MasterChef България, Тема 1

  • 43 459
  • 775
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 558
MasterChef е едно от най-драматичните и завладяващи TV състезания, световен хит. В България и в ефира на bTV стъпва за пръв път на 3 март 2015 г.

Кастингите за шоуто започват през декември 2014 г. със задачата да намерят най-добрите любители готвачи в страната, чийто талант, креативност, отдаденост, технически умения и страст към храната ще променят живота им завинаги.

Любители готвачи без ограничения във възрастта и произхода, с любов към кулинарията и мечта за кариера в нея, се сблъскват с жури от трима забавни и много взискателни професионалисти. Най-добрият състезател ще стане първият притежател на титлата MasterChef в България.

Телевизионният формат за таланти е продуциран в повече от 34 държави. Излъчва се буквално всяка минута в някоя  точка по света и достига до над 200 млн. зрители. Шоуто е превърнало повече от 100 любители готвачи в професионалисти.

В България продуцент на MasterChef е bTV, а изпълнителен продуцент – Constantin Entertainment - една от най-големите компании за телевизионни продукции в Германия, с фокус върху иновативни развлекателни формати, които реализира в различни държави. MasterChef се представя по света от Shine International - звеното за продажби и дистрибуция на Shine Group, и е базиран на оригиналния формат на Франк Родам.


Жури:

Андре Токев


Андре Токев е единственият носител на Global Masterchef Degree за Източна Европа. Той е основател на Българската асоциация на професионалните готвачи (БАПГ), официално жури на най-престижния конкурс за професионални готвачи в Европа Bocuse d’Or и носител на единствената за Източна Европа диплома Global Masterchef Degree.

Андре е на 46 години, роден е в Лайпциг в семейство на българин и германка. Кариерата му минава през големи хотелски вериги в цял свят, две от които са носители на звезди Michelin. От 2000 г. е главен готвач в Hilton във Франция, Австрия и България. Готвил е за известни личности: Бил Клинтън, Ангела Меркел, Вал Килмър, Джон Кери, Faithless, Дъстин Хофман, Шарън Стоун, Жан Клод Ван Дам и много други.

Андре е известен в гилдията с енциклопедичните си знания за всичко в кухнята и като откривател на ресторанти и нови концепции. Готвенето за него е удоволствие, постигнато чрез перфекционизъм и здрава дисциплина.

Петър Михалчев


Петър Михалчев е известен у нас като Майстора на японската кухня и като „бунтаря в кухнята” и „самурая”. Той изповядва японската философия.

Петър е на 41 години от София. От 1993 г. работи като готвач в различни ресторанти с българска национална кухня, а през 1996 г. оглавява кухнята на френски ресторант. През 2002 г. е главен готвач в Малта, където въвежда свой уникален стил на готвене, комбинация от балканска, френска и средиземноморска кухня. През 2008 г. прави следващата крачка в кариерата си - обучава се за суши майстор в Токио, получава дипломи и сертификати за завършена кулинария в България и Япония, а през 2011 г. открива един от най-добрите японски ресторанти в България - Miyabi.

Правилата на Петър Михалчев в кухнята са прости – дисциплина и хигиена, после всичко се нарежда. И никой да не му пипа ножовете - за него те са свещени!

Основните неща, за които Петър ще следи в МasterСhef са хигиената, как се справят жените със собствения си женски хаос в кухнята и най-важното – представяне на ястието и вкусовите му качества.

Виктор Ангелов


Виктор Ангелов е първият българин, шеф на петзвезден хотел в цял свят, и трикратен притежател на титлата „Ресторант на годината”. В гилдията е познат като „педанта в кухнята”. Той оглавява журито на MasterChef България.

Виктор е на 42 години, от София. През 1991 г. завършва училището по туризъм и ресторантьорство като професионален готвач. През 1993 г. работи в българската армия, през 1995 г. - като управител на правителствен ресторант, а през 1999 г. – в хотел Sheraton Frankfurt в Германия. През 2001 г. започва в Sheraton София като шеф „сосове”, а след това и като главен готвач. Три години по-късно оглавява кухнята на Sheraton Tirana в Албания. През 2006 г. Виктор основава ресторант Chef´s в София, който го прави трикратен носител на наградата „Ресторант на годината” на БАКХУС. Съорганизатор и член е на БАПГ (Българската асоциация на професионалните готвачи). Хобито му е да реставрира и колекционира класически автомобили.

Виктор избира с кого да работи не по уменията, а по желанието на отсрещната страна. Може да направи от един таксиметров шофьор за една година приличен изпълнител в кухнята. Така ще търси и първия MasterChef на България.

Движен е от лайтмотива „Качество към всичко!”, а разбирането му за добра храна се състои в качествена суровина и добра рецепта, задължително съобразена със сезона.

Качествата, които Виктор смята, че трябва да притежава един любител готвач, устремен към професионалната кухня, са дисциплина, последователност и да знае какво прави. Чак след 20 години практика в професионалната кухня може да си позволи да импровизира с продукти, рецепти и т.н.


Предаването стартира на 3 март от от 20 часа по bTV! Ще се излъчва всеки вторник, сряда и четвъртък от 21:30 часа!

Официален сайт
Facebook

Последна редакция: вт, 03 мар 2015, 12:00 от H0uSse_Baby

# 1
  • София
  • Мнения: 8 072
Аз се записвам. Мисля да го гледам, и дано да не са го прецакали предаването  Peace

# 2
  • Мнения: 11 701
Задължително ще се гледа. Благодаря за темата  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 517
Ще го гледам, може и на запис но определено не бих изпуснала Peace

# 4
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 047
И аз ще съм пред екрана тази вечер. Гледала съм 2 сезона на МГ по TLC,но с българи ще ми е много по-интересно!  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 11 701
А по ТЛС което даваха, не е ли само за професионалисти?  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 064
А по ТЛС което даваха, не е ли само за професионалисти?  Simple Smile

Любители са .
Интересно ще ми е да гледам в БГ Вариант  Peace

# 7
  • Мнения: X
 Нямам търпение да започне предаването! Изглежда обещаващо.
 Особено журито, то е толкова интересно и различно и се чудя как ще  се постига единомислие между членовете.

# 8
  • Мнения: 3 031
Ще гледам задължително. Гледала съм всички сезони на Мастършеф с Рамзи.

А журито изглежда много добро.

# 9
  • Мнения: X
И аз да си призная, заради журито  започвам да гледам предаването, като за начало....
То много обаятелно това жури. Rolling Eyes

# 10
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 043
запис и от мен в темата, да ви следя.
От толкова много риалита, които започват, не зная кое по- напред да гледам  Crazy

Бебе, благодаря за темата   bouquet

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ще го гледам и аз.
Колко пъти в седмицата ще го дават?

# 12
  • Мнения: 38
Запис и от мен. Бях решила че повече няма да гледам реалита, докато не видях, че започва това. Много го харесвам, дано и българското да е интересно.

# 13
  • Мнения: 11 701
Вторник, сряда и четвъртък от 21.30 часа, като само днес ще започне от 20 часа.

# 14
  • Мнения: 9 564
Ще го гледам и аз  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт