недостиг на кърма

  • 4 389
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 174
Имам проблем с недостиг на кърма. Имам бебе на 48 дни, в момента има нужда от повече мляко, цял ден си стой на гърда, но от вчера количеството не му е достатъчно, ориентир ми е лапането на ръчичката, търсенето ( все едно кълве) на гърдата и ако реша да го махна от там следва проницателен плач. Бебето е клинично здраво, плаче много и ми е адски трудно дори да отида до тоалетна, защото той плаче, нон-стоп, ако не суче. Забелязах,че след като пресуши едната гърда започва да се сърди, да бута гърдата или да дърпа зърното, за мен знак, че няма повече какво да суче. Естествено, предлагам втората гърда и там се повтаря същото изсуква каквото има и започва рев. Така го сменям през 20 мин. Но в един момент пробва гърдата вижда, че няма нищо и започва да реве. Принудих се да му дам АМ. Направих първо 60мл.  Изяде ги, но продължу да търси още, направих още 90 мл с идеята да му дам за да видя колко не му стигат и се шокирах... Изпи лакомо всичко до последната капка. След 3 часа започнахме упръжнението отново. Гърда, гърда и след 2-3 часа дохранване ас АМ Sad. Кажете как да повиша лактацията, за да не се налага да му давам АМ. Това с слагането на гърда не ми помага - 7 ми ден сме неразделни, но не произвеждам повече кърма . тези кризи на растежа колко продължават? Бебето става и ляга с рев.

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 099
AMAEBG, мога да си представя какво напрежение ти е в момента. Понеже пишеш, че бебето е на 48 дни и това често е възраст, при която мъничетата правят скок в растежа- поведението откога е така? И другото важно нещо, като сложиш да суче-чуваш ли преглъщането, защото това е важното, бебето да суче ефективно и оттам да бъде заситено. Освен добавката от АМ нещо друго даваш ли? Залъгалка ползва ли? Колко често суче в денонощието и как е положението нощем?

# 2
  • Мнения: 122
Пий много течности, вземи си чай за кърмачки (с копър и анасон). Яж поне 3 -4 пъти на ден, почивай си. И аз си мислех че като давам постоянно от гърда ще ми се увеличи крмата но уви, сечувствах още по изтощена и пресъхнала. Аз се справих с това като давах добавка за да може бебка да поспи и аз да си почина. След всяко кърмене продължавах с една помпа. След два дни нещата се подобриха. Сега давам само от едната гърда и се доизчеждам след всяко кърмене. Другата гъда си почива. Ядем на 2.5 3 часа.

А сигурна ли си че плаче само от глад. И аз си мислех е моята беба е все гладна, но после разбрах че всъност й се спи и иска да посуче за да се успокои. Като почнхах да я люлея за да заспи, се оказа че не е точно глад. Ако детето е сукало активно 20 мин, трябва да му стигне за едно поне 2 часа.

Според нашата педиатърка, 100 мл кърма трябва да са достатъчни на ядене за до 80тия ден, но тя понякога изяждаще 110 мл и искаше още. Твоя юнак може и повече да си иска. Пробвали да го претеглиш преди и след ядене или да си изцедиш хубаво гърдите за да видиш колко кърма имаш?

# 3
  • Мнения: 1 174
Бебето суче актовно, защото гърдите са ми празни и си пълни памперсите главичката му е хубаво назад и може да суче спокойно. Спи много лошо и то на гърда, сгушен до мен. Ако го оставя започва да реве и се буди. Пия лакрогонни чайове, ям добре, взимах хомеопария,но ефект няма, а и почти не ме оставя да спя. Така е 5-то ден , от миналия петък. А забравих да кажа преди 12 дни направих мастит и кърмата намаля на половина, имах събрана кърма с която дохранвах до сега, но свърши и започна промяната в настроенията и хипер търсенето, след 150 мл АМ, потърси ядене 2,30 мин по-късно, докато спа се изцедих 110 мл, изпи ги без проблем. Давам я от шише медела. Биберон - ту си търси, ту не го иска. Аз се опитвам да го ограничавам. Но го ползва.

# 4
  • Мнения: 373
И Кажете как да повиша лактацията, за да не се налага да му давам АМ. Това с слагането на гърда не ми помага - 7 ми ден сме неразделни, но не произвеждам повече кърма . тези кризи на растежа колко продължават? Бебето става и ляга с рев.
Бирена мая, сладко жито, сминдух, вода (мноого вода-2,5-3л)овесени ядки, всичко зелено, сън и поне 2 пъти на ден помпане.

# 5
  • Северозапада
  • Мнения: 5 471
Според мен, тук голяма роля играе и умората и недоспиването. Ако имаш възможност, зарежи всички домакински задължения и си почивай, дори и с бебето на ръце. Аз се нощем задремвам, докато тя си суче. Не я кърмя легнала, не ми е удобно, а я държа и се облягам на възглавници. Така я кърмя нощем почти от самото начало, а и през деня се е случвало да спи само на ръце.
Освен изброените от Tanya and Alex, също една мама казваше, че месото и действа добре, по-конкретно свинското.
Мисля, че щом си го кърмила успешно първия месец, че и повече, скоро пак успееш да махнеш адаптираното мляко.

# 6
  • Мнения: 1 174
Благодаря за идеите. Купих бирена мая и сминдух и ги почвам, силно се надявам да помогне скоро. Вода пия по 4/5 л на ден. Само със съня имам проблем. Домакинската работа я върша за 2 часа , ббебето е в слинга и заедно се разнасяме, така той спи и в къщата има някакъв ред. Силно се надявам скоро да се повиши кърмата.
Имам въпрос колко (ориентировъчно) трае периода с кризата ма растежа при вашите бебета.

# 7
  • Елин Пелин
  • Мнения: 8
Здравейте, мами! Аз съм на мнение, че от кърмата по-хубаво няма и затова много се борих за да имам такава. Но по стечение на обстоятелствата няма да мога да я дам на моето бебче. Имам около 30-40л замразени. Казвам ви го просто информативно, ако някой прояви интерес. Ще направя и нова тема за това. Борбата да имам кърма беше ежедневна, спазвала съм всичко като по книгите Simple Smile Кърмата ми е изследвана в неонатологията в София. Не я продавам, а искам наистина някое бебче да си хапне нещо по-добро от АМ! Знам че е трудно човек да вземе кърма не от банка, а чрез интернет, но съм длъжна да опитам. Не мога да я изхвърля, нали?

# 8
  • Елин Пелин
  • Мнения: 8
Здравейте, мами! Аз съм на мнение, че от кърмата по-хубаво няма и затова много се борих за да имам такава. Но по стечение на обстоятелствата няма да мога да я дам на моето бебче. Имам около 30-40л замразени. Казвам ви го просто информативно, ако някой прояви интерес. Ще направя и нова тема за това. Борбата да имам кърма беше ежедневна, спазвала съм всичко като по книгите Simple Smile Кърмата ми е изследвана в неонатологията в София. Не я продавам, а искам наистина някое бебче да си хапне нещо по-добро от АМ! Знам че е трудно човек да вземе кърма не от банка, а чрез интернет, но съм длъжна да опитам. Не мога да я изхвърля, нали?

Вече има бебче което си хапва моята кърма! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 174
Здравейте, мами! Аз съм на мнение, че от кърмата по-хубаво няма и затова много се борих за да имам такава. Но по стечение на обстоятелствата няма да мога да я дам на моето бебче. Имам около 30-40л замразени. Казвам ви го просто информативно, ако някой прояви интерес. Ще направя и нова тема за това. Борбата да имам кърма беше ежедневна, спазвала съм всичко като по книгите Simple Smile Кърмата ми е изследвана в неонатологията в София. Не я продавам, а искам наистина някое бебче да си хапне нещо по-добро от АМ! Знам че е трудно човек да вземе кърма не от банка, а чрез интернет, но съм длъжна да опитам. Не мога да я изхвърля, нали?

Вече има бебче което си хапва моята кърма! Simple Smile
Браво, страхотно е, че пимагаш на бебета/ майки в нужда
 Аз още се боря за моята кърма, но дохранвам, с това което ми дават от банката за майчина кърма.Вече спим с час повече,надявам се да се скоро да се регулира моята кърма Simple Smile Иначе нищи не ми помага, освен сън. Една от вечерите малкия спа 5 часа, след което успя да се махрани от едната гърда, а аз изцедих другата- 90 мл, при все че до сега съм изцвждала по 30-40 мл. Уви не трая дълго.

Общи условия

Активация на акаунт