много лошо. Затова трябва да се мине при уролог и да се направят изследвания на урината. Моито мина с бактерия, но на майка е страшно. Затова съветвам всички да обръщат внимание на бъбреци и пикочни пътища. Не е толкова трудно да се вземе направление за уролог и да се пусни една урина за 10лв. Но е важно, защото тия инфекции, бактерии и камъни ослужняват много нещата като мине време без лечение. Когато има проблем с цистити, значи има някакъв проблем, които трябва да се лекува. Това е от мен

# 16
  • Мнения: 120
lokresiq
Благодаря за съвета, ще те послушам  Hug
Искам да ви попитам (понеже и мен направо остър ме удря), ако стана сутринта с цистит, пия едно хапче "Ципрофлоксацин" и отида да направя изследване на урина, ще има ли проблем (че съм пила хапче преди да дам урина)?

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Aleks_ не знам дали има проблем, ако си пила преди това ципрофлоксацин. Ако е половин час преди да се изпишкаш, мисля че няма да има проблем. Хапчето не е стигнало до корема ти за това време, дето се казва. Иначе пусни си урина, ако е чиста си вземи едно направление за уролог и провери за добър уролог в града, в които живееш. Обясни на доктора, че искаш да ти види бъбреци, уретрата, пикочни пътища. При остър цистит или има бактерия, която се е натрупала и ти разказва играта или е нещо от сорта на песъчинки, камъчета или просто бактерията е навлязла вече в някои от бъбреците и става лошо (дано не е това). Иначе, ако урината ти има бактерия, отдолу ти излиза антибиограма. В тази антибиогара има 15 антибиотика, които показват кои точно антибиотик ще убие гадната бакетрия. Аз имах Ешерихия коли. Пих Аугментин - доста силен е, но за 2-3седм и край с гадината.

# 18
  • Мнения: 120
Ооо със сигурност ще последвам съвета ти, че ми писна всеки или през месец да пия антибиотици, които помагат само за момента. Вече като пишкам имам страх, дали няма да се върне цистита. Случвало ми се е нощно време към 3-4 часа да се будя с цистит, като преди това съм нямала признаци за такъв. И с рев и мъки цяла нощ.. Абе гадна работа е това. Не го пожелавам на никого....

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 689
о да, кошмар е. Направо изпитвах ужас и аз. Също се будех с цистит и с шишетата с вода на корема съм заспивала. Вряла вода, за да ме успокои. Ама хванах цаката и сега тръгнат ли съвсем малки признаци и веднага съм в лабораторията. Не, че ме е хващал цистит скоро, ама си знам вече. Никакво самолечение, никакви треволяци (билки) и тем подобни. Лекар му е майката и изследване

Общи условия

Активация на акаунт