КОЗУНАЦИ - сезон 2015 г. - тема 1

  • 52 437
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 202
записвам се, чета сега най-важното за козунаците:) ще се престраша и аз тази година Simple Smile
само трябва да избера най-лесната рецепта за начинаещи:)

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
Успех, Манчестър Юнайтед, тук сме за въпроси и помощ.  Grinning
Браво, Джейми, чакаме отзиви и от публиката, и от майстора.  Grinning

# 722
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 558
Привет и от мен!
В неделя направих по една доза от Козунака с кокосово мляко на Еликсир.
Скрит текст:

и от този със сметана
Скрит текст:


Намазани са с жълтък и мляко първия, а втория с жълтък и вода. Попрегоряха малко, но ми се повреди термоиглата. Докато разбера, че не отчита температурата, печенето излезе извън контрол.
Доволна съм от резултата.

Но трябва да направя козунак без захар и с брашно различно от бяло - за диабетик. Вместо захар ще използвам стевия, но дали с пълнозърнесто брашно ще се получи козунак или да го направя с бяло. Засега мама успява да контролира нивото на кръвната захар само с диета. Че то козунак с пълнозърнесто брашно, какъв козунак ще стане newsm78

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
Илка, ще бяга от "кознунак" щом не е с трдицонните продукти, но каквото-такова като име, важното е да може да се яде, без да е проблем за здравето.  Simple Smile   Потърси в нета, "чувала" съм, че са правени с различно от бяло брашно. И да не търсиш конкретна рецепта, просто замени брашното и толкова. Ще трябва да импровизираш с количествата течност, защото поглъщат повче такава например пълнозърнестите брашна.

# 724
  • София
  • Мнения: 2 265
Момичета, не намерих рецептата на козунака със сметана, ама който се прави на ръка, без помощта на хлебопекарни и други уреди... Praynig

# 725
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
Люска, ама то рецептата си една - няма значение как/на какво ще омесиш продуктите и измесиш тестото. В 1ви пост има козунак със закв. сметана на Еликсир - ползвай я.  Simple Smile

# 726
  • Мнения: 16
Момичета,на колко градуса печете козунаците?

# 727
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 558
Илка, ще бяга от "кознунак" щом не е с трдицонните продукти, но каквото-такова като име, важното е да може да се яде, без да е проблем за здравето.  Simple Smile   Потърси в нета, "чувала" съм, че са правени с различно от бяло брашно. И да не търсиш конкретна рецепта, просто замени брашното и толкова. Ще трябва да импровизираш с количествата течност, защото поглъщат повче такава например пълнозърнестите брашна.
Вярно, е че ще е нещо като козунак. Сега намерих една рецепта от Natalyna http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=567151.msg18284170#msg18284170
Може би ще ползвам нея (за половин доза), но ще заменя захарта със стевия.

Sdanailova, по съвет на момичетата от темата пека на 160 *С долен реотан с вентилатор, на второ ниво на фурната. Когато бях с Раховец със степени: отгоре на 2, отдолу на 3.

# 728
  • Мнения: 202
Успех, Манчестър Юнайтед, тук сме за въпроси и помощ.  Grinning
Браво, Джейми, чакаме отзиви и от публиката, и от майстора.  Grinning
точно твоята рецепта избрах за старт на Кариерата си Simple Smile) хаха тази от 1ва страница Традиционният Козунак. Даже си копнах и на Джемма съветите за начинаещи. Днес ще купя продуктите , ще стоят на стайна Т една вечер и сутринта ще ги почна . Аз съм болна, мъжа ми взе детето и време имам утре бол.
Само да си задам първият тъп въпрос: един козунак става от това к-во нали
1 кг брашно (винаги имайте резервно количество под ръка!)
25 гр. мая (не суха!)
250-300г захар (въпрос на вкус)
250 гр. масло (най-добре е да смесите 50 гр масло, 100 гр олио и 100 гр мас )
250 гр. мляко
7 яйца (единият жълтък за намазване)
кора от 1 лимон, настръгана (аз слагам и повечко)
1 капсула ванилия
1 суп. лъжица ром или коняк

нямам форми правоъгълни, ще се наложи да купя еднократни

# 729
  • София
  • Мнения: 2 265
Люска, ама то рецептата си една - няма значение как/на какво ще омесиш продуктите и измесиш тестото. В 1ви пост има козунак със закв. сметана на Еликсир - ползвай я.  Simple Smile

# 730
  • Мнения: 76

Само да си задам първият тъп въпрос: един козунак става от това к-во нали
1 кг брашно (винаги имайте резервно количество под ръка!)
25 гр. мая (не суха!)
250-300г захар (въпрос на вкус)
250 гр. масло (най-добре е да смесите 50 гр масло, 100 гр олио и 100 гр мас )
250 гр. мляко
7 яйца (единият жълтък за намазване)
кора от 1 лимон, настръгана (аз слагам и повечко)
1 капсула ванилия
1 суп. лъжица ром или коняк

нямам форми правоъгълни, ще се наложи да купя еднократни

От това количество ще направиш 3- 4 козунака.

# 731
  • тук
  • Мнения: 510
Извинявам се за спам-а, но издирвам обща великденска тема, за да си избера бисквити. Търсих, търсих и нищо не намирам Sad  Help, pl

# 732
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
Само да си задам първият въпрос: един козунак става от това к-во нали
 По-добре изпечи два, защото от цялото количество трудно ще се изпече. Има вроятност отвън да изгори, докато го чакаш да се изпече отвътре.  Hug  Благодаря за доверието, в другата ми рецепта има и снимки, ако не си видяла.  Simple Smile

Кари, друга не знам да има, освен в онзи за украсите да се споменават такива рецепти... Thinking

# 733
  • Мнения: 6 395
И аз се чудя за бисквити  newsm78 ако все пак някой прави някакви хубави маслени, само да каже по коя рецепта моля, ако не, ще звъня да се тръшкам на баба ми, то е ясно  Tired Praynig

# 734
  • Мнения: 11 607
Момичета и момчета, заповядайте в

НОВАТА ТЕМА

Успех на всички и по-хубаво от домашното - няма!!!!!!! Hug

В скрития текст, в 1 пост, има линк към обща тема, но от друга година. Вижте, може да намерите там това, което търсите.

Общи условия

Активация на акаунт