Малката кукла се роди неочаквано в 26 г.с. - а сега накъде

  • 30 682
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте на всички!
От една седмица живеем в непознат за нас свят на тревоги, притеснение когато телефона звънне и един куп други мисли в главата. Станах майка за втори път на 23.02.15г, а не мога да се зарадвам, малката се роди преждевременно в 26 г.с. с тегло 820гр., никой не можа да ми обясни защо така се случи, цяла нощ се гърчих от болки и кървене и никой не разбра, че раждам. На сутринта един лекар ме прегледа за разкритие и ми каза ти си с пълно разкритие и ще родиш Weary Това беше ужасен шок. Когато беба се роди я транспортираха в друга болница. От тогава не знаем на кой свят сме. след като ме изписаха ходихме да видим беба, толкова ми е мъничка. Сведения получаваме всеки ден а свиждане има вторник и петък. Много е трудно като отидеш и нищо хубаво да не чуеш. Знам че още е твърде рано за хубави неща, но силно вярвам че малката Кари ще се оправи и ще се пребори.

# 1
  • Мнения: 9 436
Кураж, мила, кураж. Всичко ще бъде наред. Hug

# 2
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Вярвай в божите чудеса  Hug

# 3
  • Мнения: 2 732
Кураж !Какво ви казват за бебето ?Дано скоро имаш добри новини !

# 4
  • Мнения: X
Кураж! Има реални шансове детенцето да оцелее. Знам какво ти е. Голямото ми дете се роди в 32-ра седмица с инфекция и без самостоятелно дишане. Бяха го отписали, но се пребори. Сега е хубосник метър и деветдесет с 47-ми номер обувки.Simple Smile Лошото бързо се забравя, само да мине. Стискам палци! Междувременно, ако успееш да изцеждаш редовно кърма, за да я запазиш за дребосъчка, ще е ОК. Ако не успееш, здраве да е.

# 5
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Кураж и вярвай в твоята малка кукла  Hug
Заповядай при нас за всякакви въпроси ..., а дори и само да пишеш за кураж и споделяне:
Малки сме родени, но ще станем силни и големи

# 6
  • Мнения: 110
Познавам близначета родени по същия начин , тя - 820 гр.  той 1100 . Живи и здрави са , вече на 5 годинки . Кураж !

# 7
  • Мнения: 11
Здрасти Моята Кари се роди в 32-ра седмица също преждевременно. Това което мога да те посъветвам е да се въоръжиш с много спокойствие и търпение, защото нещата ще стават бавно. Минах през това мъчение да не можеш да си гушнеш детенцето и всеки ден да броиш грамовете и да чакаш момента, когато ще ти я дадат да я гушнеш. Като начало ще и паднат килограмите, но не се плаши това е стандартна процедура за всички недоносени.  Хубавото в случай като този е че пъпчето ще и падне там и ще си изкара жълтеницата там. И при мен нещата се стекоха неочаквано уж всичко беше наред, а тя се роди рано. Те си знаят кога да излязат. Важно е да не падаш духом. Ако ти се пише пиши ние сме с теб и те подкрепяме.

# 8
  • Мнения: 63
Имам позната, чието дете се роди в седмия месец (не си спомням точно кога), но помня, че беше 890 грама и сума ти време беше в болницата. Сега е прекрасно високо момиче с дълги, гъсти коси на 15 години - здрава е, спортистка е и вече знае 4 езика  Wink

Яж, моли се и си обичай бебенцето!  ylinfant

# 9
  • Мнения: 4 411
marti09, не знам колко ще ти е от полза и аз ако пиша, че и моята дъщеря се роди преждевременно. То това сега не те успокоява, сигурна съм.

Да, борбата ще е трудна, но дано да мине всичко по-бързо. Дано детенцето ти е борбено и по-бързо да започне да наддава и да се пребори с всички трудности, които му предстоят докато укрепне.

Според мен единственото, което можеш да направиш е да се молиш за по-чести свиждания и носене на кърма. Това е много важно за недоносените деца. Да те усеща, че си там около нея, е много важно, колкото и глупаво да им се струва на някои лекари. Децата усещат всичко и помнят. Дано да успееш да се пребориш и да ти разрешат да ходиш по-често при детенцето си  Praynig

# 10
  • Мнения: 28
Здравейте мили мой, информацията от вчера и днес е следната, беба са я захранили и този път не е върнала, всичко е усвоено, от днес минава на хранене през 3 часа, сменили са АБ за да се изчисти инфекцията и секретите от дробчета да спрат. Все още сме на апарат за дишането, но има и самостоятелни дишания , показаха ми на апарата, че и нейни дишания. За сега това от мен Simple Smile

# 11
  • Мнения: X
Браво на мишлето! Само така!

# 12
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Браво на момичето!  Hug

# 13
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
marti09  Hug-ки. И във вторник да е още по-добра новината ти Simple Smile

# 14
  • Мнения: 28
Здравейте - днес ни казаха, че предните дни са я пробвали на кислородна маска, но и е било трудно, забравя да диша малката беба и пак са е сложили на апарат , но е същия а само в едната ноздра има сложено късо маркуче което да подава кислород и да я подсеща да диша. С храненето сме на същия хал един път иска мляко един път не, абе положението си е нестабилно. Успокоявам се само че е още рано минали да само две седмици а и беба е мн мъничка.

Общи условия

Активация на акаунт